Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Кабмін запропонує Зеленському призначити пожиттєву стипендію своєму батьку

Відповідно про проєкту указу, який сьогодні розгляне Кабмін, Олександр Зеленський стане довічним стипендіантом.

2 вересня на своєму засіданні Кабмін розгляне проєкт Указу Президента про призначення довічних державних стипендій видатним діячам освіти. Проєкт документу передбачає, що одним із п’яти лауреатів цієї стипендії має стати Олександр Зеленський – батько Володимира Зеленського.

Така пропозиція може неоднозначно сприйнята з точки зору законодавства про запобігання корупції. Так, відповідно до Методичних рекомендацій щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, створених НАЗК, ухвалення такого рішення Президентом може підпадати під визначення конфлікту інтересів, адже гіпотетично у Президента може існувати майновий інтерес, зумовлений сімейними стосунками.

Разом з тим, НАЗК зазначає: «Законом не встановлюється заборон чи обмежень на наявність приватного інтересу, як такого. Йдеться про дотримання правил етичної поведінки службовця та відповідну оцінку приватних інтересів через призму можливого їх негативного впливу на об’єктивність прийняття рішень чи діянь службовця при реалізації своїх службових чи представницьких повноважень».

Ідею надати довічну стипендію батьку президента Володимира Зеленського – 72-річному викладачу в криворізькому філіалі КНЕУ ім. Вадима Гетьмана Олександрові Семеновичу – фактично подав т. в. о. міністра освіти та науки Сергій Шкарлет.

Це випливає із пояснювальної записки до відповідного указу президента щодо призначення довічних державних стипендій видатним діячам освіти, яку знайшов OBOZREVATEL. Документ було підписано тимчасовим очільником МОН 25 серпня 2020-го.

Крім того, пише Шкарлет, довічні стипендії посприяють реалізації державної політики щодо підтримки та покращення матеріальних умов життя видатних освітян.

Шкарлет запропонував надати видатним діячам освіти довічні державні стипендії

У пояснювальній записці т. в. о. міністра освіти й науки переконує, що відповідна ініціатива не потягне за собою додаткових матеріальних та інших витрат із Державного бюджету України. Натомість, запевняє він, реалізація проєкту матиме позитивний вплив на “інтереси окремих верств (груп) населення, об’єднаних спільними інтересами”.

“Проєкт акта підготовлено з урахуванням пропозицій, що надійшли під час громадського обговорення… не потребує громадської антидискримінаційної та антикорупційної експертиз”, – серед інших пояснень йдеться в документі за підписом Шкарлета.

Exit mobile version