Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Сутички із кандидатами у Славутичі: криміналітет з 90-х придушує громадськість

Однією з найтривожніших тенденцій кампанії залишаються напади на активістів у стилі буремних 90-х та помаранчевого Мукачева. Новелою є використання воєнізованих угруповань – таких собі українських «вагнерівців». Таку думку висловив науковий консультант Олександр Чекмишев під час щоденного брифінгу «Стоп політичній корупції». 

Фото:

«Учора у Славутичі, як пізніше інформували ЗМІ, активісти громадського руху «За чесні вибори» розповсюджували листівки серед місцевих жителів з описом схем та зловживань усіх кандидатів на посаду голови міської ради.  Листівки також були з оцінками якостей кандидатів. Поруч із активістами працювала знімальна група іншого інформаційного видання.

Це не сподобалося одразу кільком кандидатам на посаду міського голови. Спершу один із претендентів на мерське крісло оскаржував дії активістів у правовому полі – він викликав поліцію на тій підставі, що на листівках громадської ініціативи «За чесні вибори», мовляв, не було вказано тираж. На одного активіста склали протокол (хоча насправді їхня листівка не була агітаційною, оскільки ГО – не політична партія, тому має право не вказувати тираж для звітності)», – розповів він.

За словами Чекмишева, активісти написали зустрічну заяву на незаконні дії поліції і кандидата, який фотографував протокол під час складання, адже це є збір персональних даних.

«Поліцейські також повелися не компетентно: спершу відмовлялися приймати заяву і не звертали увагу на порушення», – додав науковець.

Примітно, що це сталось після того, як журналісти зустрілись із діючим мером міста Юрієм Фомічевим та поставили йому ряд запитань.

Ще одна кричуща подія в стилі буремних 90-х сталась у той же день в Славутичі. На виїзді зі Славутича знімальну групу одного з інформаційних порталів заблокували. Невідомий у балаклаві з ножем порізав колеса автівки. Інші його поплічники погрожували насиллям.

Як згодом написали самі медійники, за попередньою інформацією, напад організувала інша кандидат на посаду голови міської ради Тетяна Кебкало. Є свідчення, що раніше вона вже погрожувала конкурентам. І ці погрози, схоже, не порожні – разом із чоловіком вона утримує охоронну фірму «Омега консалтинг групп», а також організувала вишкіл в рамках такої собі приватної військової компанії. Славутицьких «вагнерівців» тренують на полігоні неподалік від Славутича. Також вивозять молодь і дітей на полігон та привчають до зброї.

Побите авто журналістів

Як стало відомо «у», будь-які спроби активістів та журналістів залишити Славутич бойовики жорстко припиняли. Зокрема розбили лобове скло автомобіля з табличкою «Преса».

Пізніше проти нападників поліція таки порушила кримінальну справу, втрутився прокурор. Ми й надалі будемо спостерігати за розвитком ситуації в Славутичі.

Інформація від представників осередків.

Голова Славського ОТГ та голова Славського ТВК ігнорують повідомлення активістів про проведення дебатів. Громада та кандидат  їх вимагають, а у відповідь згадані особи кажуть, що вони дуже зайняті і не мають часу, а також грошей на оренду приміщення.

У місті Ізюм, як інформують із місцевого осередку, вже відкрито два кримінальних провадження щодо порушень Виборчого кодексу, направлено два позови на ДВК до адміністративного суду. Один позов відхилили, інший сьогодні будуть розглядати у Харкові, де допомагає місцевий осередок ГО «Стоп Корупції». Готуються ще два кримінальні провадження. Фігуранти – особи, причетні до міської влади та команди «Слуги народу».

У Києві представники багатьох дільничних виборчих комісій скаржаться, що їм навіть Виборчий кодекс на дільницях не пороздавали. Всі сподіваються, що члени комісії будуть його переглядати через інтернет.

Статистика порушень.

За добу поліцейські відкрили 25 кримінальних проваджень за фактами порушень виборчого процесу

Всього упродовж доби до поліції надійшло 314 заяв та повідомлень, пов’язаних з порушеннями виборчого законодавства.

Найбільше повідомлень зафіксовано у  Дніпропетровській (29), в Одеській (28), у Донецькій (25), в Київській областях та місті Києві (по 24).

Усього ж із 5 вересня територіальні органи Національної поліції зареєстрували 5881 повідомлення, пов’язане із виборчим процесом.

Упродовж доби до ЄРДР внесено відомості щодо 25 кримінальних правопорушень.

Усього до ЄРДР внесено відомості щодо 448 кримінальних правопорушень: 217 – пов’язані з порушенням виборчого законодавства, 231 – пов’язані з виборчим процесом.

Також складено 1367 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з виборчим процесом.

 

Exit mobile version