Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Били, кололи й вимагали дати свідчення проти Порошенка – Чаус на камеру розповів про викрадення

Підозрюваний у корупції суддя Микола Чаус сказав, що після викрадення його били й кололи невідомими препаратами.

Відео розмови із Чаусом опублікував нардеп Володимир Ар’єв.

“В автомобілі поклали мене на підлогу пасажирського сидіння. Друга людина сіла мені на голову й тримала. Коли я намагався вилізти з-під нього, то він бив мене кулаками по спині й по нирках. Це тривало хвилин 20, може, 30. Коли я починав рухатися – били по голові. Вони зробили мені укол, ще раз зв’язали руки й ноги, потім ми поїхали. Їхали ми зо дві години, може, півтори. Потім дорогою я спитав куди ми їдемо – у Румунію чи в Придністров’я. Сказали, що в Румунію. Я почав звільнятися, намагався втекти. Вони мене ще коли я починав рухатися били по голові, а коли я почав звільняти руки, то зробили ще один укол у праву ногу”, – сказав Чаус.

Додав, що викрадачі вимагали дати сфальсифіковані свідчення проти низки людей, зокрема проти п’ятого президента Петра Порошенка. Нібито він вимагав від Чауса засудити колишнього заступника голови Дніпропетровської ОДА Геннадія Корбана.

“Вони вже приносили спеціальні надруковані на звичайних чистих аркушах паперу, і там було багато запитань, до 100. І треба було під кожним питанням поставити підписи, так чи не так. І навпроти кожного питання стояв плюс чи мінус. І казали писати, як треба – де плюс, де мінус. Потім другий раз трошки поміняли питання. А третій раз принесли вже без знаків і під відео кажуть: тепер ти пам’ятаєш, де там плюс, а де мінус. Я кажу: де ви ставили, там і був. А вони: тепер без плюсів і мінусів під відео зачитуєш питання і кажеш “да”, і пишеш”, – сказав колишній суддя.

YouTube video player

Миколу Чауса викрили на хабарі детективи НАБУ в серпні 2016-го. Верховна Рада дозволила його заареш­тувати, проте Чаус утік з України. Був у міжнародному розшуку. Згодом його затримали в Молдові, але не видали Україні. Пізніше екссуддю знайшли у Вінницькій області. За даними ЗМІ, його спочатку затримала поліція. Пізніше туди приїхали працівники СБУ й вивезли колишнього суддю в невідомому напрямку. Опісля НАБУ затримало Чауса під час візиту до лікарні “Феофанія”. Чаус заявив, що його викрали з метою вбивства й він утік, пройшовши 50 км пішки. А потім добровільно здався СБУ.

19 січня обвинувачений Чаус почав у суді промову. У ній згадав прізвища колишнього заступника голови Дніпропетровської ОДА Геннадія Корбана, мера Дніпра Бориса Філатова, партію “Укроп”, п’ятого президента Петра Порошенка та його соратника екснардепа Олександра Грановського, який курував питання судів у часи попередньої влади.

1 лютого Чаусу змінили запобіжний захід. Йому призначили 717 900 грн застави. Раніше він перебував під цілодобовим домашнім арештом, який йому призначили торік у серпні.

Exit mobile version