Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Як вибрати якісне насіння овочів та зелені?

Неякісне насіння погано сходить і не радує хорошим урожаєм. Як не помилитися при покупці і що обов’язково має бути вказано на упаковці насіння?

Покладатися на красу упаковки – не найкраще рішення. По-перше, насіння слід купувати у спеціалізованих магазинах і в жодному разі не з рук у бабусь, які запевняють, що самі зібрали насіння з кращих плодів, вирощених на власній ділянці. А по-друге, необхідно уважно вивчити інформацію, представлену на звороті пакетика.

Інтернет магазин Good Harvest good-harvest.ua пропоную якісне насіння добрива засоби захисту рослин. Асортимент магазину Гуд Харвест включає понад 3000 товарів: насіння овочів, насіння зелені, насіння пряних та лікувальних трав, екзотичних рослин, безліч різновидів квітів, а також великий вибір добрив, стимуляторів росту, інсектицидів, фунгіцидів, гербіцидів, засобів проти комах, гризунів та товари для господарських потреб.

Що має бути вказано на упаковці?

  1. Назва культури та сорту. Крім того, багато виробників дублюють цю інформацію латинською мовою.
  2. Короткий опис культури та поради щодо вирощування. Це не обов’язкова інформація, але хороший виробник зацікавлений у тому, щоб покупець залишився задоволеним насінням, і воно дружно зійшло. Тому найважливіші рекомендації щодо культивування рослин мають бути перераховані.
  3. Докладні відомості про виробника. Крім повної назви фірми, мають бути вказані її адреса, поштовий індекс, телефон, факс та/або адреса електронної пошти.
  4. Відповідність насіння до національного стандарту якості із зазначенням його номера (для України – ДСТУ 6006:2008).
  5. Кількість насіння (у штуках) або їх вага (у грамах).
  6. Номер партії та термін придатності насіння. Відповідальні виробники завжди наносять цю інформацію за допомогою спеціальних штампів (зазвичай у нижній частині пакета). Якщо ж цифри нанесені друкарським способом, то перед вами підробка. Адже упаковка виготовляється заздалегідь, і неможливо передбачити, коли в неї буде розфасовано насіння.

Термін зберігання насіння

Насіння може вважатися придатним для посіву і через 8-10 років після збору. Але насправді період, протягом якого вони зберігають високу схожість, виявляється набагато меншим. Тому в ідеалі виробники повинні вказувати на упаковці термін (місяць і рік), до якого насіння благополучно збережеться і добре проросте.

Щоб не потрапити на хитрощі несумлінних виробників, які відсувають цю дату на пізніший термін, враховуйте, скільки часу може зберігатися насіння різних овочів без втрати схожості.

Зверніть увагу: відлік ведеться від моменту збирання насіння, а не від часу його фасування. Тому важливо купувати свіжозібране насіння, яке зазвичай надходить у продаж наприкінці осені та взимку.

Назва культури Термін зберігання насіння без втрати схожості
Пастернак, селера 1-2 роки
Цибуля ріпчаста, цибуля-порей, цибуля-чорнушка, петрушка, кріп, фенхель, м’ята перцева, меліса лимонна, аніс, кмин, ревінь, майоран, щавель 2-3 роки
Перець, баклажан, листовий салат, крес-салат, шпинат, базилік, гірчиця салатна, кінза, любисток, бораго, буряк, морква 3-4 роки
Капуста (білокочанна, кольорова, брюссельська, китайська, пекінська, кольрабі), ріпа, редька, редис, спаржа, фізаліс 4-5 років
Квасоля, горох, боби, кукурудза, томат 5-6 років
Кавун, диня, кабачок, гарбуз, патісон, огірок 6-8 років
Портулак 10-11 років

Як правильно зберігати куплене насіння

Купити якісне насіння – це лише півсправи. Щоб вони не втратили схожість та не зіпсувалися, їх треба правильно зберігати до моменту посіву – при температурі повітря +5°С та вологості 55-60%.

Тепер ви знаєте всі тонкощі вибору якісного насіння та його правильного зберігання. Наступний крок – підготовка насіння до сівби.

Exit mobile version