Анальна тріщина у дитини — як її вчасно виявити та розпочати лікування

0

Анальна тріщина — це дуже дискомфортне захворювання, яке зустрічається у пацієнтів практично будь-якого віку. У дітей та підлітків воно діагностується досить часто на тлі відсутності дисципліни у цьому питанні.
Через дії певних факторів слизова оболонка прямої кишки ушкоджується і надривається в поздовжньому напрямку. Враховуючи локалізацію, процес регенерації виявляється тривалим і складним, з багаторазовими повторними ушкодженнями та постійним дискомфортом.
Завдання батьків — вчасно запідозрити розвиток хвороби та відвести дитину до лікаря. На ранніх стадіях, коли йдеться про поверхневий дефект слизової оболонки, лікування полягає в нанесенні регенеративних мазей (часто використовують Бепантен). Вони допомагають прискорити загоєння.

Причини розвитку тріщини

Іноді до пошкодження слизової оболонки призводять один або кілька нижчеперелічених факторів:

  1. епізоди вираженого закрепу, при якому тверді калові маси при проходженні через сфінктер можуть порвати ніжний епітелій чи подряпати його;
  2. стоншення оболонки через хронічну діарею та постійні позиви до дефекації;
  3. установка клізми, під час якої насадка була невдало введена в задній прохід;
  4. пошкодження при спробі позбутися сверблячки, що виникає через зараження гостриками (розчісування);
  5. розрив слизової оболонки в результаті удару в цю область.

Ситуація може ускладнитися, якщо дитина страждає на цукровий діабет або інші хвороби, які характеризуються порушенням трофіки. У цих умовах тріщина практично неспроможна регенерувати.

Перші ознаки анальної тріщини

Щоб вчасно потрапити на прийом до дитячого проктолога, батькам необхідно звернути увагу на симптоми:

  1. Дитина скаржиться на біль при дефекації навіть за відсутності закрепу. У дітей молодшого віку це проявляється занепокоєнням і плачем, коли малюк сидить на горщику, старші можуть описати свої відчуття. Це пов’язано з необхідністю травмованої ділянки слизової оболонки контактувати з калом.
  2. Ви виявили у горщику кров. Розвиток геморою в дитячому віці малоймовірний, тому анальні тріщини — найчастіша причина цього симптому.
  3. Дитина відмовляється ходити до туалету. Через повторну травматизацію малюк не хоче знову стикатися з болем і сильним дискомфортом, тому воліє просто не ходити в туалет. При цьому калові маси ущільнюються, і коли йому все ж таки доводиться відвідати горщик, його побоювання підтверджуються.
Читайте також:  Преимущества частных пансионатов для пожилых людей

 

Image
Єдиний спосіб вийти з цього порочного кола — забезпечити дитині безболісну дефекацію. Для цього слід пройти повну діагностику, за допомогою якої лікар з’ясує обсяг ураження і локалізацію тріщин. Після цього він зможе призначити лікування, спрямоване на регенерацію пошкоджених тканин. Іноді при особливо серйозних ушкодженнях може знадобитися хірургічне лікування.

Залишити відповідь