Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Політичні новини: де і як інформація сприймається українцями

Політика завжди була в центрі уваги громадян України, а в сучасних реаліях, коли наша держава фактично знаходиться в умовах війни, відповідна сфера новин набула додаткової актуальності.

Пропонований текст базується на даних, отриманих у результаті профільних соціологічних досліджень. Він розповість про категорії людей, яких постійно цікавлять політичні події, що відбуваються на світовій арені, в межах нашої країни, а також внутрішня політика в Рівному та інших обласних центрах.

У статті наводяться відомості про найбільш затребувані ЗМІ для перегляду чи слухання відповідної інформації та ставлення респондентів до неї.

Аудиторія слухачів

На постійній основі політичні події цікавлять близько 40% українців дорослого віку. Найвищий рівень цікавості до них виявляють люди, старші 65 років. Серед усіх учасників опитування свій інтерес до даного роду інформації виявив кожен другий пенсіонер.

Молодь до 29 років та опитувані, які ще не досягли 45-річчя, цікавляться політикою найменше (близько 25%), а пізніше відповідний рівень зростає до 42%.

Пояснити такі закономірності можна тим, що громадяни пенсійного віку мають більше вільного часу та менше захоплень. Для багатьох із них ознайомлення з політичними подіями міжнародного та регіонального значення є засобом заповнення свого дозвілля, тамування інформаційного голоду.

Найпопулярніші платформи

Соціологи встановили факт, що переважна кількість, а точніше приблизно 70% українців використовують для отримання відповідної інформації тільки одне джерело.

Приблизно чверть респондентів черпають її з мережі всесвітньої павутини – інтернету. Друге місце в рейтингу популярності посіло телебачення – йому для перегляду новин про політику віддають близько 18% респондентів.

Використовують у якості інформаційного джерела обидва ці ресурси близько 10% опитуваних. Решта учасників дослідження назвали радіо й ТБ, телебачення й періодичну пресу та одразу кілька цих ЗМІ.

Чисельність громадян, які згадали одразу всі існуючі джерела, що повідомляють широкому загалу про розвиток важливих політичних подій у країні та світі, виявилося мізерним. Вона склало лише 2%.

Традиційно телебаченню та радіо-новинам віддає перевагу старша категорія населення, а інтернет є прерогативою молоді та респондентів середнього віку. З онлайн-інформації найбільшою популярністю користуються тексти сайтів та відео соціальних мереж (20% та 17% відповідно).

Цікаві факти

Аналітикам вдалося не лише отримати орієнтовні статистичні дані, що стосуються дослідження відповідної проблеми, а й дійти ряду конкретних висновків про ставлення українських громадян до політичних новин:

Тим не менше, значна частина респондентів зазначила, що в особі дикторів вони хотіли б бачити людину, яка веде активне громадське життя, в тому числі має власні канали у соціальних мережах.

Exit mobile version