Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Розвиток українського бізнесу після війни: перспективи та проблеми

Україна переживає складний період внаслідок конфлікту та військових подій. В цей час економіка, підприємства та бізнес стикаються з численними викликами. Щоб краще зрозуміти, які перспективи та проблеми чекають український бізнес після війни, ми звернулися до відомого підприємця, який має величезний досвід у сфері охорони, волонтера та громадського діяча, Бутівченко Дениса Володимировича, щоб він поділився своїми думками з цього приводу.

Як ви оцінюєте перспективи розвитку українського бізнесу після війни?

Напевно, перш за все, це буде період відбудови та реформ. Війна завдала серйозних ударів економіці, але разом з тим виникла необхідність в суттєвих змінах. Я бачу потенціал у стимулюванні нових галузей, таких як інфраструктура, реконструкція, технології безпеки. Крім того, важливою буде підтримка малих і середніх підприємств, які є основою економіки.

Які основні проблеми ви бачите для українських бізнесів після війни?

Денис Володимирович: Однією з найбільших проблем буде відновлення довіри до економічної ситуації в країні. Люди та інвестори повинні переконатися в стабільності та безпеці, перш ніж вони знову активно інвестуватимуть та розвиватимуть свої бізнеси. Також, важливою є боротьба з корупцією та створення сприятливих умов для підприємництва. Це величезна проблема, подолання котрої, на мою думку, є основною проблемою бізнеса і суспільства в цілому. Потрібна свіжа кров, свіжий погляд на економіку, бізнес і політику.
Крім того наразі існує велика група волонтерських та благодійних організацій в країні, котрі в умовах повномасштабного вторгнення росії по суті взяли на себе велику частину соціальної роботи, а це великий тягар. Зокрема ми співпрацюємо із багатьма фондами, зокрема благодійним фондом  CF “TrueHelp”/ БО “БФ”Справжня допомога”, здійснюючи логістичну допомогу. Подальша розбудова країни повинна відбуватися саме такими людьми, котрі пройшли війну, налагодивши соціальну та благодійну роботу, котрі розуміють ціну роботи та результату у надскладних умовах.
Які можливості ви бачите для сфери охорони та безпеки в умовах післявоєнного відновлення?

Денис Володимирович: Сфера охорони та безпеки матиме величезний попит на на українському ринку. Підприємства будуть звертати більше уваги на захист власності та персоналу, особливо в умовах, коли стабільність ще не повністю відновлена. Технологічні рішення в галузі безпеки будуть відігравати ключову роль у захисті бізнесів. Всі ці процеси ми вже бачимо, тож прораховуємо подальші кроки розвитку бізнесу.

Яким чином можна підтримати розвиток українського бізнесу в умовах післявоєнного відновлення?

Денис Володимирович: Важливою є роль держави у створенні сприятливого бізнес-середовища, забезпеченні прозорості та відкритості у діяльності. Необхідно забезпечити підприємствам доступ до кредитів під низький відсоток, створювати інфраструктуру для розвитку інновацій та підтримувати освіту та навчання,  сферу безпеки.

Як ви бачите роль підприємців у процесі відновлення економіки після війни?

Денис Володимирович: Підприємці відіграють важливу роль у стимулюванні економіки через інвестиції, створення робочих місць та впровадження нових ідей та технологій. Важливою буде активна участь саме бізнеса у процесі відновлення та впровадженні інноваційних рішень. Український бізнес, подібно країні в цілому, стоїть перед великими викликами після війни. Проте з вірними стратегіями, підтримкою держави та активною участю підприємців є потенціал для позитивного розвитку. Важливою буде воля та спільні зусилля всіх сторін для відновлення та розвитку бізнесу в Україні.

Exit mobile version