Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Чому біткоін втрачає цінність? Ми пояснюємо

Біткойн є найбільшою криптовалютою у світі. Останніми днями ціна за один токен різко впала, що викликало головний біль у інвесторів у всьому світі. Що відбувається з найпопулярнішою цифровою валютою, коли треба купити bitcoin і чому біткоін так сильно втрачає вартість?

За останні п’ять днів біткоін втратив понад 26%. значення, таким чином зафіксувавши найнижчі результати за понад 1,5 роки в онлайн обмінник криптовалют. У листопаді минулого року найпопулярніша у світі криптовалюта коштувала майже 70 тисяч. доларів за один токен – сьогодні ці часи залишилися лише в пам’яті, а криптовалюти рвуть на собі волосся не тільки тихо, але й публічно – на численних форумах і обмінюючись думками в соціальних мережах.

Чому біткойн так впав?

Що сталося із золотим тельцем цифрового фінансового ринку з єдиною альтернативою фіатним грошам, яка принесла б світле майбутнє всім нам?Коротше кажучи, клімат був несприятливий не тільки для біткоіни, а й для фінансового ринку в цілому. У світі зростає інфляція (хоча в Польщі ми до неї особливо чутливі, тому що наше підвищення, окрім загальноекономічних факторів, спричинене ще й політичними чинниками), банки рятуються як можуть перед обличчям ризику рецесії, який зачіпає багато країн, а вартість життя зростає, не залишаючи надто багато місця для роздумів про інвестиції та заощадження – це скоріше час залатати діри в домашньому та корпоративному бюджетах і «зашити» з першого до першого.
Менше грошей у гаманцях інвесторів – не лише корпоративних, а й тих, хто бачив надію на особисту вигоду та покращення свого фінансового становища в криптовалютах – означає менший інтерес до біткоїнів. Тому це стандарт, що вартість цієї криптовалюти падає.
Чому інвестори все менше звертають увагу на біткоіни, які раніше здавалися абсолютним засобом від проблем?
Перш за все тому, що його вартість дуже мінлива і залежить від багатьох факторів, а курс практично неможливо передбачити. На нашому сайті ми вже описували, який вплив на вартість цієї криптовалюти мали, наприклад, записи глави Tesla Ілона Маска, який у Twitter відіграє роль своєрідного проповідника біткоіна та криптовалюти загалом – після деякі записи, вартість токенів злетіла до небес, інші змогли відправити біткойн – разом з біткойнерами – прямо в пекло.
Біткойн також жодним чином не регулюється – це означає, що будь-які інвестиції, які ми робимо в цю криптовалюту, жодним чином не гарантуються, і ризик несемо лише на нас самих. Якщо ми вкладаємо заощадження життя в біткойни чи інші токени, то немає абсолютно жодної інституції, яка б заступилася за нас, так само як деякі інституції сьогодні – з різних причин, насамперед політичних – вимагають різних позичальників.

Продати? Купити?

Невизначеність на ринку криптовалюти не є чимось новим, але останніми місяцями, також через війну в Україні, вона набула безпрецедентних масштабів.Невизначеність ринку означає, що люди з більшою ймовірністю продадуть свої активи, ніж купують нові. Чим більше людей позбавляються біткойнів, якими вони володіють, тим нижчою стає їх вартість – це правила економіки, відомі з класичного фінансового ринку, який – всупереч прогнозам провидців – все ще має доступ до світу цифрових інвестицій.
Проте біткойн є найкращим прикладом вільного ринку — він коштує рівно стільки, скільки ми готові за нього заплатити, тому що, як я вже згадував раніше, він не регулюється зверху, і ніхто не гарантує його мінімальну вартість. Отже, коли розкручується спіраль паніки, де всі продаються… все більше і більше людей продають. Коло замикається, а вартість нашої улюбленої криптовалюти продовжує падати.

Екстремальні ринкові умови

Криптовалютний ринок Binance призупинив платежі біткойнами на кілька годин на початку цього тижня, стверджуючи, що транзакції були «слабкими». У вівторок компанія оголосила, що звільняє 18 відсотків своїх співробітників.Celsius – ще одна «інституція», що займається торгівлею біткоїнами, цього разу у формі позик, також вирішила піти на подібний крок, аргументуючи це екстремальними ринковими умовами.Що трапилось? Звісно, ​​на ринку почалася паніка, і власники біткоїнів розпродають ще більше, ніж хвилину тому. Цінова ситуація на цю криптовалюту не стабілізується, поки не завершиться великий розпродаж – питання в тому, що в ці невизначені часи може виступати в якості стимулу для зміцнення довіри серед інвесторів …?
Exit mobile version