Команда Микитася на «радіаційних» тендерах привласнила річний бюджет українського міста
Ніколи такого не було – і ось знову: компанії з орбіти «Укрбуду» вкотре попалися на неправомірно виграних тендерах. Сума завданих державі збитків дорівнює бюджету невеликого містечка. Та й бог із ними, з грошима. Але ж ідеться про будівництво чотирьох ядерних об’єктів у Чорнобильській зоні!
Отже, минулого тижня стало відомо, що СБУ викрила шахрайство декількох компаній з орбіти скандальної корпорації «Укрбуд». У повідомленні на офіційній сторінці Служби безпеки йдеться про те, що «Укрбудмонтаж» і «Укренергомонтаж» грубо порушили вітчизняне законодавство та виграли торги неправомірно: фірми вступили у змову для маніпулювання цінами і усунення конкурентів. Крім того, будівельні компанії значно завищили ринкову вартість на роботи та послуги, що призвело до необґрунтованого виділення понад 26 мільйонів гривень державних коштів.
В принципі, коли загальна сума тендерів – мільярд гривень, то 26 мільйонів – це просто кишенькові гроші Микитася. Хоча, наприклад, в 2019 році, за розрахунками наших державників, 22 мільйони – це бюджет окремої територіальної громади з населенням від 5 до 10 000 осіб. І ось уявіть картину: Максим Микитась і його дружна молода команда фахівців з держзакупівель пограбувала таке місто на 26 мільйонів.
Ну, а тепер про саму схему.
Протягом 2017-2018 років компанії «Укрбудмонтаж» і «Укренергомонтаж» брали участь і активно перемагали у низці державних закупівель, оголошених ДСП «Чорнобильська АЕС» та ДП «НАЕК «Енергоатом». Ідеться про будівництво чотирьох ядерних об`єктів у Чорнобильській зоні: це централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, комплекси інженерно-технічних систем фізичного захисту та радіаційного контролю і завод із перероблення рідких радіоактивних відходів.
Загальна сума тендерів на спорудження цих об’єктів становила понад мільярд гривень. Обидві компанії входять у будівельну корпорацію «Укрбуд». Отакої, хлопці просто взяли і розіграли між собою тендери, завищили, як хотіли, ціни і «наварили» 26 державних мільйонів!
Цікаво, що Антимонопольний комітет про недоброчесність «Укрбуду» повідомляв ще рік тому: мовляв, і документи для участі у торгах завантажували з використанням спільної IP-адреси, і звітність подавали з використанням спільної IP-адреси, учасники мали однакові адреси і спільні номери телефону, у них є спільні працівники та сталі господарські відносини. І тільки зараз правоохоронні органи розплющити очі. Ну, дякуємо, хоч так.
Нині обидві комерційні структури оштрафовані на 117 мільйонів гривень і позбавлені права брати участь у держзакупівлях терміном на три роки.
Били на сполох не тільки в Антимонопольному. Про це волали журналісти-розслідувачі, ми в тому числі. Переходьте, дивіться.
Вражає тільки те, що тоді, рік тому, коли про можливе банкрутство «Укрбуду» ми тільки попереджали, доводилось тижнями сидіти на телефоні, намагаючись додзвонитися до чиновників. Була й історія про запит, на який нам відповіли лише за п’ять місяців, а це – просто повний абсурд. Сьогодні ж правоохоронці повідомляють про це як про дивовижне викриття.
Ну що ж, поживемо – побачимо. А що думаєте з цього приводу ви? Робіть репости, коментуйте, підписуйтеся на наш канал і будете в курсі всіх антикорупційних новин.