Гроші на вітер. Чому програли Палиця і Пальчевський?

0

Кількість реклами двох головних лузерів цієї кампанії зашкалювала. Але вони зуміли повторити подвиг Королевської і її знаменитої мрії

Почнемо з Палиці. За різними підрахунками він витратив близько $18 млн на ці вибори. З чуток, це були в основному його гроші — Коломойський допоміг в першу чергу безлімітним телевізором. Але при цьому Палиця програв практично скрізь. Давайте спробуємо зрозуміти, чому.

По-перше, його технологи (в основному, це доморощені «плюсівські» хлопці) не відповіли на головне питання: «хто такий Палиця?» Глядачам показали імпозантного лисого чоловіка, який нападає на Порошенка і захищає Коломойського. Як технологи не зрозуміли, що це «не злетить», сказати складно.

По-друге, технологи запропонували продавати майбутнє. І правда, будь-які вибори — це продаж майбутнього. Але яким буде це майбутнє з Палицею так ніхто і не зрозумів. Фактично, Палицю просто розвели на гроші, натомість не давши публіці жодного виразного меседжу. Міф про майбутнє так ніхто і не побудував.

По-третє, технологи так і не змогли визначити, а хто ж виборець цього самого майбутнього. Як результат — килимове бомбометання по глядачах «1+1» і по інтернет-аудиторії 18+ без елементарного пошуку ядра.

І нарешті, по-четверте, — катастрофічно жахлива кольорова гамма. З такими кольорами майбутнє не продаси.

Що Палиця буде робити далі? Судячи з усього, буде пробувати і далі тягнути проект. Чи зможе він наступити на горло своїй пісні і змінити технологів або ж спробує все списати на слабку явку, коронавірус або ще щось — питання риторичне. Але від цього, насправді, залежить його політичне майбутнє.

Пальчевський же провів кампанію за гроші Вадима Столара і частково — Павлюка. За найскромнішими підрахунками витрачено близько $10 млн, плюс безліміт на каналах Медведчука.

Читайте також:  Крымский мост – новые спутниковые снимки ремонта на Керченском мосту

Чому програв цей проект? По-перше, через відсутність будь-якого сенсу меседжів. Не можна продавати перемогу, якщо ця перемога з тобою не асоціюється.

По-друге, Пальчевський програв через зайву самозакоханость — люди не хочуть голосувати за самозакохану мильну бульбашку. Рейтинг на телеканалі програми, де всіх мочать, — це одне. А вибори — це інше. Давайте згадаємо, що впродовж останнього року рейтинги програм Пальчевського стабільно падали, сам він до них особливо не готувався. Як тут не згадати пасажі Пальчевського для простого виборця про шампанське Moët.

Технологи запропонували простий рецепт: береш відомого балакучого ведучого, запускаєш максимум зовнішньої реклами та реклами в соцмережах, вкладаєш в його рот безліч слів про те, як все погано. Але це, виявляється, теж «не злітає».

Що буде з проектом Пальчевський? Поки що це валіза без ручки. Напевно, спонсорам варто було б сказати самим собі: ми втратили час і гроші. Чи зможуть вони це сказати? Поки незрозуміло. Адже, як відомо, у жадібності немає логіки.

Залишити відповідь