Обслуговування жироуловлювачів

0

Жировловлювач – це пристрій для очищення побутових відходів від домішок олії та жиру, що зберігає всю каналізаційну систему від засорів та виходу з ладу. Щоб установка функціонувала довго та ефективно, слід регулярно проводити чистку жировловлювача, а саме, чистити від жирових відкладень та промивати всі складові елементи. Таку чистку ви можете замовити в компанії компании КРОТ СЕРВІС https://krot-servis.com.ua/uk/poslugi/chystka-zhyroulovlyuvacha-u-kyyevi/

Від своєчасного очищення жировловлювача під мийку залежить термін його служби, а тому треба періодично перевіряти його на наявність жирового осаду. Якщо цього не робити, то жир, накопичуючись, твердне і виводить з ладу жироловку, але перед цим її функціональність падає, частинки жиру просочуються в каналізацію, осідають і призводять до аварійних наслідків.

Забруднений жировловлювач

Крім того, жирові відкладення сприяють розвитку бактерій, що призводять до появи неприємних запахів. Іноді дії щодо їх усунення бувають вже зайвими, тому що треба замінювати весь апарат.

Періодичність очищення жироуловлювача

Регулярність перевірок та відкачування жировловлювачів залежить від їх моделей, об’єму та продуктивності, а також від ступеня засмічення рідинних відходів жирами. Що стосується обсягу, то тут все зрозуміло – маленькі жироловки обслуговуються частіше, ніж установки великих розмірів. Є установки з датчиком рівня жиру, при перевищенні якого подається сигнал того, що потрібне чищення. Але без такого механізму слід самим перевіряти рівень відкладень бодай візуально.

Багато моделей даного апарату потребують профілактичних робіт 3 – 4 рази на рік. Обслуговування повністю всього жироуловлювача достатньо проводити один або два рази на рік. Більш часті маніпуляції та професійний комплекс очисних заходів проводять у місцях громадського користування або в кухонних цехах з підвищеним вмістом олій та жирів, а саме:

  • один раз на тиждень – для жировловлювачів, що знаходяться під миттям;
  • 1 – 3 рази на місяць – чистять більшість екземплярів, виходячи зі ступеня забрудненості та об’єму камер сепаратора;
  • один раз на 3 – 6 місяців чистять великі промислові установки.
Читайте також:  Определение украинских хостинг-провайдеров: Как и почему важно правильно выбрать хостинг

Бажано, щонайменше 1 раз на 3 місяці, проводити профілактику сепаратора спільно з трубопроводом, який теж потребує промивних дій.

Як чистити жировловлювач

Щоб сепаратор ефективно виконував своє призначення, перед роботою та після неї потрібний візуальний огляд установки. У ресторанах і м’ясних і молочних цехах після робочої зміни рекомендується міняти воду в жировловлювачі. Для цього відкрийте гарячу воду і зачекайте, доки вона заповнить камери. Ці дії перешкоджатимуть поширенню неприємних ароматів.

Не всі знають, як очистити жировловлювач своїми руками, а зробити це досить просто:

  1. від’єднати установку від трубопроводу;
  2. видалити відходи спеціальною лопаткою та промити деталі гарячою водою;
  3. встановити апарат на місце;
  4. для усунення сильних запахів жироловка піддається обробці парою.

Автоматичний спосіб обслуговування жировловлювача більше підходить для промислових гігантів і потребує замовлення асенізатор послуги, наприклад в компанії КРОТ СЕРВІС .

Відкачування жиру з жироуловлювача здійснюється за рахунок вакуумного насосного обладнання, яке є, наприклад, у илососа.

  1. Спочатку сепаратор знеструмлюється.
  2. Відкривається кришка та відкачується вміст камери.
  3. Місткість відстійника звільняється від стоків і омивається сильним водяним струменем.
  4. Іноді потрібне додаткове ручне чищення сепаратора.

Для зменшення кількості процедур, що чистять, більшість компаній користуються спеціальними біопрепаратами, що розщеплюють жири і видаляють неприємний запах, що дає значну економію коштів.

Особливості очищення сепаратора

У багатьох випадках, жироловки потребують регулярних очисних маніпуляцій, тим більше що разові роботи обходяться дорожче.

Для запобігання аварійним ситуаціям у каналізаційній системі рекомендується укладати договір на сервісне обслуговування жироуловлювачів, яке включає в себе якраз регулярне очищення та комплексне ТО за всіма санітарними нормами.

Займаються такими роботами асенізаторські компанії, які, до того ж, не тільки відкачають, а й вивезуть на утилізацію відходи з жироуловлювача, а також промиють трубопровід від осадових явищ.

Читайте також:  Компьютер для 3d моделирования: функции, возможности и особенности

Маючи на руках договір з певними інстанціями, асенізатори, на вашу вимогу, можуть видати вам акт про утилізацію жиру з жироуловлювача на специфічних полігонах. Відходи жирів при розвантаженні жировловлювача можуть забиратися іншими організаціями на переробку, що заощадить кошти на комплекс асенізаторських заходів. При замовленні даних послуг замовнику потрібно забезпечити під’їзні шляхи або повідомити про обмеженість простору, щоб екіпаж узяв з собою подовжувач всмоктувального рукава. Лосос підганяється до об’єкта на близьку відстань для зручності відкачування та уникнення витоків жирових відходів. Після наповнення цистерни до певного рівня запобіжний пристрій від перевантажень вимкне насос і відкачка припиниться. Відходи вивезуть до очисних споруд чи інших відповідних інстанцій.

Висновок

Перевіряючі органи завжди вимагають документи про відповідне обслуговування жироуловлювача за всіма санітарними нормами, тому сервісне обслуговування довіряйте перевіреним асенізаторським фірмам. Укладання договору на тривалу та регулярну співпрацю з такими організаціями, забезпечить вашу компанію знижками, а також убезпечить вашу взаємодію від неприємних сюрпризів у спірних ситуаціях. До того ж, ви будете впевнені у збільшенні ефективності робочого стану жировловлювача та тривалості експлуатації всього каналізаційного трубопроводу загалом.

Залишити відповідь