Site icon FAKTY.org – важливі новини!

МЗС: Україна запевнила Молдову, що не причетна до викрадення судді Чауса

МЗС: Україна запевнила Молдову, що не причетна до викрадення судді Чауса
unian.ua

Кулеба вважає, що викрадення Чауса може бути організовано, аби зіпсувати відносини між Україною та Молдовою

Глава МЗС України Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з молдовським колегою Ауреліу Чокоєм запевнив у непричетності України до ситуації з викраденням судді Миколи Чауса. Кулеба також запропонував створити спільну робочу групу з цього питання. Про це повідомила пресслужба МЗС, пише “Європейська правда”.

Міністр також розповів чільнику МЗС Молдови, що українські правоохоронці очікували на екстрадицію Чауса після позитивного для України завершення судового розгляду скарги Миколи Чауса на відмову надати йому притулок.

Кулеба запевнив, що Україна не причетна до нинішньої ситуації з Миколою Чаусом, а для встановлення усіх її обставин, зокрема місця перебування колишнього судді, пропонує Молдові створити спільну робочу групу.

Кулеба також запевнив, що для України Молдова була, є і залишається другом: “Українська сторона переконана, що ситуацію намагаються використати на свою користь сили, які не просто не зацікавлені у подальшому поглибленні українсько-молдовського співробітництва, а й ставлять за мету зірвати позитивний для обох країн розвиток відносин, зміцнення європейських перспектив України і Молдови.

Видання “Главком” додає, що молдовські ЗМІ називають ім’я українського дипломата, у машині якого нібито вивезли викраденого суддю. За кермом автомобіля Toyota RAV, що належить посольству України у Молдові, в якому вивезли викраденого суддю Миколу Чауса, знаходився військовий аташе посольства Сергій Сметанюк.

Молдовське видання Рoint.md писилається на телеграм-канал Index і повідомляє, що український дипломат прекрасно знає румунську мову.

“Важлива деталь, мандат військового аташе України в нашій країні Сергія Сметанюка закінчується 9 квітня 2021 року, тобто через кілька днів”, – пише видання.

ЗМІ з посиланням на джерела, близькі до слідства, повідомляє, що з машини українського диппредставництва перед перетином кордону в пункті пропуску Отач вийшли двоє людей, які перетнули держкордон пішки. Журналісти припускають: “Не виключено, що після перетину державного кордону відповідних осіб відвезла одна й та ж машина”.

Нагадаємо, Чауса викрали 3 квітня у центрі Кишинева іноземні громадяни. Молдовські ЗМІ написали, що Чауса нібито перевезли в Україну в багажнику автомобіля Toyota RAV 4, що належить посольству України. Однак жодних підтверджень, що ці фото були зроблені після викрадання, ані ЗМІ сусідньої республіки, ані телеграм-канали не надають.

 

 

Exit mobile version