Для того, щоб влаштувати домашню лазню, крім будівлі для неї окремого, що відповідає всім технічним нормам та параметрам приміщення, необхідно дуже ретельно підійти до вибору лазневої печі, оскільки вона є головним елементом лазні. Саме піч відповідає за підтримку необхідного температурного режиму та вологості у лазневому приміщенні, тому від її якості залежить вдале проведення всіх лазневих процедур, а також комфорт та безпека.
У продажу представлені три види фабричних банних печей, які відрізняються за принципом роботи.
Банні електричні печі (доступні за посиланням) відрізняються можливістю швидкого монтажу, простотою у використанні та енергоекономічністю. Потужність електропечі вибирається за простою схемою розрахунку: на 1 кубічний метр приміщення – 1 кВт її потужності. Печі потужністю 5 кВт переважно однофазні, великі – вимагають трифазного підключення. На ринку представлені електричні банні печі потужністю від 2 до 20 кВт. Перш, ніж придбати таку піч, треба переконатися, що електрична мережа приміщення витримає потрібну потужність, а також забезпечити піч якісною проводкою. При цьому необхідно розуміти, що все електрообладнання та проводка в сауні мають бути вологостійкими. Не слід пробувати заощадити на розетках чи іншому електрообладнанні, яке буде працювати в умовах підвищеної температури та вологості.
Перевага дров’яних банних печей (доступні за посиланням) полягає у використанні їх незалежно від електрики. Але головний їх очевидний плюс у тому, що це більш традиційний варіант, зі справжнім полум’ям, потріскуванням дрів та ароматом диму. Такі печі потребують установки димовідведення, легко нагріваються. Розміщувати їх слід на відстані від легкозаймистих матеріалів обробки банного приміщення. Отвори циркуляції повітря розташовуються подалі від банної печі, безпосередньо над рівнем підлоги. При встановленні дровяної печі треба звернути особливу увагу на вентиляцію, оскільки така піч активно спалює повітря.
Кам’яні банні печі (кам’янки) оснащені контейнером зі спеціального виду камінням, яке нагрівається і утримує тепло протягом тривалого часу. Якщо камені полити водою миттєво утворюється пара (але це можна робити лише в масивних печах саме для бані, а не для сауни). У каменках використовуються виключно спеціальні жаростійкі камені. Резервуар для каміння необхідно систематично чистити, видаляючи з нього залишки пошкодженого каміння, пісок і водний осад.