Місцеві вибори 2020 – Інформаційний портал “”

Про порушення Ви можете повідомити на “гарячу лінію”: 
044 578 0004

Крим

Крим

Чернівці

Івано-Франківськ

Хмельницьк

Ужгород

Тернопіль

Харків

Львів

Запоріжжя

Херсон

Суми

Дніпро

Черкаси

Чернігів

Кропивницький

Житомир

Вінниця

Полтава

Одеса

Рівне

Донецьк

Миколаїв

Луганськ

Луцьк

Київ

23.10.2020

Ще одна особливість цьогорічної виборчої кампанії – небажання представників парламентських партій і, особливо, місцевого істеблішменту багаторічних каденцій, зголошуватися на публічні дебати. Ми вже повідомляли про відмову Славської ТВК проводити дебати між кандидатами на голову ОТГ. Відтак, як повідомляють наші активісти, місцева громада за ініціативи Львівського івця проведе їх сама.Проблема дебатів не проста. Усі добре пам’ятають як складно вони ставали обов’язковим атрибутом президентських та парламентських виборів.Публічність кандидатів, як досягається за рахунок дебатів, має ще одну сторону медалі. Досі місцева влада багато де працює за традицією: приходять особи, які будують схеми зловживання, наймають помічників та юристів. Минає час і ті помічники, у свою, чергу, теж ідуть у місцеву владу, будують схеми, наймають помічників. Дебати, значною мірою, дозволяють зруйнувати такий «схематоз». Тому запровадження такого формату під час наступних місцевих виборів – одне з головних завдань, що стоїть перед українською громадськістю.

23.10.2020

Із Херсона громадські викривачі повідомляють: команда Блока Володимира Сальдо (колишнього мера Херсона, який знову балотується) готують «каруселі» (це коли один виборець виносить бюлетені, а інший вкидає їх вже заповнені за потрібного кандидата.А ще, як виборці з Херсона, каруселі готують не тільки за кандидата у мери, а й за місцевих депутатів. Зокрема, депутати міської ради багатьох попередніх каденцій, які раніше неодноразово влаштовували каруселі. Це такі кандидати від Блоку Сальда як:Семенчев Ігор Ігоревич – Голова Антонівської сільради, Семенчев Ігор Григорович (батько)- директор комунального підприємства “Гарантія”, Бальбот Дмитро Олександрович- директор “Комунального ринку”, Ценкер Ірина Іванівна – депутат міськради, багаторічний переможець тендерів з харчування школярів (за попередню каденцію ” освоїла” 140 млн грн.).

23.10.2020

Тривожна інформація з Ізюма, що на Харківщині. Там на активіста у та кандидата на посаду Ізюмського міського голови скоєно напад.[Вчора 22 числа Юрій Козлов як кандидат у та перший у списку Блоку «Разом» приїхали на зустріч із виборцями в селі Бригадирове. Він зайшов до сільраді і представився. Однак секретар накинулася на нього з кулаками. Козлов ухилився. Також секретар завдала кілька ударів соратнику Брія Козлова В’ячеславу Маслову, вибила телефон. За цим всім спостерігав сільський голова, який теж балотується кандидатом від партії «Нові обличчя». Викликали поліцію. Поліція зафіксувала 2 заяви щодо Козлова і Маслова.«Вважаю це запланованою провокацією політсили «Нові обличчя» проти політичних опонентів з метою перешкодити проводити передвиборну агітацію. Повторюю: Марченко і його злочинне оточення боїться тільки кандидатів Блоку Світличної «Разом!». Усі провокації будуть припинятися нами виключно в законний спосіб.» – заявив Юрій Козлов.

23.10.2020

Схоже, традиція купувати голоси виборців залишається одним із найвагоміших спадків попередніх виборчих кампаній.Учора, 22 жовтня біля Київської міської ради зібралась масштабна акція протесту. До участі приєднались не лише кияни та активісти, але й соціологи, політики та науковці. Люди виступають проти підкупу виборців, про що стало відомо з оприлюднених у вівторок 20 жовтня записів прихованою камерою, де кандидат в депутати Київської міськради від партії «УДАР» зі своїм помічником обговорюють побудову мережі з купівлі голосів виборців по 300 гривень.З цього приводу у рамках сьогоднішнього заходу окрім акції та перфоменсу під назвою «Поховання Виборчого кодексу» відбувся живий брифінг громадського руху «Стоп політичній корупції» у форматі «Open Air».

21.10.2020

У Києві представники багатьох дільничних виборчих комісій скаржаться, що їм навіть Виборчий кодекс по Дільницям не пороздавали. Всі сподіваються, що члени комісії будуть його переглядати через Інтернет.

21.10.2020

Представники осередків інформують, що голова Славського ОТГ та голова Славського ТВК ігнорують повідомлення активістів про проведення дебатів. Громада та кандидат їх вимагають а у відповідь згадані особи кажуть, що вони дуже зайняті і не мають часу, а також грошей на оренду приміщення.

21.10.2020

буремних 90-х та помаранчевого Мукачева.Новелою є використання воєнізованих угрупувань – таких собі українських «вагнерівців».Учора у Славутичі, як пізніше інформували ЗМІ, активісти громадського руху «За чесні вибори» розповсюджували листівки серед місцевих мешканців з описом схем та зловживань усіх кандидатів на посаду голови міської ради. Листівки також були з оцінками якостей кандидатів. Поруч із активістами працювала знімальна група інформаційного видання «Вибірмедіа».Це не сподобалося одразу кільком кандидатам на посаду міського голови. Спершу представник «Опозиційної платформи за життя» і претендент на мерське крісло Юрій Борисов оскаржував дії активістів у правовому полі – він викликав поліцію на тій підставі, що на листівках громадської ініціативи «За чесні вибори», мовляв, не було вказано тираж. На одного активіста склали протокол (хоч, насправді, їхня листівка не була агітаційною, оскільки ГО – не політична партія, а тому має право не вказувати тираж для звітності).Активісти написали зустрічну заяву на незаконні дії поліції і кандидата, який фотографував протокол під час складання, адже це є збір персональних даних.Поліцейські також повелися не компетентно: спершу відмовлялися приймати заяву і не звертали увагу на порушення.Однак потім почалися події в стилі буремних 90-х. На виїзді зі Славутича знімальну групу заблокували. Невідомий у балаклаві з ножем порізав колеса авта. Інші його поплічники погрожували насиллям.За попередньою інформацію напад організувала інша кандидат на посаду голови міської ради Тетяна Кебкало-Єрохіна. Є свідчення, що раніше вона вже погрожувала конкурентам. І ці, погрози, схоже, не порожні – разом із чоловіком вона утримує охоронну фірму «Омега консалтинг групп», а також організувала вишкіл в рамках такої собі приватної військової компанії. Славутських «вагнерівців» тренують на полігоні неподалік Славутича. Також вивозять молодь і дітей на полігон та привчають до зброї.Як стало відомо у, будь-які спроби активістів та журналістів залишити Славутич бойовики жорстко припиняли. Зокрема розбили лобове скло автомобіля з табличкою «Преса». Під їхнім тиском місцеві СТО та таксовики відмовили у допомозі з ремонту чи виїзду. Пізніше проти нападників поліція таки порушила кримінальну справу, втрутився прокурор.

21.10.2020

У місті Ізюм, як інформують із місцевого осередку, вже відкрито два кримінальних провадження щодо порушень Виборчого кодексу, направлено два позова на ДВК до адміністративного суду. Один позов відхилили, інший сьогодні будуть розглядати у Харкові, де допомагає місцевий осередок ГО «Стоп Корупції». Готуються ще два кримінальні провадження. Фігуранти – особи, причетні до міської влади та команди «Слуг народу».

20.10.2020

Ще одна проблема, на яку багато хто воліє закривати очі – хворі члени виборчих комісій. Ні штаби, ані ЦВК не зацікавлені перевіряти членів ДВК на КОВІД 19. Тобто абсолютно все одно чи хворі вони, чи здорові. Хоча на час виборів члени комісій перебувають в підвищеній групі ризику.Більше того, постає ціла низка запитань, пов’язаних з проведенням виборів в умовах пандемії. Зокрема:1. Для членів ДВК не передбачене тестування на КОВІД 19.2. Невідомо, що робити з виборцями з КОВІД 19? Їх не позбавлено права голосувати, але заходити в кабінку не можна як і на дільницю? Як закидати в переносну скриньку, якщо не було заяви?3. Ті виборці, які відмовлятимуться одягати маску також мають право проголосувати, що робити в цьому випадку? На всіх масок не напасешся. Особливо, якщо люди не захочуть їх одягати.

20.10.2020

Із Херсонщини повідомляють, що у Генічеську депутатом до Генічеської ОТГ балотується Єдем Бєкіров, а його дружина Гульнара Бекірова – у депутати райради. Обоє кандидатів від «Слуг народу» мають російські паспорти і мають досвід співпраці з окупаційною владою.

20.10.2020

реанімувати технологію Януковича – вояжі виборчими дільницями підкуплених «виборців» з інших регіонів.Ми вже повідомляли, що на а Богуславщині у невеликому селі Киданівка з 400-ма виборцями за останній місяць додалося ще майже 50 нових виборців. А у ще меншому селі Чайки, де живе трохи більше 300 виборців, вирішили голосувати ще 30. Всі ці люди змінили місце голосування і вирішили добиратися чомусь саме у Киданівку чи Чайки, щоб там віддати свій голос за кандидата в облраду (на посаду мера / на посаду депутата Обухівської райради / Богуславської міської ради)…На дільниці, куди всі місцеві все одно не прийдуть голосувати (а це додаткова можливість для фальсифікацій), поява 50 чи 30 нових виборців буде дуже помітною.Так само збільшилися списки виборців на дільниці у ліцеях № 1 та № 3 в Богуславі. Сукупна кількість нових виборців дає змогу отримати владу нечесним шляхом.Також активісти повідомляють про скуповування голосів на поточних місцевих виборах через «Телеграм». Покупці пропонують змінити місце голосування та організувати “трансфер” до потрібної виборчої дільниці.Крім Киданівки, Чайках Богуславі, додаткових виборців планують привезти до Хохітві та , Бороданів.

19.10.2020

«На Тернопіллі великі партії почали спільну війну проти “Довіри”» Там Бучацька ТВК відмовила у реєстрації кандидатам від цієї партії.Тоді адвокат обласної організації партії «Довіра» Казимир Попіль зазначив, що представники комісії просто виконували волю “великих” партій, не знаючи законів, які регламентують виборчий процес.– Ситуація, яка склалася ще раз показує, що «маленьким партіям нема чого робити на великих виборах». Тобто зібралися великі партії, з великою кількістю своїх представників в комісіях, які виконують волю партії, не читають закони, взагалі не підготовлені. Не знають ні виборчого кодексу, ні законів, які регламентують виборчий процес», – сказав Казимир Попіль.

Щодо голосування за реєстрацію кандидатів він зауважив: «Взагалі був не розгляд. Це було просто піднімання рук по політичних силах».– Ми другу добу не можемо отримати протокол цього засідання, щоб оскаржити його в ЦВК. Сьогодні отримали постанову рішення. Ми будемо просити ЦВК, щоб вона прийняла міри до комісії і зареєструвала нас власним рішенням, що вона має право зробити, – повідомив Казимир Попіль.Історія така. 2 жовтня Тернопільський окружний адміністративний суд скасував постанову Бучацької міської територіальної виборчої комісії про реєстрацію кандидатів у депутати до Бучацької міської ради включених до єдиного та територіального виборчих списків Тернопільської обласної організації політичної партії «Довіра» та зобов’язав комісію повторно розглянути питання про реєстрацію. 13 жовтня на засіданні Бучацька ТВК прийняла рішення про відмову у реєстрації кандидатів від цієї політичної сили.30 вересня Тернопільська територіальна організація Радикальної Партії Олега Ляшка звернулася до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Бучацької міської територіальної виборчої комісії. Третьою стороною у цій справі виступала організація політичної партії «Довіра», оскільки суть позову полягала у визнані протиправною та скасуванні постанови Бучацької міської ТВК від 25 вересня 2020 року №13 в частині реєстрації кандидатів у депутати від цієї політичної сили.Підставою для звернення до суду організація Радикальної партії вказувала, що при формуванні територіальних виборчих списків організацією партії «Довіра» не були дотримані вимоги гендерного представництва. У списку кандидатів, кількість яких не кратна п’яти, не було дотримано вимоги почергового включення, що передбачено частиною 9 статті 219 Виборчого кодексу України.Засідання суду у цій справі відбулося 2 жовтня. Суд задовольнив позов частково та постановив скасувати відповідну постанову Бучацької міської ТВК та зобов’язати комісію повторно розглянути питання щодо реєстрації кандидатів у депутати до Бучацької міської ради від організації політичної партії «Довіра».В свою чергу організації політичної партії «Довіра» подала апеляційну скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду. 6 жовтня відбулося судове засідання. Суд апеляційної інстанції погодився з висновками суду першої інстанції.Голова Бучацької міської ТВК Роман Керницький повідомив спостерігачу ОПОРИ, що питання про реєстрацію кандидатів у депутати до Бучацької міської ради від організації політичної партії «Довіра» було включене до порядку денного засідання 7 жовтня, але рішення не було прийняте, оскільки не набрало потрібної кількості голосів.9 жовтня Тернопільська обласна організація політичної партії «Довіра» подала позовну заяву до Тернопільського окружного адміністративного суду на бездіяльність Бучацької міської ТВК. 10 жовтня відбулося засідання у цій справі. Суд задовільнив заяву позивача і зобов’язав Бучацьку міську ТВК повторно розглянути питання щодо реєстрації кандидатів у депутати до Бучацької міської ради від організації політичної партії «Довіра».13 жовтня відбулося засідання Бучацької міської виборчої комісії, на якому на голосування було поставлене питання про реєстрацію кандидатів у депутати включених до єдиного та територіального виборчих списків Тернопільської обласної організації політичної партії «Довіра». «За» рішення проголосували сім членів ТВК, «проти» – десять членів і один утримався. Тоді на голосування поставили питання про відмову у реєстрації кандидатів від цієї політичної сили. «За» рішення проголосували десять членів ТВК, «проти» – сім членів і один утримався.16 жовтня “Довіра” виграла суд. Партійну організацію “Довіра” суд зобов’язав зареєстрували для участі у виборах до Бучацької ОТГ.

“Ця інформація надійшла з Тернопільського окружного адміністративного суду, а саме рішенням цього суду позов Тернопільської обласної організації п.п. «Довіра» до Бучацької міської ТВК задоволено повністю.Суд при розгляді даної справи був глибоко занепокоєний зухвалими, протиправними діями Бучацької територіальної виборчої комісії, яка двічі не виконувала вимогу щодо розгляду документів і реєстрації п.п. «Довіра» на місцеві вибори, використовуючи свої дискреційні повноваження. Хоча, якщо уважно придивитись, то ці повноваження були виключно дискримінаційними.

19.10.2020

Однією з основних тенденцій кампаній залишається зловживання владою та спроби маніпуляцій громадською думкою. З Олевська повідомляють, що в тамтешній ОТГ заступник голови Олександр Ніколайчук самотужки провів соціологічне опитування і вирішив що його шеф міський голова Олевської ОТГ Омельчук є лідером рейтингу.

16.10.2020

Ми неодноразово розповідали про ситуацію у Кременчуці. Зокрема першого і сьомого жовтня про відмову місцевої ТВК реєструвати список «Європейської Солідарності».Потім Полтавський окружний адміністративний суд скасував незаконне рішення Кременчуцької міської ТВК, яка відмовила у реєстрації всіх кандидатів у депутати Кременчуцької міськради від «Європейської Солідарності».Кременчуцька ТВК мусила повторно розглянути документи, подані «Європейською Солідарністю» та зареєструвати кандидатів у депутати, як того вимагає закон.Але 7 жовтня 7 жовтня Кременчуцька міська ТВК відмовилась виконувати рішення суду щодо допуску «Європейської солідарності» на вибори у міськраду. Нарікали на власну некомпетентність і просили додаткових роз‘яснень від ЦВК.На питання журналістів щодо підстав для таких дій члени комісії, здебільшого, відповідали «без коментарів» або «це було одноосібне рішення голови». При цьому, всупереч закону, у комісії провели жеребкування і затвердили голосуванням текст виборчого бюлетеня, де є 13 партій, окрім «ЄС».Представники «Європейської солідарності» викликали поліцію: за їхніми словами, такої диктатури на виборах і нехтування законом не було навіть за часів Януковича.Зрештою, після звернення до ЦВК з вимогою розформувати комісію, а також до поліції, Кременчуцька ТВК таки зареєструвала список політсили до Кременчуцької міської ради.Однак і на цьому все не скінчилося. Почалися апеляції. Учора, 15 жовтня «Європейська Солідарність» виграла апеляційний суд. Чи статочно поставлено крапку у цій справі? Запитання не риторичне, бо як інформують із Кременчука, атмосфера в місті нагадує те, що коїлося під час виборів у Мукачево напередодні Помаранчевої революції. Нардеп із «За майбутнє» Шаповалов, його родич і депутат від «Слуг народу» Мовчан, міський очільник Малецький, який балотується від «За майбутнє» (вони свого часу, тримали під контролем навіть місцеву філію БПП), нині, відчуваючи втрату монополії на політичне життя міста, намагаються будь-що не допустити до виборів опонентів.

16.10.2020

Ще одна проблема, яка час від часу спливає, але про яку чомусь голосно не говорять, ані учасники виборчих перегонів, ані ЗМІ – питання кворуму та організації роботи на виборчих дільницях. Зокрема навіть у Києві, у Шевченківському районі міста, у ДВК №998, що розташована за адресою: вул. Довнар Запольського 12, укомплектована так, що для ухвалення рішень може не вистачити голосів.Але, як інформують наші активісти, це ще не найбільша біда. Якщо зважати на інформацію тамтешньої ТВК, деякі дільниці навіть ще не отримали попередніх списків, а на понад десяти із них навіть немає голів.Фактично, вибори можуть не відбутися через бездіяльність виборчих штабів штабів та ОВК. Остання не дозволяє добрати людей навіть зі свого резерву. Ситуацію пускають на гальмах: “Нехай буду що буде”.

15.10.2020

У Києві місцевий адвокат Виктор Смалий і кандидат до Київради вдався до нетрадиційної реклами на грані фолу: У відеоролиці молодий чоловік фриканської зовнішності кілька разів повторює заримоване гасло: «Нам не треба (далі ненормативне слово з трьох літер) голосуй за Смалія».

15.10.2020

На Чернігівщині поліція розпочала кримінальне провадження за фактом стрілянини поблизу агітаційного намету.Учора до поліції надійшла інформація про те, що у центрі Бобровиці невідомі особи пошкодили агітаційний намет політичної партії, чиї переконання вони не підтримують. Згодом конфлікт переріс у бійку із застосуванням зброї травматичної дії.На місце події негайно виїхали група реагування патрульної поліції, слідчо-оперативна група та керівництво Бобровицького відділення поліції.Правоохоронці встановили, що місцевий житель мешканців 1981 року народження попрохав агітаторку, яка перебувала в наметі, прибрати його. Йдеться про намет «Опозиційної платформи за життя». Жінка покликала на допомогу керівника партійного осередку. Коли той опинився на місці події, між чоловіками зав’язався конфлікт.Спочатку місцевий житель зіпсував агітаційний намет, а потім під час бійки представник партії вистрелив в опонента із револьвера під патрон Флобера, поціливши у плече. Обидва чоловіки написали заяви до поліції.Слідчі відкрили провадження за ст. 125 (Умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України, що карається штрафом, громадськими або виправними роботами. У ході досудового розслідування діям кожного учасника конфлікту буде надана належна правова оцінка.Окрім того, поліцейські склали адміністративний протокол на чоловіка, який зіпсував агітаційний намет. Згідно зі статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення дрібне хуліганство карається штрафами, громадськими або виправними роботами з відрахуванням 20% заробітку, або адмінарештом.

15.10.2020

У Львові наш активіст Віктор Палас провів перевірку агітаційних наметів у трьох районах Львова: Личаківському, Галицькому та Сихівському. Порушення однотипні – відсутність повідомлень , порушення благоустрою (зовнішня реклама без дозвільних документів). Порушники – «Європейська Солідарність», «Свобода», «Самопоміч», «Слуга народу», «Удар». Про всі порушення активіст повідомив поліцію.

15.10.2020

30 вересня ми вже інформували на напад на активіста ГО «Стоп Корупції та кандидата до Олевської ОТГ Олександра Ігнатьєва. Замах, за його словами, здійснив представник екснардепа Пашинського Андрій Іванов. Активісту зламали ніс. Крім того у нього діагностували струс мозку.Нині, як повідомляє Олевський осередок, представнику екснардепа Пашинського вручили дві підозри. Одну – за напад, а другу – за розкрадання грошових коштів на будівництві модульних будиночків для прикордонників на кордоні з Білоруссю (митний пост “Майдан-Копищенський”). Разом із начальником митниці у 2018 році вони вкрали 800 тисяч гривень, а будиночки так і не побудували.

15.10.2020

Як повідомляють із осередку на Київщині, в Богуславській ОТГ у с. Киданівка колишній сільський голова, а нині в.о. старости Борис Зорич, проти якого нині розглядається кримінальне провадження в суді, вдався до технології збільшити кількість голосів, які будуть віддані за нього. Така технологія відома ще з часів Віктора Януковича. В.о. старости, зловживаючи своїм посадовим становищем, зареєстрував у селі Киданівка на кілька адрес 40 немісцевих громадян, які у день виборів приїдуть і проголосують за кого скаже пан Борис. За кого зрозуміло, бо він балотується в депутати Богуславськоі ОТГ.Зрозуміло, що сам Борис Зорич не володіє коштами, необхідними для такої оборудки. Скоріш за все, його спонсорує хтось із місцевих «царків».

15.10.2020

У селі Грушовато-Криничне, що на Дніпропетровщині, на журналістів ГО «Стоп корупції», які знімали сюжет про будинок голови обласної ради, який він утримує із приватним підприємцем на прізвище Рой, скоєно напад. Одразу після зйомок на місце прибув згаданий підприємець із натовпом своїх помічників, які своїми автівками заблокували редакційний автомобіль. Приїхав також рідний брат підприємця, якого звинувачують у побудові незаконного паркану. Від журналістів вимагали віддати відзнятий матеріал, а блокування пояснювали поломкою автомобіля. Журналісти намагалися відзеняти і ці події, однак до них застосували силу. Відібрали камеру, мікрофон, мобільні телефони, особисті речі. На місце події викликали поліцію.

13.10.2020

У ЛЬвові представник осередку ГО «Стоп Корупції» інформує про свою спробу перевірити дотримання виборчого законодавства агітаторами в наметах. Зокрема, він поцікавився в агітаторів, які стояли на трамвайних запинках та не мали при собі повідомлень про місця проведення агітації – тобто жодного документа не потрібно де хочу там агітую. Під час перевірки агітатори ледь не застосували силу. Активіст зателефонував до поліції. За 5-7 хв. кілька «наметників» зникли. Зокрема після відеофіксації втекли представники «Європейскої Солідарності» та «За майбутнє». Залишилися намети «Слуг народу» та «Самопомочі». Повідомлення було тільки в агітаторів Народного руху України.

13.10.2020

Львівський осередок інформує, що Голову Львівської облради звинуватили у підкупі виборців.Кандидат до Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Йосиф Ситник публічно звинуватив чинного голову Львівської обласної ради Олександра Ганущина у підкупі виборців. У суботу він заявив, що Ганущин роздає гроші на ремонти капличок та інші потреби у селах Бродівського району, агітуючи таким чином голосувати за нього на виборах. Сам Олександр Ганущин відмовився коментувати звинувачення Ситника хоч той назвав конкретні суми, які, за його словами, отримали мешканці сіл від Ганущина.

13.10.2020

Як повідомляють із осередку на Херсонщині, триває судова тяганина навколо Генічеської ТВК та реєстрації там то одних, то інших списків від «Слуги народу», що ми вже кілька разів інформували під час попередніх брифінгів.Колегія П’ятого апеляційного суду (Одеса) скасувала рішення Херсонського окружного адмінсуду, який визнав незаконною постанову Генічеської МТВК, яка допустила список “Слуг народу” до виборів. Херсонський суд у справі 540/2881/20 04.10. встановив, що незаконно подавати документи для реєстрації списку 26.09.- тобто за 28 днів до виборів. Другим рішенням у справі 540/2887/20 було підтверджено висновок першого рішення і розглядалося питання про порушення “Слугою народу” гендерної квоти. Але вчора 11.10 Одеська апеляція скасувала і друге рішення про незаконність списків.

12.10.2020

«Так давай бігом дамо». Так голова Раївської ОТГ, що на Дніпропетровщині, Юрій Мартиненко відреагував на прохання про допомогу з боку місцевої жительки. Про це стало відомо активістам руху «За чесні вибори».

«Чиновник пропонує невідкладно виділити гроші на ліки. Робить це напередодні виборів. До речі, зустрічі із виборцями Мартиненко проводить у свій робочий час», — зазначають активісти руху за «Чесні вибори».

А поки голова роздає гроші місцевим жителям, на території ОТГ відбувається самозахоплення земель. Так, за даними активістів руху «За чесні вибори», місцевий бізнесмен Володимир Рой прибрав до рук ділянку і веде на ній свою діяльність. А щоб відгородити територію, паркан встановили прямо на дорозі. Активісти руху «За чесні вибори» зараз перебувають на місці і намагаються отримати пояснення у підприємців.

12.10.2020

Курйозну історію розповів представник Олевського осередку «Стоп корупції».

«Цікава інформація є також від міста Олевськ. Зокрема, Олевський територіальний підрозділ надав інформацію про те, що у Житомирі на декількох білбордах, які рекламують кандидата Тетяну Руденьку від партії «Слуга народу», в одному слові – дві помилки: замість слова «освічені» написано «освідченні».

12.10.2020

Голова правління ГО “Стоп Корупції” Ігор Бондарчук повідомив: «Є також інформація щодо ексголови Яготинської районної державної адміністрації Василя Шмигановського, який є також кандидатом на посаду голови Яготинської ОТГ. Він начебто раніше працював правоохоронцем і ходив по підприємцях та змушував їх сплачувати певну «мзду». Кому, що і скільки – зараз теж з’ясовують наші журналісти, але суть в тому, що місцеві підприємці до нас звертаються із такими питаннями», – наголосив Бондарчук.

За його словами, щонайменше три звернення було про кандидата Володимира Семеняки, який зараз також балотується до Яготинської ОТГ від політичної сили «Наш край» (де була Дзюба) і раніше, за даними жителів, брав активну участь у розкраданні державних земель. Крім того, на даний час він має свій бізнес.

«Я думаю, що в принципі, він міг цю землю і отримати таким чином для своїх бізнес-інтересів. Крім того, є така інформація, що будуть все-таки вживати активних заходів із підкупу виборців, і через те ми здійснюємо там посилений моніторинг», – зауважив Бондарчук.

12.10.2020

Олександр Паламарчук через суд відновив свою участь у передвиборчій кампанії. Паламарчук претендує на посаду голови Гатнянської ОТГ. Його вважають головним конкурентом кандидата від «Слуги народу».

«6 жовтня члени ТВК голосуванням намагались зняти кандидата на голову ОТГ, але не вистачило голосів. Уже наступного дня 7 жовтня ТВК повторно провела голосування та більшістю голосів зняла кандидата Олександра Паламарчука. Кандидат Паламарчук подав позов до суду, виграв і знову відновився кандидатом на голову ОТГ», – зазначають активісти руху «За чесні вибори».

12.10.2020

500 гривень або 1000 – якщо для молодих сімей. Такі обіцянки роздає міська голова Яготина та кандидатка на посаду голови Яготинської ОТГ Наталія Дзюба. Про це активістам руху «За чесні вибори» розповіли місцеві жителі.

Спочатку Дзюба підтримувала регіоналів, потім “Наш край”, а тепер балотується від “Слуг народу” Фото: zekomandaregion.kiev.ua«Що відбулося цікавого вже сьогодні з порушень передвиборчих перегонів на місцевих виборах-2020? Зокрема, є попередня інформація з Яготина, де між собою змагаються надзвичайно різнопланові кандидати. Один із них – це чинна голова пані Дзюба. Наша моніторингова команда працювала безпосередньо в Яготині декілька днів, і місцеві жителі розповідали, що по 500 грн вона обіцяла за те, що будуть виборці голосувати за неї. А молодим сім’ям обіцяла по 1000 грн», – розповів 12 жовтня під час щоденного брифінгу «Стоп політичній корупції» голова правління громадської організації Ігор Бондарчук.

Він додав, що інформація на даний час перевіряється журналістами-розслідувачами. Але вже було щонайменше 7 звернень від людей, які повідомляли про нібито наміри підкупу виборців Дзюбою.

09.10.2020

У селах Гатне й Чабни на Київщині чинний посадовець Богдан Мацібора, що балотується на посаду голови ОТГ, заполонив всі перехрестя й мостові переправи своїми величезними портретами на бігбордах. А агітатори Мацібори розвозять вулицями харчові пайки. Звідки у простого чиновника, що займається земельними питаннями, гроші на таку коштовну кампанію – у його штабі пояснити так і не змогли.

09.10.2020

Чернігівські кандидати прикрасили собою коробки із лампами, однак чи символізує такий креатив світлі ідеї, які начебто несе в маси політсила, чи означає, що електорат партійцям «до лампочки» – невідомо.

09.10.2020

У Рівненській області один із кандидатів розмістив власне обличчя на упаковці з яйцями.

09.10.2020

Тиждень, що минає, також запам’ятався активізацією «гречкосіїв». Наприклад, на Житомирщині до продуктових наборів почали включати, окрім звичної крупи, згущене молоко та крохмаль.

09.10.2020

Агітаційна кампанія набирає обертів, та чим більше політреклами на вулицях – тим швидше заповнюються місцеві смітники.

У населених пунктах України останнім часом побільшало агітпродукції від політсил та окремих кандидатів, що намагаються таким чином здобути прихильність електорату. Однак таке перенавантаження «агітками» призводить до того, що виборці ставляться до політичної реклами як до сміття, викидаючи численні брошури безпосередньо поруч із агітаційними наметами, де їх роздають.

Наприклад, у Харкові, намети здебільшого встановлюють у громадських місцях з великим трафіком. Аби узаконити їх, необхідно подати відповідну заявку до органів місцевого самоврядування, вказавши кількість людей та додавши приклади агітаційних матеріалів, які будуть роздавати. Своєю чергою, місцева влада має надати відповідну інформацію правоохоронним органам. Це робиться для уникнення провокацій та масових заворушень у місцях скупчення людей.

09.10.2020

Історія з нереєстацією “ЄС” триває. Нагадаємо, у Кременчуці ТВК відмовилася реєструвати всіх кандидатів зі списку «Європейської солідарності». Потім Полтавський окружний адміністративний суд скасував це незаконне рішення і зобов’язав тервиборчком повторно розглянути документи, подані політсилою, та зареєструвати кандидатів у депутати, як того вимагає закон.

Здавалося, тепер комісія не може прийняти рішення, яке повторює те, що було скасоване судом. Аж ось, стало відомо, що справа отримала нове продовження: 7 жовтня Кременчуцька міська ТВК відмовилась виконувати рішення суду щодо допуску «Європейської солідарності» на вибори у міськраду. Нарікали на власну некомпетентність і просили додаткових роз‘яснень від ЦВК.

На питання журналістів щодо підстав для таких дій члени комісії, здебільшого, відповідали «без коментарів» або «це було одноосібне рішення голови». При цьому, всупереч закону, у комісії провели жеребкування і затвердили голосуванням текст виборчого бюлетеня, де є 13 партій, окрім «ЄС».

Представники «Європейської солідарності» викликали поліцію: за їхніми словами, такої диктатури на виборах і нехтування законом не було навіть за часів Януковича.

Зрештою, після звернення до ЦВК з вимогою розформувати комісію, а також до поліції, Кременчуцька ТВК таки зареєструвала список політсили до Кременчуцької міської ради.

08.10.2020

Затягування процесу реєстрації, незаконна агітація та адмінресурс – ці фактори здатні неабияк вплинути на підсумки місцевих перегонів, особливо у віддалених куточках України. Як проходить виборча кампанія-2020 на Донеччині, під час брифінгу в рамках проєкту «Стоп політичній корупції» 8 жовтня поінформував Володимир Рибалкін – керівник відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» в Святогірську Донецької області та чинний кандидат на посаду олови Святогірської ОТГ.

«Почнімо з місцевих ТВК. Комісії створені з людей, які вже мали певний досвід роботи на виборах. Однак кандидати стикаються з тим, що члени комісій не хочуть приймати документи, і через це у кандидатів виникають проблеми, пов’язані з дедлайнами виборчого процесу. Такі процеси ставлять перепони для всіх без винятку кандидатів – і самовисуванців, і «списочників», і для решти учасників виборчого процесу», – наголосив пан Рибалкін.

Іншою проблемою є агітація: на сьогодні у всіх містах і селах Донеччини зафіксовано багато матеріалів без вихідних даних, тиражу й без прізвищ осіб, відповідальних за друк поліграфії. Такі друковані матеріали є незаконними, однак їх дуже багато, зазначає керівник підрозділу ГО «Стоп корупції».

«Вони розміщені всюди – у під’їздах, на деревах, на стовпах, що також є порушенням. Оскільки у місті є чітко визначені місця для політичної реклами. Але партії та кандидати не дотримуються закону й продовжують забруднювати вулиці своїми «агітками».

У Слов’янську не всі політсили ще відкрили рахунки, з яких сплачують за агіткампанію, але всі вже розвісили свої білборди. І коли одна з партій звернулась до правоохоронних органів, у поліції з матеріалів справи дивним чином зникли світлини із зображенням цієї агітації», – розповів Володимир.

Він також нагадав про інцидент, коли одна з політичних партій вказала невірний номер рахунку для внесення застави, і члени ТВК звернулись до представників політсили з проханням виправити помилку. Адже такі дії партійців можуть бути як випадковими, так і навмисними – з метою уникнути сплати внеску. В цьому випадку питання згодом було розв’язане, і партію не зняли з реєстрації.

Пан Рибалкін зауважив, що величезна відповідальність лежить на органах поліції та громадських організаціях, які займаються моніторингом дотримання виборчого законодавства. Адже, якщо не буде чіткого контролю, кандидати і партії будуть вдаватися до численних порушень.

08.10.2020

Посадовці на місцях не цураються силових методів. Про те, як голова РДА із Харківщини погрожував журналістам «відбити печінку», а також як після погроз журналістам проти чиновника в поліції відкрили кримінальне провадження, – розповів журналіст інформаційного агентства «Стоп Корупції TV» Володимир Циганов.

08.10.2020

Особливо цинічно виглядає, коли кандидати підкупу навіть не приховують, а навпаки, роблятьйого головним «козирем» своєї агітації та виборчої кампанії, зазначив науковий консультант «у» Олександр Чекмишев.

Зокрема, в агітаційному ролику кандидата у мери Святогірська на Донеччині від ОПЗЖ Володимира Бандури його не тільки представляють як нового мера, члена єдиної платформи «За життя» і єдиного кандидата, спроможного забезпечити «мир, роботу, достаток кожній родині».

Персонажі ролика по черзі прямо на камеру розповідають про подаровані кандидатом персональні комп’ютери разом із принтерами, продуктові набори та ліки, матеріальну допомогу на ремонт будинку, на проведення футбольного турніру, підтримку ветеранів та дітей війни тощо.

Також у ролику звучать прямі обіцянки повернення пільг військовим пенсіонерам, чорнобильцям, а також надання допомоги пенсіонерам, інвалідам, одиноким і багатодітним матерям, а також іншим категоріям громадян.

07.10.2020

Першого жовтня ми інформували про ситуацію в Кременчузі Полтавської області. Йдеться про відмову місцевої ТВК реєструвати список Європейської Солідарності. Активісти розповідали, що атмосфера в місті нагадує те, що коїлося під час виборів у Мукачево напередодні Помаранчевої революції. Нардеп із «За майбутнє» Шаповалов, його родич і депутат від «Слуг народу» Мовчан, міський очільник Малецький, який балотується від «За майбутнє» (вони свого часу, тримали під контролем навіть місцеву філію БПП), нині, відчуваючи втрату монополії на політичне життя міста, намагаються будь-що не допустити до виборів опонентів – відомої журналістки-розслідувачки, АТОвців, волонтерів, лікарів.І ось, як стало відомо, днями Полтавський окружний адміністративний суд скасував незаконне рішення Кременчуцької міської ТВК, яка відмовила у реєстрації всіх кандидатів у депутати Кременчуцької міськради від «Європейської Солідарності».Тепер Кременчуцька ТВК має повторно розглянути документи , подані ЄС, та зареєструвати кандидатів у депутати, як того вимагає закон!Важливо, що тепер ТВК не може прийняти рішення, яке повторює те, що було скасоване судом. Це пряма норма Виборчого кодексу.

07.10.2020

У Краматорському районі Донецької області відсутні вихідні дані на агітаційній продукції команди «Слуг народу» – Едуарда Стукала (кандидат на посаду міського голови Святогірської міської ОТГ, Дмитра Климовича (заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради і кандидат по Святогірському округу №3), Олександра Мельника (Директор ПСП «Дружба» і кандидат по Святогірському округу №5), Григорія Поуха (Директор Святогірської санаторної школи-інтернат І-ІІ ступенів №12 Донецької обласної ради і кандидат по Святогірському округу №2), Зої Братерської (Директор КУ «Маяковський заклад дошкільної освіти (яслі-садок) «Веселка» Маяковської сільради Слов’янського району Донецької області і кандидат по Святогірському округу №7), Тетяни Кисіль (Секретар Хрестищенської сільради і кандидат по Святогірському округу №6). В інших випадках на агітаційній продукції вказано, що вона виготовлена на власному обладнанні кандидата, хоч неозброєним оком видно, що на побутовому, навіть кольоровому, принтері, такі листівки надрукувати неможливо.Більше того, як інформують осередки, до 80% усієї агітаційної продукції виготовляється навіть без відкриття відповідних рахунків.Ще одна проблема, з якою зіткнулися самовисуванці й представники непарламентських партій – місцеві висуванці політсил, представлених у парламенті, активно використовують платну рекламу в соціальних мережах, зокрема у ФБ. А от представники непарламентських партій рекламу у ФБ оплатити не можуть.

07.10.2020

В рамках проєкту «Стоп політичній корупції» правозахисники спільно з журналістами проводять моніторинг порушення виборчого законодавства. У Нових Петрівцях Вишгородського району, Київської області було виявлено факти прихованого підкупу виборців.

Так, 3 жовтня кандидат на голову Новопетрівської ОТГ, Радіон Старенький відкрив у селі нову зону відпочинку. Він влаштував масові гуляння з безкоштовними ласощами для дітей та розважальною програмою. Все це відбувалось в розпал пандемії. Радіон Старенький – сільський голова Нових Петрівців впродовж уже 12-ти років, саме з його подачі суди забороняли проводити будь-які акції та мітинги біля сумнозвісного «Межигір’я» Януковича. За останні кілька років в селищній раді використовується схема розкрадання земель, Також, 2018 року Вишгородським відділом поліції було відкрито провадження за статтею 191 частиною 4. привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Це пов‘язано з тендерами, які проводили в селищній раді на ремонт доріг.Враховуючи зібрану інформацію ми хотіли поспілкуватись з Радіоном Стареньким, тож 6 жовтня відправились на позачергову сесію в Новопетрівську сільраду. Проте, на сесію журналістів не пропустили, всі двері зачинили, а на одному з входів стояв заступник голови Ігор Кучерявий, який не запускав пресу, аргументуючи це карантинними обмеженнями. Та цікаво те, що майже ніхто з депутатів в приміщенні не дотримувався карантину. Самого ж сільського голови на місці не було, адже він взяв відпустку.

06.10.2020

Зі Срібнянської ТВК, що у Прилуцькому районі на Чернігівщині надійшла постанова про скасування реєстрації кандидата в депутати Срібнянської селищної ради Прилуцького району Сергія Головню. Ця постанова була ухвалена як результат скарги ГО «Стоп Корупції», адже депутатом не може бути обраний громадянин, який має непогашену судимість.Напередодні у соціальних мережах прокотилася хвиля обурення тим, що прилуцький криміналітет намагається пролізти до місцевих органів влади.

06.10.2020

Як повідомляють наші осередки, депутат, який майже два роки тому збив на смерть жінку на Житомирщині, балотується в облраду від Батьківщини.Депутату Житомирської обласної ради Дмитру Кропачову (фракція ВО «Батьківщина») і досі не пред’явлене звинувачення у справі про смертельне ДТП в селі Тетерівка Житомирського району, яке відбулось 24 листопада 2018 року.Лише через 2 дні після ДТП, 26 листопада прес-служба ГУНП повідомила, що водій автомобіля Toyota Highlander, 38-річний житомирянин, рухаючись у напрямку Житомира,вчинив наїзд на пішохода, 60-річну місцеву жительку, яка йшла по нерегульованому пішохідному переходу на неосвітленій ділянці дороги. У результаті ДТП жінка загинула на місці події.Того ж дня, на офіційному сайті ВО «Батьківщина» була оприлюднена офіційна заява партії “з приводу автокатастрофи у селі Тетерівка”.За інформацією “Житомир-онлайн”, тіло загиблої Ольги Бучинської просто розірвало навпіл.“Верхня половина тіла лежала на правій стороні дороги, а ноги – на лівій. Мешканку Тетерівки буквально розірвало на частини ударом автомобіля, який мчав на шаленій швидкості. За кермом автомобіля «Toyota Highlander» був депутат Житомирської обласної ради Дмитро Кропачов”, – повідомляє видання.Журналісти програми “Гроші” провели розслідування і виявили, що винуватцю ДТП і досі не повідомили про підозру, оскільки він відмовився проходити тест на алкоголь й наразі проходить у справі в якості свідка.Однак, на цьому цинізм справи не закінчується, адже в жовтні 2020 року користувачів мережі обурив той факт, що Дмитро Кропачов вже через два роки після вбивства, знову балотується до Житомирської обласної ради по Пулинському району Житомирської області.

05.10.2020

На думку спеціалістів, підсумки місцевих виборів-2020 є найбільш непередбачуваними, а сам виборчий процес – найбільш складним у новітній історії України. Про численні порушення, зафіксовані на Харківщині, сьогодні під час щоденного брифінгу у медіацентрі «у» розповів голова Ізюмського міського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Юрій Козлов.

Як відзначив пан Юрій, який наразі балотується на посаду голови Ізюмської ОТГ, чинна кампанія стартувала навіть без наявності необхідної законодавчої бази. Лише на початку жовтня були узгоджені окремі законодавчі положення і кандидати змогли повноцінно розпочати власну агітацію.

Однак місцева влада на чолі з чинним мером Ізюма із самого старту кампанії встигла порушити норми передвиборчої боротьби. Зокрема, за свідченням пана Козлова, все місто було завішане плакатами з символікою політсили «Слуга народу» та портретами провладних кандидатів до органів місцевого самоврядування та претендента на крісло міського голови Марченка.

Понад те, при реєстрації партії «Слуга народу» було допущено цілу низку порушень – як процесуальних, так і щодо окремих персон. Так, у виборчому списку президентської політсили перебуває особа, яка мало того, що є одночасно членом іншої партії, так ще й очолює один з її осередків.

Представники Ізюмського підрозділу ГО «Стоп корупції» за цими фактами спрямували серію запитів до місцевої ТВК, однак у тервиборчкомі на заяви про порушення ніяк не відреагували. Тож наразі ці повідомлення скеровані громадськими активістами вже до органів поліції та прокуратури.

05.10.2020

Кандидат на голову Гатненської ОТГ на Київщині Богдан Маціпора розчарував виборців неякісним підкупом. Роздавав людям «несмачний чай». Про це стало відомо активістам руху «За чесні вибори», які організували громадську приймальню в Києво-Святошинському районі.

«Два тижні тому Мацібора пайки роздавав. Я одразу відкрив чай, за нього (Мацібору – ред.) голосувать не буду, бо чай не той. Я краще піду «Нурі» куплю – ото чай», – розповів їм місцевий житель.

Він також зазначив, що в пакеті ще був цукор.

Варто додати, що за підрахунками аналітиків «у» лишень рекламна компанія Богдана Мацібори (борди, рекламні арки, холдери та плакати) коштують близько 200 000 грн на місяць і це при місячній заробітній платні, отриманій за основним місцем роботи, що становить (інформація зі щорічної декларації): 173684 річна/12 місяців = 14 473,66 грн.

Як повідомляв “сайт ФАКТИ.орг” раніше, Мацібора фігурує у судових справах щодо незаконної оборудки з землями державної власності.

05.10.2020

Головною тенденцією минулого тижня і всієї виборчої кампанії стала нечувано активне залучення до участі в агітації Президента Володимира Зеленського. Про це сьогодні, 5 жовтня, під час щоденного брифінгу, що проводиться в столиці в рамках спецпроєкту «Стоп політичній корупції», повідомив науковий консультант ГО «Стоп корупції» Олександр Чекмишев.

«Ще ніколи місцеві вибори не відбувалися за такої активної і неприхованої агітації гаранта Конституції. За часів Кравчука, Кучми, Ющенка і навіть Януковича їхнє втручання у виборчий процес було більш завуальованим і виправдовувалося, наприклад, вихідними або неробочим часом. Нині ж Президент відверто агітує за кандидатів від партії влади під час своїх поїздок регіонами, а представники його політсили використовують символіку президентської та парламентської кампаній», – зазначив медіаексперт.

05.10.2020

За повідомленням членів херсонського осередку «у», 4 жовтня о 10 годині ранку в міському адмінсуді відбулося судове засідання за позовом кандидата в депутати Генічеської міської ради Юрія Юріна до Генічеської ТВК про визнання незаконною постанови про реєстрацію кандидатами в депутати представників політичної партії «Слуга народу».

Цьому передували наступні події: за кілька хвилин до опівночі 24 вересня до приміщення ТВК завітали кандидат на посаду голови громади Віктор Плохушко і представник президентської політсили Юліан Лучко. Спалахнула суперечка і Плохушко, попри презентування його головою держави як представника «Слуги народу», подав документи як самовисуванець.

При цьому в інтернеті можна знайти відео, яке засвідчує, як абсолютно здоровий Лучко виходить із приміщення ТВК, не подавши жодних документів. Наступного дня відбулося засідання тервиборчкому, на якому Лучко заявив, що жодного доручення нікому не пред’являв.

А вже 26 вересня до ТВК приїжджає інший представник «Слуги народу» і подає списки кандидатів. Голова комісії, який є креатурою тієї ж партії, всупереч Виборчому кодексу приймає списки до розгляду.

02.10.2020

Чинний голова Славської ОТГ та кандидат на цю посаду на місцевих виборах-2020 Володимир Бега проводить передвиборчу кампанію, запустивши нарешті ремонти доріг, які й без того мали б здійснюватись. Така хитрість допомогла Безі залучитись підтримкою громади. Про це заявив правозахисник ГО «Стоп корупції» Роман Литвин під час щоденного брифінгу в рамках громадської ініціативи «Стоп політичній корупції».

02.10.2020

Директор Немішаєвського агротехнічного коледжу Володимир Альохін провів зібрання для нинішніх та колишніх працівників навчального закладу. Під час карантину в приміщенні зібралось близько сотні людей похилого віку. Про це з Немішаєва повідомили активісти ГО «Стоп корупції», яким передали інформацію працівники коледжу.

«У нас учора був такий захід, дійсно, в коледжі зібрались пенсіонери. 100 чоловік запросили, які працювали тут», – розповіла співробітниця коледжу.

Зазначимо, пан Альохін висунув свою кандидатуру на посаду голови Немішаєвської ОТГ.

Крім того, за словами місцевих, у смт Немішаєве школярам 1 та 2 класів вже роздають буклети від Немішаєвського агротехнічного коледжу з інформацією про профорієнтацію. Така прихована агітація батьків через дітей дивує жителів.

«Буклет коледжу Немішаєвського агротехнічного ніби як профорієнтація, але яка профорієнтація у першого та другого класу?» – наголосили люди.

02.10.2020

На Чернігівщині, де відбуваються довибори нардепа по 208-му округу. Тут зусиллями особливо «принципових» (у лапках) членів ТВК, а також інших зацікавлених осіб, знімають з реєстрації і «клонують» конкурентів Олега Ляшка. Останній заявляє про адмінресурс та спроби підкупу його виборців, однак продовжує використовувати тактику зняття конкурентів з реєстрації через підконтрольних членів виборчих комісій та «клонування» кандидатів.

Однак, вочевидь, цього творцям «клону» виявилось замало, і після цього ЦВК зареєструвала ще й другого безробітного «двійника» провладного кандидата – Ігоря Віталійовича Гунька – самовисуванця, жителя Чернігова.

Що стосується звинувачень самого Ляшка, аналіз біографій і фактичних можливості 17-ти суперників екснардепа, яких Центральна виборча комісія зареєстровала за одномандатним виборчим округом №208 у Чернігівській області, дає поважні сумніви в їхній спроможності зробити все те, у чому їх звинувачує пан Олег.

02.10.2020

У місті Жовті Води ТВК 10 голосами проти відмовила в реєстрації кандидатів від місцевих організацій політичних партій “Європейська солідарність” та “Наш край” внаслідок погроз і тиску на членів комісії представників провладної “Слуги народу”. Про те, що політична атмосфера в місті нагадує ті ж «буремні дев’яності», свідчить те, що з остраху за своє здоров’я і життя, представник місцевого осередку ГО «Стоп Корупції» повідомив нам цю інформацію у форматі таємного викривача.

01.10.2020

В Олевському відділенні поліції почали кримінальне провадження за фактом заподіяння тілесних ушкоджень кандидату в депутати Олевської ОТГ Ігнатьєву. Відомості уже внесенні до ЄРДР, наразі триває слідство. Про це журналістам «у» повідомив начальник відділу поліції Ігор Григоришин.

Місце перебування Іванова наразі невідоме.

Потерпілий Олександр Ігнатьєв перебуває на стаціонарному лікуванні у місцевій лікарні.«На мене напав представник міської ради, член виконкому Андрій Іванов. Він також є радником мера. Він підійшов, почав провокувати, викликати на вулицю. Я людина неконфліктна і зазначив, що конфліктувати не буду і нікуди не піду. В якийсь момент я втратив свідомість, впав, а прийшов до тями у калюжі крові», — розповів деталі нападу Ігнатьєв.

У ГО «Стоп корупції» розцінюють цей напад як пряму загрозу життю нашого колеги. Сам Олександр Ігнатьєв вважає, що за нападом стоїть оточення міського голови Олевська Омельчука.

01.10.2020

На Кіровоградщині кандидат-двійник чинного міського голови Новомиргорода Ігоря Забажана, передумав і зняв свою кандидатуру після спілкування з поліцією.“Я, можливо, сприйняв би реєстрацію людини з таким же прізвищем кандидатом просто збігом, якби не спостерігав за тим, як по всій Україні конкуренти реєструють кандидатів-двійників для відтягування голосів у своїх опонентів. Тим більше це виглядало дивним, бо ця людина ніколи не займалася ні політикою, ні громадською діяльністю. Тому і звернувся з заявою до поліції. Правоохоронці оперативно відреагували на ситуацію, провели перевірку та внесли дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань. А сьогодні мені повідомили в територіальній виборчій комісії, що Віталій Забажан зняв свою кандидатуру і не братиме участі у виборах. Переконаний, що цього не сталося б, якби не своєчасна реакція правоохоронців”, – зазначив Ігор Забажан.

01.10.2020

У Славському обурена громада зібралася під стінами Народного дому з погрозами підпалити будівлю, аби припинити свавілля ТВК, яка відмовлялася реєструвати кандидата від політичної партії «Громадянська позиція» на місцевих виборах.

За словами лідера політичної сили Михайла Кінаша, ТВК бракує одного документа. При цьому інших кандидатів від партії, а їх понад 100, з аналогічним пакетом документів зареєстрували без проблем.

У таких діях пан Кінаш вбачає політичний тиск з боку чинної влади на чолі з одіозним Володимиром Бегою.

01.10.2020

У Кременчуці ТВК відмовилася реєструвати список Європейської Солідарності. Активісти пояснюють, що ситуація в місті нагадує те, що коїлося під час виборів у Мукачево напередодні Помаранчевої революції. Нардеп із «За майбутнє» Шаповалов, його родич і депутат від «Слуг народу» Мовчан, міський очільник Малецький, який балотується від «За майбутнє» (вони свого часу, тримали під контролем навіть місцеву філію БПП), нині, відчуваючи втрату монополії на політичне життя міста, намагаються будь-що не допустити до виборів опонентів – відомої журналістки-розслідувачки, АТОвців, волонтерів, лікарів.

30.09.2020

Голова Правління ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук розповів про скандал на довиборах до Верховної Ради у 208-му виборчому окрузі на Чернігівщині. «Радикальна партія» Олега Ляшка реєструє двійників головного конкурента – кандидата від партії «Слуга народу» Анатолія Гунька. Крім того, ЦВК з надуманих причин не зареєструвала кандидатом удову загиблого у травні народного депутата Давиденка.«Уже зараз, спираючись на соціологічні дані, які насправді мають ознаки маніпулятивності, бо не враховують усіх претендентів на депутатське крісло, кандидат від «Радикальної партії» Олег Ляшко переконує виборців у своїй безальтернативності», – наголосив він.За словами Бондарчука, окрім словесних маніпуляцій, перекривлення фактів і піару, проти головних суперників Олега Ляшка розгорнуто справжню брудну кампанію.По-перше, всіма правдами й неправдами було зареєстровано кандидатом у народні депутати України «двійника» основного конкурента, представника партії «Слуга Народу» Анатолія Григоровича Гунька. Безробітний «двійник», який проживає на Полтавщині, не має жодного відношення як до 208-го округу, так і взагалі до Чернігівщини. Житель Полтавщини десь зумів знайти чималу заставу.По-друге, після цього ЦВК зареєструвала другого безробітного «двійника» – Ігоря Віталійовича.По-третє, Центральна виборча комісія не лише зареєструвала «двійників» Анатолія Миколайовича та Ігоря Віталійовича Гуньків, але й знайшла формальний привід, щоб відмовити в реєстрації кандидатом у народні депутати України Людмилі Олексіївні Давиденко, удові народного депутата Валерія Давиденка, який трагічно загинув у травні цього року.По-четверте, обставини як реєстрації «двійника», так і нереєстрації Людмили Давиденко, дозволяють з певною обґрунтованістю стверджувати, що в ЦВК можуть бути працівники, які діють в інтересах одного з кандидатів. І ці обставини мають стати предметом розгляду Національної поліції України та Служби безпеки України щодо можливого незаконного втручання у виборчий процес.По-п’яте, Олег Ляшко через орган Верховної Ради України газету «Голос України» заявив про підготовку підкупів, вкидів і використання адміністративного ресурсу проти себе. Як відомо, найдужче гукає «Тримайте злодія!» той, на кому крадена шапка.Після аналізу біографій і фактичних можливостей суперників Олега Ляшка, виникають сумніви у їхній спроможності використати адмінресурс. Натомість виглядає так, що саме лідер «Радикальної партії» зараз використовує цей ресурс для обмеження волевиявлення виборців 208-го округу та подальшого спотворення результатів виборів.

30.09.2020

Представники осередку “у”з міста Марганець, що на Дніпропетровщині повідомили про листівки без вихідних даних, на яких під виглядом звіту про роботу очільниці міста Олени Жадько громадян інформують про матеріальну допомогу на встановлення індивідуального опалення, капітальні ремонти доріг міста, спорудження нових соціально-культурних об’єктів, облаштування багатоквартирних будинців та прилеглих територій. Так само без вихідних даних містом розміщено агітаційні білборди Олени Жадько.Напряму за нинішню міську голову агітував начальник Марганецького водоканала, депутат Марганецької міської ради, кандидат на посаду депутата Марганецької міської ради Воданов в студії виконавчого комітету тієї ж ради, тобто з використанням приміщення, технічних засобів та працівників мерії.

30.09.2020

Ударили важким металевим предметом зі спини. Громадський активіст, представник ГО «Стоп корупції» в Олевську на Житомирщині та кандидат в депутати Олевської ОТГ Олександр Ігнатьєв став жертвою нападу. Замах на життя чоловіка, за його словами, здійснив представник екснардепа Пашинського та член виконкому Андрій Іванов – фігурант кримінальних справ, викривачем якого є Олександр Ігнатьєв. Нападник завдав потужного удару чимось важким. Потерпілий має струс мозку і перелом носа у двох місцях. Нападник, втікаючи зі зброєю, погрожував убивством. Викликали поліцію. Є свідки. Робоча версія – помста за міського очільника Олега Омельчука, проти якого та його команди порушили низку кримінальних справ за оборудки із землею, бюджетними коштами та розкрадання надр. До того ж , у березні міський очільник дав маху і взяв участь в акції протесту проти самого себе. У мережі поширили фото, де він тримає в руках плакат, який йому вручили з пропозицією сфотографуватися. Потім виявилося, що на плакаті, який він тримав, було написано: “Мер з посіпаками утискає права громади”. Команда «у уважно стежитиме за розвитком подій і докладе усіх зусиль для того, щоб нападника заслужено покарали.

29.09.2020

28.09 вже розповідали, що в Умані ТВК зняв із перегонів міського голову Олександра Цебрія та зареєстрував двох кандидатів-клонів, які мають те саме ім’я та прізвище. Учора справа отримала своє продовження: через рішення уманської територіальної виборчої комісії прихильники Уманського очільника та представника «Пропозиції» провели під ЦВК та Офісом Президента Зеленського акцію протесту під назвою «Право на вибір».Першу частину акції організатори провели під ЦВК, де після скандування вимог про чесні вибори та розпуск ТВК в Умані, почали лежачий протест.Далі учасники акції рушили до Офісу Президента Зеленського і звернулись до гаранта Конституції з вимогою втрутитись у ситуацію і не дати сфальсифікувати вибори в Умані. Ми й надалі будемо уважно спостерігати за розвитком подій.

28.09.2020

У суботу близько 12-ї години ночі міського голову Умані Черкаської області Олександра Цебрія рішенням територіальної виборчої комісія її зняли з реєстрації та позбавили його можливості балотуватися на посаду очільника міста на виборах 25 жовтня. Водночас члени уманської міської територіальної комісії зареєстрували двох кандидатів-клонів, які мають те саме ім’я та прізвище, що й чинний міський голова. Сам уманський очільник заявив, що у згаданій комісії спільно і синхронно працюють політичні сили, які контролюються нардепом Антоном Яценком та місцевим бізнесменом Андрієм Дикуном. Вони об’єдналися, так би мовити, в одну політичну силу, це “Слуги народу” і партія “За майбутнє”.

28.09.2020

Смілянська ТВК відмовила в реєстрації міського голови і кандидатів в депутати, посилаючись на те, що в квитанції про сплату застави вони не могли розшифрувати назву організації, що здійснила платіж. (Назва організації була скорочена, бо не влазить в графу в повному розмірі). Але під назвою організації зазначено код ЄДРПОУ організації, про що представник партії повідомив голові ТВК, на що вона відповіла, що не бухгалтер і не розуміє, що то за код того. Формулювання на засіданні ТВК про відмову звучало так, платіж здійснила політична партія Партія Вільних Демократів, а в кодексі написано, що платити повинна ОРГАНІЗАЦІЯ політичної партії.

Leave a Reply