Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Брати Дубінські “освоїли” 1,2 млрд під час війни на «Великому крадівництві»

Як заявляв президент, «якби ми фінансували армію, у нас не вистачило б грошей на дороги». Наслідки ми відчули на собі. Але, зважаючи на все, з початком війни ситуація кардинально змінилася – у нас тепер вистачає і на армію, і на дороги.

Як повідомляє портал «Наші гроші», у травні-липні цього року дві будівельні фірми з Дніпра – «Будінвест інжиніринг» та «Автомагістраль 2016», що постачає перші будматеріали, отримали сукупно більше одного мільярда двохсот мільйонів гривень на «зміст доріг Дніпропетровської області».

Звичайно, дороги утримувати треба – це війна чи не війна. Під час війни – тим паче. Але порівняйте суми, які отримали афілійовані між собою «Будінвест інжиніринг» та «Автомагістраль 2016» із грошима, що дісталися іншим будівельникам доріг:

Так, на тлі фірми «Автомагістраль 2016» цифри не дуже вражають, чи вибивається із загальної картини лише «Будінвест інжиніринг» зі своїм мільярдом. Однак ці дві фірми тісно пов’язані між собою – перша протягом 2020-2021 років поставила другий на 150 мільйонів гривень будівельних матеріалів. І ось тепер – власний поспіль майже на двісті мільйонів.

Природне питання – що це за фірми і чому такі преференції? Особливо з огляду на те, що «довоєнні» гроші на дороги перерозподілялися дещо інакше – фаворитами «Великого будівництва» завжди були «Автомагістраль-Південь», «Онур».

Отже, ТОВ «Будінвест інжиніринг». Місце реєстрації – Дніпро. Засноване у 2015 році. Бенефіціари – Павло Миколайович Чухно та Яна Олександрівна Хланта:

Перед тим, як перейти до з’ясування особистостей «бенефіціарів» та пояснення, чому ці прізвища взяті в лапки, зверніть увагу на таку таблицю:

Це – суми, на які ТОВ «Будінвест інжиніринг» вигравало державні тендери з моменту заснування. До суми 24 мільйони за 2022 рік приплюсуйте і той мільярд, про який йшлося вище – ресурс, з якого взята ця таблиця, ще не встиг «підтягнути» дані.

Ну і трохи про те, як усі ці гроші освоювалися. Процитуємо «Наші гроші», які проводили власне розслідування діяльності ТОВ «Будінвест інжиніринг» якраз у 2021 році, коли ця фірма отримала від держави майже сімнадцять мільярдів гривень.

«За перше півріччя 2021 року «Будінвест інжиніринг» проплатив своїм контрагентам 726 млн. грн. за різні будматеріали та послуги. З них рівно половина – 360 млн грн пішли чотирьом постачальникам: «Дикат», «Смарт люкс компані», «БНМ», «Кірміком» за асфальт. Ще 25 млн грн пішло їм на бітумну емульсію та 94 млн грн на інші будматеріали (пісок, щебінь, бордюри, СФОВ тощо).

За підрахунками «Наших грошей», «будматеріали дорогою в Будінвест інжиніринг» подорожчали в середньому на 100% від початкової ціни виробників. На ці будматеріали припало 65% усіх виплат «Будінвест інжиніринг». Тобто якщо половина із виплачених за будматеріали коштів перетворилася на маржу, то це становить 30% усіх виплат «Будінвест інжиніринг».

Чи не від цих схем і пішла народна назва програми президента «Велике будівництво», яку, як відомо, влучно назвали «Велике крадівництво»?

Щодо ТОВ «Будінвест інжиніринг» ще варто згадати один дивний збіг – ця фірма була заснована у 2015 році, невдовзі після того, як Валентин Резніченко вперше став керівником Дніпропетровської ОДА, а його радником став Юрій Голік. Після обрання Зеленського у 2019 Резніченка було звільнено з посади. Однак невдовзі Голік став консультантом «Великого будівництва», і Резніченко повернули до губернаторського крісла. Саме у моменти кар’єрних зльотів Голіка-Резніченка «Будінвест інжиніринг» отримував найбільші підряди від Дніпропетровської ОДА та Укравтодору. Зрештою, ця фірма стала настільки великою, що увійшла до десятки найбільших шляховиків України у 2021 році.

Однак про це написано чимало, цікаві можуть самі погуглити. А ми повернемося до «бенефіціарів» «Будінвест інжиніринг» — Яни Хланте та Павла Чухна. У лапках це слово тому, що це звичайні «фунти».

Справжніми бенефіціарами – вже без жодних лапок – ТОВ «Будінвест інжиніринг» є брати Володимир та Леонід Дубинські, дуже відомі на Дніпропетровщині люди. Саме через них і потрапило ТОВ «Будінвест інжиніринг» до списків санкцій:

І саме через них на ці санкції не звертає уваги держава Україна, виділяючи десятки мільярдів їхній фірмі.

Володимир та Леонід Дубінські (не плутати з відомим нардепом Олександром Дубинським) – це відомі на Дніпропетровщині люди. Починали бізнес у Дніпропетровську у 90-ті роки. Мали свій місцевий телевізійний канал VLD-Brothers. На початку 2000-х емігрували до Ізраїлю, а потім до США. Після зацікавленості ФБР їхньою діяльністю через будівельну аферу в Сакраменто, 2009 року повернулися до України.

Згідно з офіційними даними Відділу міжнародного поліцейського співробітництва ГУ НП у Дніпропетровській області, Дубинські з 26.03.2013 перебувають у міжнародному розшуку з метою арешту та екстрадиції за шахрайство на території США. Але вони досі мають громадянство України, тому їх екстрадиція до Америки неможлива. Як бачите, Дніпропетровщина рятує від екстрадиції до США не лише Коломойського.

Щодо Яни Хланти – це звичайний фітнес-тренер. У неї зареєстрований ФОП із зазначенням саме цього виду діяльності:

Та й заразом Яна Олександрівна вважається «бенефіціаром» «Будінвесту». Але позиціонує і рекламує себе вона саме як фітнес-тренер:

Дивно, що власниця фірми з мільярдними оборотами та мільйонними доходами працює у звичайному спортклубі звичайним тренером, чи не так? Причому – далеко не найоплачуванішим:

Цікаво – Яна Олександрівна хоч здогадується, у що її втрутили Дубинські?

Щодо іншого «бенефіціара», Павла Чухна, то він до червня 2020 року був керівником Спортивного клубу «Прометей», власником якого є Володимир Дубинський:

Крім того, Павло Чухно є співзасновником місцевої федерації баскетболу:

В той же час в одному Чухна «бізнес-партнером»:

У чому полягає це «бізнес-партнерство» — до кінця незрозуміло: єдиним легальним бізнесом, який мав Павло Чухно, було ТОВ «Сталь-екс», визнане банкрутом ще 2012 року:

Втім, можливо, що Павло Миколайович не просто «фунт», а справді має якусь вагу в міні-імперії Дубинських – його родичка Олена Чухно є співвласником Царичанського та Криничанського асфальтобетонних комбінатів, які також є виробниками будматеріалів для «Будінвест інжинірінг» .

Щодо «Автомагістралі 2016», то її власником значиться якийсь Олег Анатолійович Логвиненко.

Зверніть увагу – «Автомагістраль 2016» закінчила 2020 рік із величезними збитками, незважаючи на вельми солідний портфель держзамовлень:

Що опосередковано підтверджує висновок «Наших грошей» про те, що на дорогах крадуть рівно половину виділених грошей. Так, власне, це заявляв у свій час і віце-прем’єр Олег Уруський.

ТОВ «Автомагістраль 2016» має асфальтобетонний завод у Новомосковському районі Дніпропетровської області – у смт. Меліоративне, вул. Заводська, 1. Це територія ВАТ «Новомосковський завод залізобетонних виробів», його директором є Логвиненко Віктор Миколайович (основний акціонер заводу – Іван Миронович Сосновський).

Також компанія має вкрай скандальну репутацію в медіа і включена до восьми списків санкцій:

Цікаво, навіщо РНБО взагалі грає в ці санкції, якщо потім підсанкційні фірми отримують мільярди з державного бюджету?

Щодо самого Олега Логвиненка, то інформації про нього вкрай мало. На сайті ТОВ «Добробуд» з Дніпра Олег Анатолійович Логвиненко значиться як головний інженер:

Це може бути простим збігом, але насторожує у світлі «фунтів» із «Будінвест інжиніринг». Цілком можливо, що і Олег Литвиненко – простий зиц-голова в афілійованій з «Будінжинірингом» компанії, яка роками постачає туди будматеріали.

Але стверджувати не беремося. Також не беремося стверджувати, що виділений місяць тому мільярд двісті мільйонів буде «розпиляний» навпіл, як це робилося у попередні роки «Великого крадівництва». Але щодо останнього виникають величезні та обґрунтовані сумніви.

Exit mobile version