Site icon FAKTY.org – важливі новини!

Кожен адмін бажає знати

Що знати? Відкриємо таємницю – наявність ресурсів під його керуванням. Це ПК, сервери, принтери, мережеве обладнання з ії комплектуючими та програмами. Отже, найбільший головний біль адміна – це проведення ІТ-інвентаризації!

ІТ-інвентаризація є важливою практикою для організацій та компаній будь-якого розміру і галузі. Ось декілька причин, навіщо вона потрібна:

  1. Управління активами: ІТ-інвентаризація допомагає визначити всі активи, пов’язані з інформаційною технологією, такі як комп’ютери, сервери, мережеве обладнання, програмне забезпечення тощо. Це дозволяє організації краще контролювати та управляти своїми активами.
  2. Безпека даних: Знання про всі активи допомагає виявляти потенційні ризики безпеки. Завдяки інвентаризації можна слідкувати за оновленнями програмного забезпечення, виявляти застарілі компоненти та реагувати на вразливості, щоб запобігти можливим загрозам.
  3. Бюджетування та планування: Інвентаризація допомагає організації краще розуміти свої ІТ-витрати, планувати їх на майбутнє та уникати непередбачених витрат.
  4. Підтримка: Знання про існуюче обладнання та програмне забезпечення допомагає в підтримці користувачів. Технічна підтримка може бути більш ефективною, коли вона має доступ до інформації про обладнання та програми, які використовують користувачі.
  5. Відповідність та аудит: ІТ-інвентаризація допомагає відстежувати відповідність з правилами та стандартами, які можуть вимагати аудити та звіти про використання ІТ-активів.
  6. Оптимізація ресурсів: Вона дозволяє організації більш ефективно використовувати свої ІТ-ресурси, визначаючи, які активи можуть бути видалені, або де може бути заощаджено кошти.
  7. Планування розвитку: Знання про стан інфраструктури ІТ допомагає організації створити стратегію розвитку та модернізації інформаційної технології на майбутнє.

Загалом, ІТ-інвентаризація є важливою складовою ефективного управління ІТ-ресурсами та забезпеченням безпеки та ефективності в організації та є невідміною складовою ITSM. Якщо коротко, ITSM – це управління послугами інформаційних технологій в цілому, яке являє собою набір політик і процедур, призначених для спрямування планування, надання та обслуговування ІТ-послуг в організації. ITSM –  надання цінності клієнтам (або користувачам) у формі ІТ-послуг і включає

ITSM є життєво важливим підходом до управління наданням та підтримкою ІТ-послуг. Це дозволяє ІТ-організаціям зосередитися на наданні наскрізних послуг, а не просто на управлінні ІТ-інфраструктурою.

Але повернемось до ІТ-інвентаризації. Коли під керуванням адміна, наприклад, до десяти пристроїв, цю марудну справу можна провести без застосування спеціальних засобів. А що робити, коли у компанії десятки чи сотні пристроїв? От тут на допомогу приходять спеціальні засоби.

ServiceNow, ManageEngine AssetExplorer і Lansweeper – це інструменти для ІТ-інвентаризації, які допомагають організаціям в управлінні своїми ІТ-активами та ресурсами. Ось порівняльна характеристика цих інструментів:

ServiceNow:

ManageEngine AssetExplorer:

Lansweeper:

Підбір між цими інструментами залежить від потреб вашої організації, її розміру, функціональних вимог і бюджету. ServiceNow може бути кращим вибором для організацій, які шукають інтегровану платформу для керування бізнес-процесами, тоді як ManageEngine AssetExplorer і Lansweeper спеціалізуються на інвентаризації ІТ-активів і можуть бути оптимальними виборами для менших підприємств з більш обмеженими потребами.

Це лише деякі приклади інструментів для управління ІТ-активами. Ви можете детальніше дослідити їх на їх офіційних сайтах і навіть завантажити іх безкоштовно для ознайомлення. Також можна звернутися до офіційного постачальника – компанії Ідеалсофт. Ії спеціалісти нададуть виключну консультацію по цих та інших продуктах.

Exit mobile version