Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Коля Оболонський, героїн і рекет: Лерос заявив про причетність Тищенка до злочинної групи у 90-х роках

Про це Лерос розповів у відео на своїй сторінці в YouTube.

“Існує внутрішня база Управління по боротьбі з організованою злочинністю “Скорпіон”, в якій накопичується інформація про членів кримінальних угруповань з 1991 року. Ця інформація потрапила до нас і уявіть, як нинішні перефарбовані народні обранці не хочуть, щоб ви дізнались чим вони займались в дев’яності. Цікаво чому саме при Зеленському у 2020 році вирішили, що ця база більше не потрібна. Схоже наш президент замітає сліди з минулого свого оточення”, – зазначив нардеп.

Згідно з документами, Тищенко на прізвисько “Коля Оболонський” фігурував у низці кримінальних справ спочатку як бригадир ОЗУ Савлохова (“Савлохи”), а пізніше власного ОЗУ.
“Він у минулому був членом незаконного злочинного угруповання і фігурував у низці кримінальних проваджень. Щодо нього відбувалися “негласні слідчі заходи”. До речі, це — цитата з бази УБОЗ”, — заявив Лерос.
Так, 21 липня 1999 року в базу нібито було внесено інформацію про те, що “під час проведення оперативно-розшукових заходів було отримано інформацію про склад організованого злочинного угруповання під керівництвом Миколи Тищенка (“Коля Оболонський”), яке значну частину грошових коштів отримує від торгівлі героїном”.
“15.08.2001 року агент під прикриттям вніс в базу інформацію про те, що в м. Києві Григорян Спартак Гвідоновіч займається великими поставками героїну з Донецька до Києва і через “Колю Оболонського” реалізовує його. За останній час він продав близько 1 кг чистого героїну за 85 тис. доларів США за оптовою ціною”, — зауважив Лерос.
За словами нардепа, в базі УБОЗ є безліч записів щодо торгівлі героїном членами ОЗУ Тищенко.
“І це мене особисто переконує, що це факт. Ну не можуть на рівному місці співробітники УБОЗ систематично вносити цю інформацію до внутрішньої бази відомства, відкривати на Колю Тищенка кримінальні справи і оголошувати його в розшук”, — наголосив Лерос.
За даними Лероса, Тищенко займався “реалізацією вкрадених авто, що належать ОЗУ Савлохова”, а також вибивав гроші з боржників.
Також він повідомив, що члени ОЗУ Тищенка нібито отримували гроші за “дах” від цілого ряду підприємств і точок, серед яких — Володимирський ринок, ресторан-казино “Волошка” в гідропарку, ресторан “Рішельє”, торгові місця, павільйони та намети біля станції метро “Більшовик” (сучасна назва — “Шулявська”).
Лерос заявив, що Тищенко був бригадиром ОЗУ “Савлохов”, одного з найчисленніших угруповань того часу, яке очолював Борис Савлохов. За словами нардепа, цьому ОЗУ належав клуб “Нью-йорк”, в якому “Коля Оболонський” забив ногами відвідувача Вадима Чорноброва, вибивши йому око.
Лерос розповів, що Тищенко нібито фігурує у двох кейсах щодо вбивств. Одне з них — про вбивство напарника “Колі Оболонського” по банді “Савлохов” Норіка Амірханяна, яке відбулося прямо на Хрещатику. За словами Лероса, це вбивство вважали “помстою Савлохова”.
“У процесі перевірки було встановлено, що Тищенко спільно з Твердохлібом і Амірханяном безпричинно під загрозою вбивства вимагали  $20 тис. у гендиректора клубу “Бінго” Развадовського. Після вбивства Амірханяном Тищенко перейшов на нелегальне становище. Опитано в якості свідків два охоронця клубу, які були очевидцями інциденту. Допитана секретар клубу, яка вказала на Тищенка як на особу, що вимагала гроші у Развадовського”, — йдеться в документах.
Нардеп заявив що, йому вдалося отримати копію матеріалів цієї кримінальної справи, в якому нібито повністю підтверджується те, що Тищенко з компанією вимагали у Развадовського гроші. Втім, цю справу пізніше закрили.
Також, за словами Лероса, у 1998 році Тищенко нібито фігурував у вбивстві, яке сталося в кафе “Франк” на вул. Констянтинівській.
“Він під час бійки забив на смерть відвідувача. Але за цим фактом важко знайти докази, тому що, як заявили в поліції, матеріали цієї справи були знищені. Але внутрішня база УБОЗу нам допомогла знайти подробиці, які доводять, що Коля — це справжній кримінал”, — сказав Лерос.
Лерос у відео звернувся до президента України Володимира Зеленського, зазначивши, що тому не важко самому перевірити інформацію про кримінальне минуле Тищенка.
“Ти можеш одним дзвінком викликати керівника поліції і попросити оперативну інформацію по заступнику твоєї фракції з бази УБОЗ. Він підтвердить все, про що я зараз розповідаю. Хоча, напевно, ти і сам все добре знаєш”, — наголосив Лерос.

 

Exit mobile version