Фото на доказ змови: Навіщо Авакова, Яценюка і Гройсмана ліплять в одну партію

0

Знімок трьох колишніх урядовців на полях форуму YES Brainstorm породив конспірологічну теорію про скору появу нового політичного проекту. Її підхопили ЗМІ і Телеграм-канали, додумуючи власні подробиці. Хтось до цієї трійки “домалював” мера Києва Кличка, а хтось ще й спікера Разумкова

Припущення про політпроект за участю Арсена Авакова, Арсенія Яценюка і Володимира Гройсмана позбавлене будь-якої логіки. Це не більше, аніж хайп через їхнє спільне фото. На полях цього ж заходу фотографувалися всі. Приміром, нардеп від “ЄС” Олексій Гончаренко опублікував світлину, на якій він, його колега по фракції Ірина Геращенко, Аваков і Гройсман. Нардеп підписав фото у Телеграм: “БПП” і “Народний фронт”. Знову разом”.

Тож за думкою конспірологів, до нового проекту мають приєднатися як мінімум двоє зображених на фотознімку депутатів із фракції Порошенка. Або ще абсурдніше – Аваков, Гройсман і Яценюк долучаються до “ЄС”…

Чому політичне об’єднання Яценюка, Авакова і Гройсмана – це нонсенс

У будь-якого союзу у політиці має бути кілька складових: персональний рейтинг його учасників, спільна ідеологія, наявність сильних партійних структур, бажання вкладати ресурси для перемоги такого об’єднання на виборах. Почнемо з останнього – найближчим часом ні президентських, ні парламентських виборів не передбачається. Тобто, на сьогодні в принципі нема потреби в такому союзі. Як і в капіталовкладеннях у його розкрутку.

Наступне – персональний рейтинг. Володимир Гройсман, єдиний із цієї трійки, за даними опублікованого 7 вересня опитування групи “Рейтинг”, має 5,7%. Прізвище Яценюка давно не фігурує у більшості соцопитувань. А президентський рейтинг Авакова не заміряють. Власне, екс-міністр і не висловлював амбіцій стати президентом.

При цьому окрім рейтингу є ще й антирейтинг. У Гройсмана з цих трьох він найнижчий. Яценюку за роки після відставки так і не вдалося нівелювати негатив, котрий на ньому сконцентрувався за часи прем’єрства. А Аваков, який недавно пішов з посади глави МВС, ще певний час матиме високий антирейтинг, накопичений за роки керівництва міністерством. Тобто, у загальну рейтингову скарбничку політпроекту, якби він відбувся, всі троє сумарно принесуть менше рейтингових балів, аніж додадуть антирейтингових.

Читайте також:  Российская пропаганда – в оккупированном Мелитополе сжигают российские газеты, фото – новости Мариуполя

Наступний момент – хто з них міг би стати лідером. Тріумвірат – відразу на партії можна ставити хрест, виборці звикли асоціювати політичні сили з їхніми лідерами. Якщо на сьогодні кращі показники у Гройсмана, то лідером міг би стати він. Але тут повертаємося до попередньо сказаного: виборець Володимира Борисовича просто не зрозуміє, навіщо йому у такому разі Арсен і Арсеній.

Далі, крім рейтингів лідерів є ще рейтинги їхніх партій і наявність чи відсутність партійних структур. Чи є такі структури у “Народного фронту”? Мається на увазі не на папері. Гройсман потроху розбудовує регіональні осередки своєї “Європейської стратегії”, долучає до неї різних спікерів та місцевих діячів. Тобто, його партія розвивається за межі базової для неї Вінниччини. А чи є базові регіони у Яценюка чи Авакова, де б вони могли гарантувати успіх спільного проекту? Відповідь очевидна. Так само очевидним можна вважати те, що ні Аваков, ні Яценюк не віллються до іменної партії Гройсмана.

Коли ж піти далі за конспірологами і припустити, що об’єднуватиметься не тріо, а квартет із Віталієм Кличком, тоді виникає логічне запитання: навіщо це Кличку. Він має власний президентський рейтинг, який нарощуватиме, і цьому сприятиме його затяжний конфлікт з президентським Офісом. Він активно розбудовує свій “УДАР”, створює осередки по всій країні. Йому не потрібні фігури, які відтінятимуть його лідерську постать. А, тим більше, якщо ці фігури можуть бути зручними мішенями для атак з боку опонентів.

І, останнє – ідеологія. Ніхто з трійки тих, хто просто сфотографувався на форумі, організованому Віктором Пінчуком, не знаходиться у жорсткій опозиції до президента Зеленського. Принаймні, публічно. Гройсман критикує окремі дії уряду Дениса Шмигаля, однак це не войовнича риторика, а радше поради зі свого досвіду на посаді. Якби центральна влада не трясла крісло під Кличком, то й він, навряд чи робив би різкі заяви. Те ж стосується і спікера Дмитра Разумкова. Зараз – період пошуку політиками ідеологічних ніш, які можуть принести результат на виборах. А до них, якщо в країні не станеться якоїсь вибухової події, ще довго. Тож нині про жодне об’єднання не може йти мова.

Читайте також:  Андрей Моргун – погиб под Авдеевкой воин с Одесщины – фото, потери Украины в войне

Чи є шанс на такий союз ближче до виборів? У нашій історії були випадки єднання політиків, і провальні, як “Канівська четвірка”, й успішні, як об’єднання опозиції під брендом “Батьківщини” на виборах 2012 р. В останньому випадку у неї був серйозний противник, який дратував і значну частину українського суспільства – Віктор Янукович і Партія регіонів. Зеленський і “слуги” ще на такий негатив не напрацювали.

Залишити відповідь