Як діють «замовні» журналісти на регіональному рівні

Як відомо бути чесним журналістом в Україні дуже складно, а на місцевому рівні, в обласних центрах це майже не можливо.

Регіональні ЗМІ або належать місцевим олігархам, або «перебиваються» від замовлення до замовлення, тому що в умовах ринку вийти на прибуток за рахунок реклами для місцевого видання майже неможливо.

Ситуація наразі така, що місцеві ЗМІ це інструменти боротьби з конкурентами як з політичними так і з бізнесовими.

Знайти моральну складову в роботі таких псевдожурналістів годі й сподіватися. На перший план виходять гроші. Жити хочеться і хочеться жити добре.

Ось наприклад взяти Сумщину та широко відому у вузьких кругах журналістку-розслідувача Олену Адаменко яка до недавнього часу працювала у виданні Данкор, каналі UA:СУМИ – місцевий підрозділ «Суспільного».

 

Адаменко пов’язана з колишнім народним депутатом Олегом Медуницею, який доволі тісно опікався UA:СУМИ. Адаменко також підписувалась помічником Медуниці

Олена Адаменко та Олег Медуниця
Олена Адаменко та Олег Медуниця

Але, як ви розумієте в «Суспільному» займатись «джинсою» доволі складно. Тому Адаменко створила ТОВ на яку Медуниця пролобіював державне фінансування в розмірі 380396 грн. І робота пішла …

Як стало відомо редакції, в рамках «медіа-проекту» Адаменко-Медуниці за рік до виборів був придбаний сайт http://sumy.today який активно почав «мочити» суперників Медуниці по виборах до Верховної Ради та всіляко його «піарити».

Медуниця фігурант чисельних афер, наприклад з “Укрвторчерметом”, а також відомий перебіжчик з партії в партію.

Згодом на сайті Адаменко-Медуниці почали «піарити» також і Андрія Деркача.

Нагадаємо, що Андрій Деркач, народний депутат від ОПЗЖ відомий своїми проросійськими поглядами та є фігурантом чисельних корупційних скандалів.

Андрій Деркач
Андрій Деркач

Також Деркач пов’язаний з колишнім генпрокурором та корупованими прокурорами Сумщини

До нас звернувся один з журналістів UA:СУМИ який розповів доволі цікаву інформацію. Журналіст який по зрозумілим причинам не хоче називати своє ім’я, повідомив наступне. ЗМІ перетворюється на відверто заангажовану структуру де примушують шукати компромат на опонентів Медуниці.

Журналіст розповів, що раніше в UA:СУМИ працювати було цікаво. Канал тримався саме на програмі Адаменко, але згодом все скотилось в суцільну “комерцію” та “мочілово” окремих людей на замовлення.

Підтвердженням такої відверто заангажованої діяльності Адаменко може слугувати її сайт http://sumy.today

Наприклад ми бачимо, що тональність матеріалів про Деркача – нейтральна та позитивна.

Те саме і стосовно Медуниці

При тому все що стосується інших депутатів наприклад Ігоря Молотка суцільний негатив

Також журналіст повідомив, що готується черговий замовний матеріал, в цей раз проти нардепа Ігоря Молотка.  Про це відкрито говорить весь UA.СУМИ, оскільки завдання шукати “компромат” надійшло від очільника UA.СУМИ  Олександра Такула, як і раніше, коли він давав наказ збирати компромат на генерала, заступника голови СБУ, Бухарева.

Олександр Такул
Олександр Такул

Хото є кінцевим замовником – Деркач чи Медуниця, буде з’ясовано згодом.
Як з’ясувалось згодом є ще третій замовник на якого працює Адаменко. І ймовірно саме він замовник “вкидання”. Про нього більш докладно ми напишемо в наступному матеріалі.
Але обурює сама схема фінансування, де за кошти платника податків створюється «джинса» на опонентів Медуниці.

Тобто спритні ділки придумали схему зведення рахунків з опонентами за державні кошти.

Варто зазначити, що Адаменко також  має зв’язок з діяльність корумпованих співробітників прокуратури оскільки нещодавно захищала будівництво та надання квартир прокурорам в той час коли ці “прокурорські” будинки зводять замість дитячих садочків яких вкрай не вистачає в Сумах.

Редакція звертає увагу на те, що Адаменко регулярно відвідує Росію. При тому роздає інтерв’ю російським ЗМІ де робить гучні заяви проте, що їздити в Росію безпечно.