Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Як правильно зберігати насіння взимку: так вони точно долежать до весни

Запаси насіння для будь-якого городника — це цінні запаси. І в міжсезоння часто насіння продають в торгових точках зі знижками, а ще є залишки з минулого сезону або насіння з нового сезону, які знадобляться наступної весни. Корисні поради приводить сайт порад ladypapers.com.

Як правильно та у чому зберігати насіння?

Зберігати насіння у звичайній квартирі, де взимку температура підіймається вище +17+18 градусів — не найкращий варіант. Оптимальна температура для насіння — до + 14 градусів. Небажано зберігати насіння і при дуже низьких температурах — морози вони витримують, але можуть надовго піти в стан спокою, а потім не зійти.

Рівень вологості повинен бути на рівні 45-50%. А ще пакетики з насінням повинні знаходиться в темному приміщенні, де немає ризику конденсату.

Річ у тому, що насіння дуже гігроскопічні. Вони здатні поглинати водяні пари з повітря і віддавати їх в навколишнє середовище у вигляді пароподібної вологи. Чим більше насіння поглинають і віддають — тим менше шансів отримати від них сходи в майбутньому.

При неправильному рівні вологості починаються біохімічні процеси, які призводять до втрати ними сухої речовини. І починає різко падати рівень проростання, насіння пліснявіє, починає гнити та гине.

Тара для насіння повинна пропускати повітря і вологу. З цим завданням справляються мішечки: лляні, джутові, які шиють з 2 шарів тканини.

Також можна зберігати насіння в пакетах з щільного паперу, поміщені в пластикову тару або невеликі пляшки. Пакети повинні бути щільно закриті.

У банки на дно можна насипати трохи просушеного борошна, кукурудзяного крохмалю або рису — будь-якої крупи, яка поглинає вологу. Зверху можна покласти упаковані пакети та щільно закрити кришку.

Ефірно-маслянисті культури потрібно зберігати в нижніх відсіках холодильника або в окремій прохолодній кімнаті, наприклад, в коморі.

Висушені насіння кропу, фенхелю, моркви, петрушки, салату можна зберігати в скляних банках. У пакетах з фольги не варто зберігати — через 1-2 роки насіння починає задихатися і втрачають схожість.

Скільки можна зберігати насіння?

Exit mobile version