Активісти вимагають закрити звалище під Києвом: небезпечний фільтрат отруює питну воду | –

0

Київщина захлинається у смітті: звалище поблизу села Старі Петрівці перетворили на стихійне. На полігон із прилеглих сіл привозять відходи – за оцінками місцевих, близько 70 машин щодня. Чим така безвідповідальність загрожує регіону? Дивіться у матеріалі Любові Данчої.

Сміттєвий полігон загрожує всій Київщині локальною екологічною катастрофою. До села звідси усього кілометр, а дихати неможливо через неймовірний сморід. Понад те, фільтрат потрапляє у поверхневі води й може отруїти криниці місцевих жителів.

«Це просто жах, це екологічна катастрофа. Стічні води потрапляють в Ірпінь, ми дивилися дослідження. З Ірпеня – в Дніпро, а потім Київ п’є цю воду», – коментує голова ГО “Сила громад України” Віталій Духота.

Полігон створили ще у 1980 році. Тоді під сміття відвели 5 га, але наразі мотлох вже завалив понад 7 га. Сміттєзвалище підпорядковується Вишгородській райраді, а обслуговує його КП «Комунальник».

Щодня, за словами місцевих, тут розвантажують понад 70 машин з відходами. Територією ходять люди ромської національності, які сортують сміття й потім, імовірно, продають його.

Як зазначає журналіст видання «Звільнимо» Максим Шистаков, цією діяльністю вони займаються підпільно, розраховуються готівкою не через касу підприємства, бо вони не наймані працівники. Усе це відбувається стихійно і, звичайно, ПЕТ вивозиться нелегально.

Про незаконні дії на полігоні журналісти неодноразово повідомляли правоохоронців.

«Поведінка поліції вкрай незрозуміла. Адже вони приїжджають на виклик, але коли доходить до рішучих дій, розслідувань, внесення до ЄРДР (здавалося б, це дуже просто і треба зробити протягом 24 годин або робити за рішенням суду) – вони цього не роблять», – наголошує Максим.

Дмитро Василевський Фото:

В.о. директора КП «Комунальник» Дмитро Василевський запевняє: на звалищі поставили відеоспостереження, ведеться запис на відеореєстратор, жодні «ліві» автомобілі без талона сюди вже не заїдуть.

Читайте також:  «Останній дзвінок для Лікарчука»: активісти влаштували перформанс під стінами суду

22 квітня на сесії райради громадські активісти вимагатимуть закрити сміттєзвалище. Своєю чергою, «» вже готує масштабне розслідування про сміттєвий бізнес на Київщині.

Залишити відповідь