Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Ібупрофен – нестероїдний протизапальний препарат

Ібупрофен – це нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), який має аналгетичну, жарознижувальну та протизапальну дію. Він пригнічує синтез простагландинів – речовин, які відповідають за передачу больових сигналів та розвиток запалення. В цій статті ми розглянемо як діє ібупрофен на організм.

Ібупрофен є одним з найпоширеніших та ефективних лікарських засобів. Основні відомості про Ібупрофен включають наступне:

  1. Діюча речовина: Ібупрофен є найменуванням діючої речовини, яка має протизапальну, анальгетичну та жарознижуючу дію. Ця речовина допомагає зменшити біль, запалення та підвищення температури тіла.
  2. Використання: Ібупрофен використовується для полегшення болю при головному болю, м’язовому болю, артриті, мігрені та інших станах, пов’язаних з запаленням.
  3. Дозування: Дозування Ібупрофену може варіюватися залежно від віку, ваги та медичного стану пацієнта. Зазвичай рекомендована доза для дорослих становить 200-800 мг кожні 4-6 годин, не більше 3,2 г на добу.
  4. Побічні ефекти: Ібупрофен може спричиняти побічні ефекти, такі як подразнення шлунково-кишкового тракту, погіршення функції нирок, алергічні реакції, підвищення артеріального тиску та інші. Рекомендується дотримуватися рекомендацій лікаря та не перевищувати рекомендовану дозу.
  5. Протипоказання: Ібупрофен протипоказаний у випадку алергії на цю речовину, якщо у вас є проблеми з шлунково-кишковим трактом, а також при певних захворюваннях серця, нирок та печінки.
  6. Форми випуску: Ібупрофен доступний у різних формах, включаючи таблетки, капсули, сироп, гелі, креми та глобули.
  7. Взаємодії з іншими ліками: Ібупрофен може взаємодіяти з іншими ліками, особливо з аспірином та іншими протизапальними препаратами. Рекомендується уникати одночасного вживання з алкоголем та дотримуватися порад лікаря.

Перед вживанням будь-яких лікарських засобів, включаючи Ібупрофен, важливо звернутися до лікаря або фармацевта для отримання індивідуальних рекомендацій та консультацій.

Докладно про Ібупрофен

Показання до застосування Ібупрофену:

Протипоказання до застосування Ібупрофену:

Побічні ефекти Ібупрофену:

Дозування Ібупрофену:

Спосіб застосування Ібупрофену:

Ібупрофен приймають всередину, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю води.

Передозування Ібупрофену:

Симптоми передозування: нудота, блювання, біль в животі, головний біль, запаморочення, сонливість, дратівливість, порушення зору, судоми. У важких випадках можлива ниркова недостатність, печінкова недостатність, ураження центральної нервової системи.

При передозуванні необхідно звернутися за медичною допомогою.

Взаємодія Ібупрофену з іншими лікарськими препаратами:

Ібупрофен може посилювати дію антикоагулянтів, таких як варфарин, а також дію кортикостероїдів і антитромбоцитарних препаратів.

Ібупрофен може зменшувати дію діуретиків та антигіпертензивних препаратів.

Ібупрофен може підвищувати рівень цукру в крові, тому його слід з обережністю приймати пацієнтам з цукровим діабетом.

Застосування Ібупрофену в період вагітності та годування груддю:

Ібупрофен протипоказаний у період вагітності та годування груддю.

Особливі вказівки:

Ібупрофен слід з обережністю приймати пацієнтам з такими захворюваннями:

Ібупрофен не слід приймати одночасно з іншими НПЗП, такими як ацетилсаліцилова кислота, диклофенак, індометацин.

Під час лікування Ібупрофеном слід вживати достатню кількість рідини.

Важливо: перед застосуванням Ібупрофену необхідно проконсультуватися з лікарем.

Exit mobile version