Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Вадим Мельник – голова ДФС приймав участь в передачі секретних данних бойовикам “ДНР”. Викриття шпигуна у податковій

Журналіст Юрій Бутусов розповів подробиці щодо затримання підполковника Головного оперативного управління податкової міліції України, якого запідозрили в передачі “ДНР” секретних даних

Фото: ssu.gov.ua

Про це журналіст, посилаючись на джерела видання “Цензор.НЕТ”, написав на своїй сторінці в Facebook, передає Depo.ua.

Бутусов також назвав ім’я затриманого – Едуард Валерійович Устинов.

“СБУ викрила російського шпигуна – підполковника податкової міліції, який діяв з санкції глави ДФС Мельника і начальника Оперативного управління Ткаченка. Це новий шпигунський суперскандал, який вимагає негайних рішень керівництва країни і кадрової чистки керівництва Державної фіскальної служби”, – написав Бутусов.

Ідеться про новину він 22 лютого – тоді Служба безпеки України заявила про викриття підполковника Головного оперативного управління податкової міліції, який незаконно копіював державні бази даних і передавав російським терористам. У СБУ тоді повідомили, що зловмисник передавав кураторам персональні дані працівників правоохоронних і розвідувальних органів України, інформацію про проведені установами закупівель, стан виконання державного оборонного замовлення та іншу стратегічно важливу для держави інформацію.

“Джерела “Цензор.Нет” повідомляють, що СБУ затримала підполковника Едуарда Валерійовича Устинова. Йому пред’явлено підозру за статтею 258 – створення терористичної організації, статті 362 – несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється на комп’ютері, статті 328 – розголошення державної таємниці. За нашими даними, Устинов був затриманий ще 13 лютого. Важко навіть оцінити обсяг збитку, який він зумів завдати державі – адже він мав доступ до всіх баз платників податків, які становлять інтерес для противника”, – написав Бутусов.

Однак журналіст наголосив, що куди більший скандал викликало продовження цієї історії.

“Річ у тім, що право на доступ до інформації Устинову підписував особисто начальник Державної фіскальної служби Вадим Мельник. Причому подвійно скандально, що востаннє санкцію на надання доступу до інформації Устинову Мельник підписав … вже після арешту шпигуна”, – йдеться у повідомленні.

За словами Бутусова, 23 лютий Мельник підписав лист до Державної податкової служби про надання доступу до інформації до інформаційно-телекомунікаційних систем податкової служби для того самого підполковника Устинова.

Журналіст пояснив, що після ухвалення закону про ліквідацію податкової міліції, ДФС може отримувати інформацію з податкової служби тільки за особливим запитом. І тому дуже легко відстежити активність Устинова за останні місяці. Судячи з запиту, Устинов був найбільш довіреною особою Мельника. У листі №1014 глава ДФС просить надати доступ чотирьом своїм співробітникам до бази даних, але перші три співробітники просять доступ кожен тільки до даних щодо одних осіб, яких вони перевіряють. А ось Устинов просить дати доступ відразу до 39 осіб. Мельник підписав цей запит.

“А підписав Мельник тому, що лист направила щодо Устинова також вельми могутня людина – начальник Головного оперативного управління податкової міліції Володимир Ткаченко. Ткаченко отримав призначення зовсім не випадково. Річ у тім, що Офіс президента всі дії щодо ДФС погоджує з Андрієм Гмиріним, також колишнім податковим міліціонером, який зараз став радником глави ОП Андрія Єрмака і помічника президента Сергія Шефіра, регулярно з’являється на Банковій. А Гмирін і Ткаченко близько контактують”, – зазначив Бутусов.

Враховуючи таку взаємодію, на думку журналіста, Мельник, Ткаченко і Гмирін не могли не знати про арешт Устинова. Про арешт, як зазначається у повідомленні, знав і начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Віталій Ясинський.

“Тобто все знали. І тим не менше, остаточно узгодили лист із запитом через 10 днів після арешту підозрюваного. Значить, дуже потрібна була інформація, і вирішили заднім числом оформити на Устинова ці запити. І не виключено, що таким чином ДФС прикриває Устинова і легалізує деякі його таємні операції. Все це також має стати предметом перевірки нашої контррозвідки. Зв’язки підозрюваного і просто незрозумілий запит після арешту, підписаний його начальниками, вимагають відповідей і відповідальності”, – наголосив Бутусов.

Журналіст вважає, що такі дії чиновників-податківців є державною зрадою і потребують реакції з боку Офісу президента.

Нагадаємо, 22 лютого СБУ повідомила про викриття податківця на співпраці з бойовиками “ДНР”.

Exit mobile version