Джерела безперебійного живлення: топ-3 характеристики які треба знати перед придбанням

0

Перерви електропостачання змусили багатьох споживачів електроенергії вивчати властивості генераторів та джерел безперебійного живлення. І більшість користувачів примхливої електричної частини газових котлів, тепер знають, що для їх роботи потрібні спеціальні інверторні джерела. Однак це – не найголовніша ознака якісного джерела автономного електроживлення. Про всі інші важливі характеристики ми зараз і розкажемо. Щодо вибору конкретного виду безперебійника, то на сторінці https://gazik.ua/catalog/dzherela-bezperebiynogo-zhyvlennya/ джерела безперебійного живлення представлені в асортименті. Тут можна замовити необхідне обладнання для енергетичного комфорту та постачання електрики тривалий час без використання мережевої енергії.

Потужність – понад усе!

Головна характеристика джерела безперебійного живлення – потужність. Вона вимірюється у ватах. І означає можливість застосування для постачання змінного струму в побутових умовах. Чим більша потужність, тим більша можливість увімкнути до ДБЖ більшу кількість приладів.

Вихідна потужність найпростіших джерел складає приблизно 300-500 Вт. Цього достатньо, щоб у кризовий момент згорнути роботу приладів та вимкнути їх з мережі. Але більш потужні прилади можуть мати показник до 1 кВт та більше. Ці прилади можуть забезпечити вимкнення та аварійне згортання приладам із більшими запитами до енергосистеми.

Час перемикання

Це дуже важлива характеристика, особливо якщо ДБЖ встановлені для живлення чутливих приладів. Зрозуміло, що чим менший час перемикання на внутрішнє споживання, тим більш надійне електроживлення та більшу безпеку для приладів створюють такі ДБЖ. Цей показник вимірюють у мілісекундах. Він складає від 5 мс до 20 мс. Нормативним і прийнятним для більшості приладів є показник 5-10 мс.

Час автономної роботи

Цей показник не завжди дають виробники і його потрібно розраховувати. Це завдання не так непросте, як може здатись, на перший погляд. Окрім ємності акумулятора, необхідно знати споживану потужність приладів, а також параметри самого акумулятора.

Читайте також:  Ігор Молоток - відбулась конференція педагогів Шосткінського району

Загальна формула розрахунку така – час автономної роботи дорівнює множенню між собою показників:

  • ємності акумулятора в ампер/годинах;
  • напруги акумулятора джерела у вольтах;
  • коефіцієнта корисної дії ДБЖ (зазвичай 0,80-0,85) поділеного на потужність у ватах приладів, що під’єднані до ДБЖ.

Результат покаже наскільки є спроможність ДБЖ підтримувати живлення конкретного приладу і на який час.

До важливих показників слід віднести і показник якості інвертування змінного струму, який подається на живлення без заряду акумулятора. Саме цей показник, до речі, є важливим для визначення придатності використання джерела для подачі струму на котли та інше примхливе побутове електрообладнання. Більшість комп’ютерного обладнання і телевізори, мають власні вмонтовані трансформатори чи конвертори показників струму. Тому вони можуть працювати із достатньо широким діапазоном. Проте захиститись від термінового вимикання вони самостійно не зможуть.

Залишити відповідь