Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Ноутбук чи настільний комп’ютер для ігор? Плюси і мінуси обох рішень

Чи є ігровий ноутбук правильним вибором для геймера? Як щодо настільного комп’ютера? Такими питаннями задається кожен, хто хоче придбати нове ігрове обладнання. Коли вибрати настільний комп’ютер, а коли ігровий ноутбук? Ознайомтеся з нашими аргументами.

Що таке ігровий ноутбук?

Ігрові ноутбуки є одними з найпотужніших дизайнів на ринку. Вони мають дуже високу обчислювальну потужність і дозволяють грати в нові ігри. Незважаючи на те, що вага ігрових ноутбуків вище класичних, з ними можна подорожувати. Вони важчі за мультимедійні та бізнес-ноутбуки, в т.ч. внаслідок сильного охолодження тощо.

Чим ігрові ноутбуки відрізняються від класичних?

Ноутбуки для гравців – це професійна техніка, оснащена найефективнішими компонентами. Найважливішими є процесори із символом H для високопродуктивних і потужних графічних чіпів серії NVIDIA GeForce RTX, GTX або AMD Radeon RX. Вони також мають більше оперативної пам’яті, ніж класичні ноутбуки.

Використання таких міцних компонентів пов’язане з використанням більш ефективної системи охолодження. Тому ігрові блоки важчі та гучніші за звичайні ноутбуки, але вони повинні бути такими, щоб утримувати температуру на прийнятному рівні.

Часто поряд з потужними компонентами в ігрових ноутбуках зустрічаються швидкі матриці з частотою оновлення 120, 144 або 360 Гц. Для гравців це має велике значення, оскільки забезпечує плавне відображення графіки та мінімізує розриви зображення, особливо під час динамічних ігор.

Ігрові ноутбуки також відрізняються зовнішнім виглядом. Ігровий дизайн з першого погляду відрізняє ігровий ноутбук від класичного. Чіткі лінії конструкції, великі повітрозабірники і світлодіодне підсвічування не тільки в клавіатурі, але і на корпусі.

Які відмінності між ігровим ноутбуком і настільним комп’ютером?

Для багатьох геймерів термін «ігровий ноутбук » є блюзнірством. Грати слід лише на стаціонарній машині. Однак за останні роки в ігрових ноутбуках відбулася революція. З послідовними випусками нових мобільних графічних карт і процесорів їх потужність зростала.

Чи ігрові комп’ютери потужніші за ноутбуки?

Звичайно, це так, але різниця не така велика, як кілька років тому. Зараз графічні карти, які використовуються в ігрових ноутбуках, є практично такими ж системами, з якими ми маємо справу в ПК. Не випадково не використовується позначення М, як у випадку з GTX 940M та іншими.

Мобільні карти схожі за потужністю з настільними, але дизайн ноутбука вимагає деяких поступок. Для використання в менших установках вони мають дещо скорочений час, щоб підтримувати низькі температури.

Тож звідки береться переконання в поганій продуктивності ПК?

Винуватцем цього є виробники як відеокарт, так і процесорів. Власне, ненадовго, тому що з 2016 року більше не створювалися урізані версії графічних чіпів з позначкою «М», які зазвичай не мають нічого спільного зі своїм побратимом у десктопній версії. В результаті багато користувачів на той момент сильно відскочили від ігрових ноутбуків.

Інша проблема полягає в тому, що компанії постійно вводять нові маркування, абревіатури або відмовляються від існуючих. Тому вам потрібно звернути пильну увагу на те, що містить нове обладнання.

Ноутбук чи ігровий комп’ютер? Що вибрати?

Кожне з цих рішень має свої переваги та недоліки, щоб прийняти рішення, вам потрібно пам’ятати кілька важливих факторів, які я розповім нижче:

Наявний простір і мобільність

Вибираючи обладнання, необхідно відповісти на питання: чи є куди його поставити? Всупереч видимості, це не дискваліфікує настільні комп’ютери. Вже давно є можливість створити невеликий блок у форматі mini-ITX, який ідеально підходить для невеликих приміщень. Однак ви повинні пам’ятати, що це не повне обладнання. А для його використання потрібне живлення, колонки, клавіатура чи монітор.

У випадку з блокнотом простіше зберегти вільний простір. Ви робите це, і у вас є вільний стіл, щоб поїсти або щось інше. А коли буде потреба, поїдеш з ним навіть на інший кінець країни, пограєшся в хаті в Мельно, коли немає погоди.

Ігрові ноутбуки — це комплексні рішення, які можна легко помістити в рюкзак або сумку. Ще краще те, що більшість ігрових ноутбуків стали набагато легшими та тоншими. Чудовим прикладом такого обладнання є ASUS ROG Zephyrus G14. Це рішення, яке однаково добре працюватиме вдома, у подорожі чи офісі.

Завдяки мініатюризації ноутбук Asus важить всього 1,60 кг. А використовуваний у ньому процесор AMD Ryzen 7 5800HS і відеокарта NVIDIA GeForce RTX 3050 легко впораються з усіма останніми тайтлами. Жоден настільний комп’ютер, навіть у форматі mini-ITX, не може забезпечити таку мобільність.

Продуктивність

Як було сказано вище, продуктивність сучасних ігрових ноутбуків кардинально не відрізняється від продуктивності настільних ПК. Давай, мобільні пристрої, вони відмінно справляються з іграми, варто згадати можливість їх вдосконалення в майбутньому.

Більшість ноутбуків дозволяють замінити/розширити лише два компоненти. Це оперативна пам’ять і диски. На відміну від ПК, ми не будемо замінювати відеокарту чи процесор. І саме ці елементи забезпечують продуктивність в іграх. Отже, коли ваш комп’ютер старий, ви можете перейти на новий стандарт продуктивності, замінивши лише один компонент.

Ціна

Ринок електронного обладнання постійно змінюється. Зараз покупка ефективної відеокарти межує з дивом. Це негативно впливає на ціни як на настільні ПК, так і на ноутбуки. А часи, коли ПК були дешевшою альтернативою потужним ноутбукам, минули. Однак це не означає, що їх не варто купувати.

Прикладом є ноутбук Gigabyte G5 , вартість придбання якого становить близько 1000 долларів. Стаціонарний комп’ютер, який відповідає його специфікаціям, наприклад x-com G4M3R 500, коштує дорожче за нього, і це не єдине обладнання, в яке потрібно інвестувати, купуючи настільний комп’ютер. Також потрібно купити монітор, клавіатуру, колонки.

Вища ціна компенсується вищою ефективністю, кращою культурою праці та можливістю оновлення в майбутньому. Буквально кожен елемент публікації можна змінити. Це дає вам таку свободу, яку не може надати навіть найкращий ноутбук.

Exit mobile version