Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Недобудови за 2,5 мільярда: у Міноборони провалили кампанію з будівництва житла для військових, – експерт

48 тисяч – саме стільки українських військовослужбовців сподіваються на отримання власного житла від держави. У квартирних чергах армійці та їхні родини стоять десятками років, а іноді, так і не дочекавшись квадратних метрів, помирають. Наскільки соціально захищені ті, хто боронить нашу державу від ворога? І куди поділися гроші, що призначалися на будівництво гуртожитків для військовиків? 

Усього в українській армії існує три типи житла: постійне, службове та штатно-посадове. Донедавна усі, хто вступав на військову службу та потребував покращення житлових умов, одразу мали право встати у квартирну чергу для отримання постійного житла. Під час проходження служби хтось отримував службове житло, а хтось проживав у казармах чи гуртожитках і роками чекав на свою квартиру.

Міністерство оборони надає службовцям кількасот квартир на рік, проте цього замало, адже лише з військових вишів щороку випускається понад тисяча бійців.

З початку бойових дій на Сході країни кількість армійців зросла на 75 відсотків. А квартирна черга сягнула рекордної відмітки – майже 50 тисяч людей. Щоправда, у Міноборони придумали, як це зупинити: з 2018 року чергу майже заблокували. Відтепер претендувати на постійне житло можуть винятково ті, хто віддав служінню Вітчизні 20 років.

«Для нових військовослужбовців ми поступово відмовлятимемося від роздачі квартир, тому що ця практика дуже несправедлива та неефективна, і з пострадянських країн це залишилося тільки в Україні. Це не працює», – заявив колишній заступник міністра оборони України Олексій Марцинюк.

А як щодо контрактників, яких заманюють на військову службу гідним, на думку Міноборони, соціальним пакетом?

Ще кілька років тому стартувала масштабна кампанія зі зведення майже 200 гуртожитків у всій Україні. Темпи будівництва вражали. Проєкт мали завершити ще три роки тому і, таким чином, покращити умови проживання майже 23 тисяч військовиків. Зокрема програма передбачала й штатно-посадове житло для командирів. Але гроші витратили, а гуртожитків звели лише половину.

Гліб Канєвський Фото: скриншот

«Було витрачено 98% коштів – 2,4 млрд гривень, які свого часу конфіскували у Януковича. Планували побудувати 184 казарми, а побудували, здається, всього 92. Фактично Міністерство оборони зараз має халепу: є недобудовані об’єкти, а грошей вже немає», – коментує голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський.

 

Exit mobile version