Ставленик Тимошенко вивів десятки мільйонів із держкорпорації, прикриваючись страховкою: розкрито чергову схему

0

Глава “Державної продовольчо-зернової корпорації України” (ДПЗКУ) Андрій Власенко, якого затримали під час спроби втечі з країни, підозрюється в організації ще однієї масштабної схеми на підприємстві. Співробітники поліції з’ясували: крім махінацій із зерном, у корпорації оформили сумнівну страховку вартістю понад 70 млн грн.

Реальна її ціна може становити менш ніж 8 млн грн. Різниця в сумі, вважають силовики, могла поповнити кишені учасників схеми. І хоча головним обвинуваченим залишається Власенко, він, ймовірно, був усього лише виконавцем. А головний бенефіціар, очевидно, – лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко, яка не тільки пролобіювала призначення глави ДПЗКУ, а й раптово в компанії з’явився її зять Артур Чечоткін і кілька партійців.

“Золота” страховка: як із компанії могли вивести десятки мільйонів

Як уже відомо, ДПЗКУ під керівництвом Власенка поставляла пов’язаним з оточенням Тимошенко компаніям зерно на 6 млрд грн, до того ж 1,5 млрд держкорпорації так і не заплатили. Але цієї схеми здалося мало. У нашому розпорядженні виявилися матеріали розслідування, в яких говориться: кошти, ймовірно, також виводилися через сумнівні виплати за страхування зерна.

Йдеться про десятки мільйонів гривень. Отже:

  • 8 квітня 2021-го менеджери ДПЗКУ підписали великий контракт з “Аска”;
  • ймовірно, вступивши в змову з представниками компанії, керівництво ДПЗКУ має намір пішло на неринкові умови угоди. Вартість страховки в 6-8 разів перевищувала ринкову! Держкорпорація віддала 2,574%;
  • компанія застрахувала зерно на 2,84 млрд грн, але інвентаризацію (підрахунок залишків) зерна не провели, можливо, в ДПЗКУ і не було товару на таку суму;
  • на оплату страховки переказали понад 73 млн грн.

“При цьому інвентаризації залишків зерна не проводили. Тобто цей договір страхування має ознаки виведення коштів корпорації”, – йдеться в матеріалах справи, які потрапили в розпорядження OBOZREVATEL.

Читайте також:  Вікна на промзону, щури, охоронці-привиди: огляд нового ЖК на столичних Нивках (відео)

Рекомендувала особисто Тимошенко: до чого призвело керівництво Власенко

Про те, що Тимошенко призначила свою людину на посаду глави ДПЗКУ, заявила ціла низка депутатів з різних фракцій. Цю можливість вона нібито обміняла на голоси на підтримку держбюджету на 2021-й. Однак і сама Юлія Володимирівна в ефірі одного з телеканалів зізналася: “Я можу твердо сказати, що ми запропонували фахівця на цю посаду (голови ДПЗКУ. – Ред.). Я думаю, що людина, яка очолює корпорацію, найближчим часом пишатиметься її роботою“, – сказала Тимошенко.

І ось через трохи менш ніж рік менеджер Юлії Володимирівни з ганьбою спробував втекти з України, в корпорації викрили кілька великих схем, які призвели до мільярдних втрат. Ба більше, як уже писав OBOZREVATEL, справами ДПЗКУ займався не тільки Власенко, а й зять Тимошенко Артур Чечоткін як неофіційний куратор.

Детальніше про зв’язки між Тимошенко, “Батьківщиною”, Власенком і ДПЗКУ можна прочитати тут. Головне:

  • Власенко очолював обласний осередок “Батьківщини”;
  • Роман Терещенко, якого підозрюють у співучасті в організації схем на ДПЗКУ, був членом “Батьківщини”;
  • Терещенко – давній знайомий Артура Чечоткіна;
  • Олена Волкова, яка працює заступницею голови ДПЗКУ, допомогла дочці Тимошенко Євгенії інвестувати 196 млн грн в майнінг криптовалют через свою фірму.

Артур Чечоткін, родич Тимошенко, за версією правоохоронців, був тіньовим куратором ДПЗКУ, особисто контролював усі незаконні операції. Ба більше, цю ж інформацію підтверджує і член наглядової ради “Укрзалізниці” Сергій Лещенко.

“Тимошенко обурювалася, що в нас у держкомпаніях неправильні наглядові ради. Ось ви подивилися, як “правильно працює” наглядова рада. Неформальною наглядовою радою, тобто смотрящим, на ДПЗКУ був зять Тимошенко”, – заявив Лещенко в одному зі своїх відео.

Читайте також:  Вадим Слюсарєв та його схема контрабанди китайських цигарок в Україну - розслідування OCCRP

Головні питання: яку відповідальність понесе сама Тимошенко? І хоча поки силовики не довели її причетність до схем, вона відкрито визнавала, що особисто “рекомендувала” Власенка, який раніше працював у “Батьківщині”.

І це при тому, що співорганізатор розкрадань – Роман Терещенко, на фірми якого, за версією силовиків, відправляли зерно за заниженими цінами, – давній знайомий зятя Тимошенко, також був членом її партії. У 2015-му він балотувався до Одеської обласної ради в списку “Батьківщини” (запис зберігся на сайті ЦВК).

Або ж Юлію Володимирівну оточили корупціонери, які зуміли її обдурити, змовилися з її зятем, змусили пролобіювати своє призначення на “хлібні” посади, а потім обікрали держпідприємство, або ж Тимошенко сама стоїть на чолі всіх описаних схем.

В обох зазначених випадках у будь-якій розвиненій європейській країні політики визнають свою помилку і йдуть у відставку. Тимошенко ж поки відмовчується про те, як так вийшло, що замість “гордості” за свого “фахівця” отримала ганьбу. Можливо, саме час придивитися до всіх “фахівців” Тимошенко і розібратися, чим вони займаються на своїх посадах?

У наступних матеріалах OBOZREVATEL докладно розповість про зятя Юлії Тимошенко Артура Чечоткіна, про його роль у лобіюванні її інтересів, громадянство і бізнес.

Далі буде…

 

Залишити відповідь