Команда Микитася на «радіаційних» тендерах привласнила річний бюджет українського міста

0

Ніколи такого не було – і ось знову: компанії з орбіти «Укрбуду» вкотре попалися на неправомірно виграних тендерах. Сума завданих державі збитків дорівнює бюджету невеликого містечка. Та й бог із ними, з грошима. Але ж ідеться про будівництво чотирьох ядерних об’єктів у Чорнобильській зоні!

Ілюстрація:

Отже, минулого тижня стало відомо, що СБУ викрила шахрайство декількох компаній з орбіти скандальної корпорації «Укрбуд». У повідомленні на офіційній сторінці Служби безпеки йдеться про те, що «Укрбудмонтаж» і «Укренергомонтаж» грубо порушили вітчизняне законодавство та виграли торги неправомірно: фірми вступили у змову для маніпулювання цінами і усунення конкурентів. Крім того, будівельні компанії значно завищили ринкову вартість на роботи та послуги, що призвело до необґрунтованого виділення понад 26 мільйонів гривень державних коштів.

Повідомлення про викриття мільйонних оборудок “Укрбуду” з’явилось на сайті СБУ Фото: скріншот

В принципі, коли загальна сума тендерів – мільярд гривень, то 26 мільйонів – це просто кишенькові гроші Микитася. Хоча, наприклад, в 2019 році, за розрахунками наших державників, 22 мільйони – це бюджет окремої територіальної громади з населенням від 5 до 10 000 осіб. І ось уявіть картину: Максим Микитась і його дружна молода команда фахівців з держзакупівель пограбувала таке місто на 26 мільйонів.

Ну, а тепер про саму схему.

Протягом 2017-2018 років компанії «Укрбудмонтаж» і «Укренергомонтаж» брали участь і активно перемагали у низці державних закупівель, оголошених ДСП «Чорнобильська АЕС» та ДП «НАЕК «Енергоатом». Ідеться про будівництво чотирьох ядерних об`єктів у Чорнобильській зоні: це централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, комплекси інженерно-технічних систем фізичного захисту та радіаційного контролю і завод із перероблення рідких радіоактивних відходів.

Загальна сума тендерів на спорудження цих об’єктів становила понад мільярд гривень. Обидві компанії входять у будівельну корпорацію «Укрбуд». Отакої, хлопці просто взяли і розіграли між собою тендери, завищили, як хотіли, ціни і «наварили» 26 державних мільйонів!

Читайте також:  До команди адвокатів Порошенка долучився потужний фахівець із ЄСПЛ
Багатомільярдний тендер від ЧАЕС виграла компанія з орбіти “Укрбуду”

Цікаво, що Антимонопольний комітет про недоброчесність «Укрбуду» повідомляв ще рік тому: мовляв, і документи для участі у торгах завантажували з використанням спільної IP-адреси, і звітність подавали з використанням спільної IP-адреси, учасники мали однакові адреси і спільні номери телефону, у них є спільні працівники та сталі господарські відносини. І тільки зараз правоохоронні органи розплющити очі. Ну, дякуємо, хоч так.

Нині обидві комерційні структури оштрафовані на 117 мільйонів гривень і позбавлені права брати участь у держзакупівлях терміном на три роки.

Били на сполох не тільки в Антимонопольному. Про це волали журналісти-розслідувачі, ми в тому числі. Переходьте, дивіться.

Вражає тільки те, що тоді, рік тому, коли про можливе банкрутство «Укрбуду» ми тільки попереджали, доводилось тижнями сидіти на телефоні, намагаючись додзвонитися до чиновників. Була й історія про запит, на який нам відповіли лише за п’ять місяців, а це – просто повний абсурд. Сьогодні ж правоохоронці повідомляють про це як про дивовижне викриття.

Ну що ж, поживемо – побачимо. А що думаєте з цього приводу ви? Робіть репости, коментуйте, підписуйтеся на наш канал і будете в курсі всіх антикорупційних новин.

 

Залишити відповідь