Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Минобороны слило 85% продуктовых контрактов для армии в руки одного монополиста

Минобороны слило 85% продуктовых контрактов для армии в руки одного монополиста

Спершу за підсумками аукціонів уклали контракти на 1,20 млрд₴ Але того ж дня сума була знижена додатковою угодою до 1,02 млрд₴ через зменшення обсягу замовлення. Аукціони відбулись ще у грудні, однак відтоді тягнулись оскарження результатів. Тож замовлення зменшено на ту суму, яку не витратили у період оскаржень.

Завищені ціни харчування солдатів

Знищення конкуренції на торгах

Економія на останніх тендерах виявилась нульовою, адже «Військсервіс-Волонтер» запропонував послуги за очікуваною вартістю і не робив кроків під час аукціонів. На обох тендерах він був найдорожчим. П’ять учасників із дещо нижчими цінами відхилили. ФОП Аврахова Катерина Григорівна – за несплату тендерного забезпечення, а ТОВ «ОК Ленд Фуд», ТОВ «Фабрика смаку» та ТОВ «Преміум Фінанс Груп» – через неусунення недоліків.

Рекорд монополістів

Компанія зайшла на торги Міноборони три роки тому й відтоді отримала підрядів щодо харчування військових на суму 6,02 млрд₴

Результат цього сезону є рекордним для «Військсервіс-волонтеру»: фірма отримала на харчування солдатів у 2021 році підряди на 3,68 млрд грн, або 85% від усіх підрядів Міноборони під керівництвом Андрія Тарана (частина була укладена у грудні 2020 року, решта у 2021)

В останній при “кураторстві” в МО Юрія Бірюкова при міністрі Степану Полтораку «Військсервіс-волонтер» мав 55% підрядів.

Угрупування

За часів Януковича різні учасники цієї групи фірм також мали близько половини харчових підрядів, а решту ділили інші учасники ринку.

Як ми бачимо при Зеленському монополія угрупування значно посилилась

 

Exit mobile version