Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Демісезонний одяг та взуття, види та особливості

Демісезонний одяг – речі, призначені для носіння в перехідні сезони (восени та навесні). Як правило, термін застосовується до взуття та верхнього одягу: чоботів, черевиків, курток, пальто та інше.

Демісезонне – походить від франц. demi-saison «весна чи осінь, букв. міжсезоння».

КЛАСИЧНІ ВИДИ ДЕМІСЕЗОННОГО ОДЯГУ

Традиційний набір міського демісезонного одягу складається з куртки, пальто або плаща. Одяг для холодної осені чи нетеплої весни шиється із різних матеріалів. Так, велику групу складають куртки та пальта з натуральної сировини, тобто шкіри, вовни та всіх від них похідних. Це, звичайно, розкішний варіант, але ми б не радили робити ставку на шик, тому що всі натуральні матеріали грішать нелюбов’ю до вологи, якої восени якраз достатньо. Про замшу і згадувати не варто, але навіть звичайна шкіра, що добре вироблена. Що стосується одягу зі штучних тканин, то йдеться про так звані мембранні матеріали – і це оптимальний вибір, адже такі тканини хороші тим, що не пропускають вологу і вітер, але при цьому дозволяють тілу дихати. Ми рекомендуємо купляти сучасний якісни та технологічни демісезонний одяг в інтернет-магазині Athletics. Це мережа спортивних супермаркетів для всієї родини. В інтернет магазині можна купити осінній одяг для чоловіків високої якості.

ВИДИ ДЕМІСЕЗОННОГО ВЗУТТЯ

Важлива відмінність міжсезоння полягає в тому, що під ногами стає більше води і бруду. Будь-який батько знає, що калюжі притягують дітей як магніт і тому війна з промоклими ногами ніколи не закінчується. Скільки не вимагай від дитини, щоб та не лізла в калюжу, користі від цих закликів мало, тому краще зосередитися на тому, щоб підібрати взуття, яке не промокатиме.

ВЗУТТЯ З НАТУРАЛЬНОЇ ШКІРИ

Натуральна шкіра давно вважається оптимальним матеріалом для демісезонного взуття. Звичайно, сучасна взуттєва промисловість може запропонувати чимало альтернативних варіантів – гуму, текстиль, акрил, штучна шкіра та замша. Однак натуральна шкіра все одно краще за будь-який з них, вона еластична, міцна, дозволяє шкірі дихати, відмінно зберігає тепло. Звичайно, цей матеріал пропускає вологу, але спеціальне просочення дозволяє впоратися і з цією проблемою.

Втім, на думку фахівців, важливу роль у захисті ніг від вологи відіграє форма кріплення верху взуття до підошви. Зараз використовується три основні способи з’єднання підошви та черевика:

Якщо ви бачите на взутті напис Waterproof, це означає, що виробник використовував одну з технологій, що дозволяють зробити черевики непромокаючими.

МЕМБРАННЕ ВЗУТТЯ

Мембранна технологія – найновіший спосіб, що дозволяє забезпечити всередині черевика постійну комфортну температуру на рівні приблизно +31 градус за Цельсієм. Цей результат досягається за рахунок використання легких високотехнологічних матеріалів, що утворюють мембрану, що дозволяє дихати нозі. У мембрані є безліч мікроотворів, що пропускають воду та пару, що дає можливість забезпечити хорошу терморегуляцію: нога не перегрівається та не потіє.

Ідеальний варіант – носити таке взуття на шкарпетку з тканини із добавкою синтетичних матеріалів. Справа в тому, що натуральні тканини вбирають вологу, не дають їй випаровуватися, і виходить, що мембрана не працює.

СНОУБУТСИ

Сноубутси з’явилися у продажу порівняно недавно, але швидко стали популярними. Це теплі непромокаючі тришарові чоботи, які можна носити і сніг, і дощ. Верхній шар такого взуття робиться з непромокаючого пропілену, що чує, за ним йде шар термічної алюмінієвої фольги, а внутрішній шар являє собою панчоху з натуральної повсті. У такій комплектації сноубутси можна комфортно носити за температури до -40 градусів за Цельсієм. Видаліть внутрішню теплу панчоху – і ви отримаєте демісезонні чоботи, що не промокають.

ГУМОВІ ЧОБОТИ

Гумові чоботи абсолютно не промокають, тому деякі батьки вважають їх ідеальним демісезонним взуттям. Біда в тому, що вони не призначені для тривалих прогулянок: гума або ПВХ, з яких вони виготовлені, не пропускають не тільки вологу, а й повітря, тому ноги пітніють, паряться, втомлюються.

Гума – дуже холодний матеріал, тому в чоботі обов’язково мають бути устілки. Краще, якщо вони будуть не повстяними, а поліуретановими. Також необхідні потовщена підошва і повстяна панчоха-вкладиш.

Те саме можна сказати про популярне взуття з болонії. Цей матеріал дійсно не пропускає вологу, як і гума, але й у всіх інших відносинах він поводиться так само: тобто нога в такому чоботі потіє і париться.

Exit mobile version