У Кабміні пропонують підняти виплати за народження дитини до 50 тисяч гривень

0

У Кабінеті міністрів хочуть схвалити проєкт закону “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, який передбачає збільшення виплати за народження дитини до 50 тисяч гривень, передає РБК-Україна.

Ілюстрація: Національний банк України

Проєкт документу міститься у порядку денному до засідання уряду 26 травня.

Проектом передбачається підвищення виплат з бюджету при народженні дитини із 1 січня 2022 року до 50 тисяч гривень. Виплата допомоги проводитиметься одноразово у розмірі 25% загального розміру, решта суми виплачуватиметься протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом міністрів.

Крім того, із 1 березня 2023 і в подальшому щороку з 1 січня передбачається збільшення розміру виплат при народженні дитини на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін (грудень порівняно з груднем попереднього року).

“Збільшиться також розмір допомоги при усиновленні дитини, оскільки допомога при усиновленні дитини надається у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні дитини”, – йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Зараз розмір допомоги становить 41 280 гривень, з яких 10 320 гривень виплачуються одразу, а решта – протягом наступних 36 місяців.

 

Читайте також:  Пошук роботи за кордоном для українців: способи, розповсюджені вакансії

Залишити відповідь