Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Олег Шарп: Черноморский флот России идет ко дну

Черноморский флот России идет ко дну

Під удар французьких ракет SCALP біля причалу заводу “Затока” в Керчі 4 листопада потрапив малий ракетний корабель проекту 22800 “Каракурт” (ймовірно, “Аскольд”). Судячи з ступеня пошкоджень, він не підлягає відновленню. Це найсучасніший російський корабель, втрачений під час війни з Україною. Він ще був переданий флоту і проходив заводські випробування. Тепер у складі ЧФ залишився лише один корабель цього типу – “Циклон”, ще три на стадії добудови.

Вартість одного корабля проекту “Каракурт” у 2017 році оцінювалась у 2 млрд рублів. Кожен має 8 пускових механізмів для ракет “Калібр” або “Онікс”. Дальність польоту “Калібрів” досягає 1500 кілометрів, російські війська регулярно обстрілюють ними об’єкти в тилу.

У ході війни Чорноморський флот втратив два великі кораблі – крейсер “Москву” та великий десантний корабель “Саратов”. Також було потоплено буксир “Рятувальник Василь Бех” та кілька малих катерів, ще кілька таких катерів – отримали пошкодження. А під час ракетного удару по Севастопольському морському заводу у вересні був серйозно пошкоджений підводний човен “Ростов-на-Дону”. За даними військових джерел, вже до грудня 2022 року ЧФ втратив понад 15% свого бойового складу.

Вартість крейсера “Москва” становила ~750 млн доларів, БДК “Саратов” ~75 млн доларів. Таким чином, сумарна вартість цих двох кораблів та МРК “Аскольд” за сьогоднішнім курсом перевищує 846 мільйонів доларів.

©️ Можемо пояснити

Exit mobile version