Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Кольорові лінзи: чи варто дітям їх носити?

Контактні лінзи, які змінюють колір чи форму зіниць, неймовірно популярні серед молоді та школярів. Це найлегший спосіб змінити зовнішність та привернути до себе увагу. Яскраві пластинки продаються в оптиках, магазинах одягу та інтернеті. Купити їх може кожен, без рецепта та дозволу батьків. Якщо ваша дитина мріє про декоративну оптику, у вас є два шляхи: аргументовано відмовити, або допомогти обрати безпечну модель.

З якого віку можна носити декоративні лінзи?

Контактна оптика для корекції зору не має вікових обмежень, за умови що дитина або батьки забезпечують правильний догляд та зберігання. Кольорові пластинки мало чим відрізняються від прозорих аналогів з діоптріями, тому їх можуть носити діти різного віку. Зауважимо, що ми говоримо про якісні кольорові лінзи (наприклад, такі https://kyivlinza.ua/catalog/tsvetnye-kontaktnye-linzy/), які мають сертифікати якості та продаються в оптиках. Рішення про те, чи готова дитина носити декоративні пластинки, варто приймати після консультації з офтальмологом.

Чому без офтальмолога — ніяк?

Обирати будь-які лінзи, декоративні чи з діоптріями, варто у кабінеті офтальмолога або оптометриста. Важливо дізнатись, чи готові очі до контактної оптики. Лікар з допомогою щілинної лампи перевірить стан очей та якість слізної плівки. Якщо не виявиться протипоказань, проведе діагностику на авторефрактометрі. Цей апарат дозволяє виміряти діаметр та кривизну рогівки, а це базові параметри для вибору лінз. Офтальмолог також порадить, скільки часу їх варто носити та як правильно доглядати.

Як уникнути ускладнень?

Неправильне використання контактної оптики часто призводить до інфекційних або гіпоксичних ускладнень. У найгірших випадках все закінчується кератитом, помутнінням рогівки та втратою зору. Як мінімізувати ризики ускладнень?

Щоб лінзи залишались стерильними та безпечними, їх варто щодня промивати. Окрім ополіскування чистим розчином, їм необхідне механічне очищення. Пластинку варто помістити у центр долоні, нанести декілька крапель універсального розчину та протерти пальчиком з обох сторін. Після цього сполоснути та помістити у контейнер. До слова, контейнер також потрібно мити та щодня наповнювати свіжим розчином. Навчіть дитину зливати рідину із контейнера щоразу, коли вона надягає лінзи. А ввечері наливати свіжу рідину і опускати туди промиті пластинки.

Exit mobile version