На власний розсуд: на Київщині списки для голосування вдома складала фельдшер (відео) | –

0

На одній із дільниць під Києвом члени ДВК вирушили на голосування вдома зі списком, який склала тутешній фельдшер. Причому, як з’ясували журналісти “у”, перелік із кількадесят прізвищ сформували без відома виборців, без жодних заяв та меддовідок. 

У селі Літочки, що під Броварами на Київщині, члени ДВК № 320258, схоже, вирішили повправлятися у самоправстві. На власний розсуд вони склали списки для голосування вдома. Причому майже сотню осіб вони вписали у перелік без жодних на те підстав. Хоча за законом, мали це зробити, спираючись на заяву виборця та медичну довідку про стан здоров’я.

Виявилося, що одна із членів ДВК працює в селі фельдшером. Тож, за її словами, добре знає, хто зможе прийти проголосувати особисто, а хто ні. 

“Я фельдшер, я ходжу селом, і я знаю, де в мене люди лежачі, а де ходячі”, – пояснила жінка. Щоправда, надати заяви чи медичні довідки, на основі яких були складені списки, вона журналістам “у” не змогла. 

На протоколах ДВК відсутні печатки та підписи Фото:

При цьому на протоколах були відсутні як печатка, так і підписи голови та секретаря ДВК. Тож журналісти склали заяву та викликали на місце поліцію. 

Згідно зі ст. 249 Виборчого кодексу України, дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не здатний пересуватися самостійно.

Такий виборець має власноруч написати заяву і подати її поштою або через інших осіб дільничній виборчій комісії не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування. Цьогоріч це слід було зробити до 8-ої години вечора 23 жовтня. 

Читайте також:  На Дніпропетровщині активісти зафіксували нову точку піщаних нелегалів – кар’єр облаштували на цвинтарі | -
Журналісти “у” стежать за дотриманням закону на ДВК Фото:

Окрім власноруч написаної заяви, виборець має надати ще й медичну довідку про стан здоров’я. Цьогоріч у зв’язку із карантином тим виборцям, які перебувають на самоізоляції, також рекомендується голосувати за місцем перебування. Такий же алгоритм передбачається і для осіб, які перебувають на самоізоляції через те, що позитивний тест на COVID-19 отримав член родини.

Залишити відповідь