Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Зеленський досі приховує фінансові відносини з офшором Maltex — журналіст The Guardian

Розслідування Pandora Papers викрило низку офшорних активів президента України Володимира Зеленського, після чого видання The Guardian звернулося до Банкової, щоб отримати коментар української влади. Проте наразі Офіс президента України ігнорує будь-які запити іноземних та українських журналістів.

Про це в ексклюзивному коментарі “Прямому” розповів журналіст The Guardian Люк Хардінг.

За його словами, Pandora Papers викрило офшори Володимира Зеленського про які було б неможливо дізнатися без кропіткої роботи іноземних ЗМІ.

“Я не громадянин України. І не мені вказувати, що робити і як думати українцям. Те, що я можу – це розказати, що ми знайшли. А знайшли ми, що президент Зеленський і його давній друг зі студії “Квартал 95″ мали велику мережу офшорних компаній в Белізі, Британських Віргінських островах та інших таємних юрисдикціях. Якби не Pandora Papers, світ би про це не дізнався”, – переконує журналіст.

За його словами, з усього переліку офшорних активів президента України особливо дивною виглядає компанія “Maltex”. Журналіст наголосив, що президент України не декларував її активів, тоді як, згідно з даними розслідування він має отримувати він дивіденди.


Одна з компаній, яка виглядає особливо дивно – Maltex. Ми з’ясували, що пан Зеленський віддав свої 25% акцій в цій компанії своєму кращому другові Сергію Шефіру, який зараз найбільш наближена особа до президента. Це було зроблено під виглядом подарунку, але це передбачало, що пан Зеленський буде отримувати дивіденди вже після того, як став президентом. Це важливо передусім тому, що до цього ми навіть не знали про існування Maltex, він її не декларував.

Люк Хардінг
Журналіст The Guardian

Журналіст також розповів, що українські та іноземні ЗМІ, зокрема The Guardian, намагалися отримати коментар від Офісу президента щодо офшорного скандалу, проте Банкова впевнено ігнорує будь-які контакти щодо Pandora Papers.

“Перш ніж публікувати ці документи, ми хотіли зв’язатися з президентом і сказати: дивіться, що це за Maltex, що відбувається? І вони відмовилися відповідати і українським журналістам, і Guardian. І, як на мене, ця поведінка досить дивна. Ти не можеш просто сподіватися, що все це мине само собою. Ти маєш вийти і сказати: Maltex робив те і те. І тоді все гаразд. Але, зізнаюся, ми все ще чекаємо на відповіді”, – наголосив Люк Хардінг.

Він додав, що багато людей з пострадянського простору, перш за все Росії, продовжують ховати свої гроші в офшорах. Журналіст переконаний, що необхідно більше прозорості, щоб бізнесмени платили податки, як і решта громадян.

“Ми журналісти, ми не політики. Все, що ми можемо зробити – це пролити світло на тінь. Багато людей у пострадянських країнах, як то Росія чи Україна, ховають свої гроші в офшорах. Звісно, вони повинні мати для цього причини. Вони бояться, що ці кошти у них вкрадуть або певні особи, або влада тощо”, – розповідає Люк Хардінг.

“Але, що я вам скажу? Нам потрібно більше прозорості. Ми сподіваємося, що буде реформа, що українські платники податків скажуть: усе, досить, платіть з ваших активів податки, як і решта громадян”, – наголосив журналіст The Guardian.

Exit mobile version