Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Часті несправності кондиціонерів та їх причини

Кліматичне обладнання відрізняється функціональністю та довговічністю, проте навіть такі прилади рано чи пізно можуть вийти з ладу. Більшість поломок виникає внаслідок порушень правил експлуатації, некоректного монтажу чи помилок у підборі пристрою. Ремонт кондиціонерів повинен виконуватись виключно компетентними майстрами з досвідом та навичками. На сторінці https://energoholod.com.ua/uk/remont-chistka-i-servis-kondicionerov-uk/ Ви зможете дізнатися про правила та терміни проведення сервісного обслуговування спліт-систем.

Ознаки неполадок кліматичних систем

Зрозуміти, що пристрій працює некоректно, можна за такими ознаками:

Якщо хоч одна з цих ознак присутня, необхідно терміново провести сервіс кондиціонерів. Викличте майстра додому для діагностики. Деякі проблеми можна визначити візуально, деякі – тільки після точного апаратного дослідження.

Що робити, якщо пристрій не вмикається

Намагатися виконати ремонт побутового кондиціонера своїми руками не має сенсу, якщо Ви не володієте відповідними знаннями та навичками. Однак деякі маніпуляції можна виконати самостійно:

Якщо візуально нічого не пошкоджено та заміна елементів живлення не дала результатів, викликайте майстра.

Спліт-система може не включатися через несправність плати керування, встановленої у внутрішньому блоці. Також це відбувається як наслідок пошкодження кабелю між блоками. Якщо агрегат має функцію самодіагностики, на екрані блоку з’явиться код помилки, за яким можна визначити характер поломки.

Кондиціонер не холодить: причини та шляхи усунення несправності

Іноді проблеми з некоректним охолодженням або обігрівом можна усунути якісною чисткою кондиціонера. Якщо така процедура вже проводилася раніше, причиною поганого охолодження може стати:

У інверторних систем також можливий вихід із ладу головного модуля, який відповідає за контроль температурних показників.

Визначити самостійно причину неполадки вкрай складно, адже для цього необхідно проводити вимірювання тиску в системі та інші типи діагностики.

Шум кондиціонера: причини та шляхи усунення

Якщо в процесі роботи приладу виникають незвичайні звуки (тріск, свист, шипіння тощо), не ігноруйте цю проблему. Сторонні звуки можуть з’являтися з таких причин:

У цій ситуації визначити причину та характер неполадки без допомоги фахівців украй складно.

Що робити для запобігання поломкам спліт-систем

Щоб не стикатися з проблемами у працездатності кліматичного обладнання, необхідно своєчасно проводити повне технічне обслуговування. Виробники рекомендують робити це щонайменше 2 рази на рік. Процедура полягає у повноцінній професійній діагностиці всіх вузлів системи, у тому числі розташованих у зовнішньому блоці.

Мета ТО – виявлення неполадок на ранньому етапі та їх усунення. Типова заміна фільтрів та інших комплектуючих здатна уберегти від необхідності купівлі дорогих деталей (таких як компресор або двигун).

При виході з ладу кондиціонера ремонт може обійтися в солідну суму. Іноді ця сума настільки висока, що немає сенсу щось відновлювати. Оригінальні комплектуючі досить дорогі, тому їх заміна може бути еквівалентна половині вартості самого пристрою.

Ціна сервісного обслуговування спліт-систем залежить від моделі пристрою, його типу та особливостей монтажу. Вона може бути трохи вищою в тому випадку, якщо зовнішній блок знаходиться надто високо і необхідні послуги альпіністів.

Exit mobile version