Ви вже готові до майбутнього?

0

У ІТ завжди було «майбутнє». Був світанок комп’ютерної ери, коли «далі» означало, що комп’ютер не займає всю кімнату. Був «наступний» персональний комп’ютер. Далі були ноутбуки, Інтернет, мікросервіси, хмарні технології, кібербезпека, автоматизація тощо. Тож майбутнє завжди не за горами – і, здається, прискорюється.

Останнім часом ми бачимо, як мистецтво розробки програмного забезпечення швидко змінюється всього за 20 років. Від гігантських платформ, розроблених для певних стеків технологій, розробники ПЗ рушили до ери відкритого коду та вибору технологій, які змінили світ.

Але тепер ми бачимо, що програмне забезпечення продовжує надходити в бурхливому темпі. Повна свобода, яку надають командам розробників, — ненавмисно, але зрозуміло — фрагментує ринок, ускладнюючи масштабування стандартизованої доставки цього програмного забезпечення замовнику, автоматизації, безпеки та розгортання. Звісно, виникали складнощі, коли ми запитували «хто зламав збірку?» і тепер ми запитуємо «хто зламав ланцюжок інструментів, який зламав збірку?»

Тож нещодавні опитування ІТ-директорів показують, що компанії (зрештою, кожна компанія є компанією, що займається програмним забезпеченням так чи інакше) повертаються до платформ, щоб виконувати свої завдання з певною мірою стандартизації через консолідацію інструментів точкових рішень. Але це не платформи вчорашнього дня, які обмежують вибір.

Зараз компанії шукають платформи, які пропонують найкращі у своєму роді рішення та інтегруються в інші технологічні екосистеми, інвестовані компаніями. Вони хочуть мати єдине джерело для доставки та атестації програмного забезпечення. У цьому сенсі пришвидшуються інновації розробників та росте навантаження на інфраструктуру.

На відміну від вчорашніх платформ, розвиток платформ для DevOps, безпеки, Інтернету речей, машинного навчання, керування кодом і спостережливості за етапами розробки програмного забезпечення сьогодні об’єднався навколо єдиного активу для компаній, яким галузь має займатися: бінарного програмного забезпечення.

Читайте також:  Що таке ламінат та в чому його особливості. Які види ламінату бувають?

Спільним для кожної «наступної» галузі, згаданої вище, є те, що вони приймають участь у еволюції в управлінні пакетом програмного забезпечення. Навіть орієнтовані на код рішення тепер повинні керувати виводом цього коду (двійкові файли), якщо вони сподіваються задовольнити потреби сучасних цехів розробки. Операційні системи? Веб-програми? OSS (системи підтримки)? Моделі AI (штучного інтелекту) та ML (машинне навчання)? Контейнери? Все це двійкові файли. Навіть сам SBOM (компоненти для розробки) є двійковим. Цей список можна продовжувати… Весь потік ланцюжка постачання програмного забезпечення – це потік пакетів програмного забезпечення, які називаються двійковими файлами – купленими, позиченими чи створеними.

Будь-яка розмова про те, що буде далі, має також включати н вплив безпеки на розробників і їх команди. Сумнозвісний «зсув ліворуч» компаній протягом останніх кількох років також був зосереджений на пакетах програмного забезпечення. DevSecOps неможливий без безпеки та контролю над двійковими файлами, і завдяки цьому було створено безліч точкових рішень, які сканують певні типи двійкових файлів, спостерігають за двійковими файлами у їх виробництві, забезпечують контекстний аналіз для двійкових файлів тощо. Зловмисники зрозуміли, що їхній шлях в організацію легший через процеси розробника, тому, будучи єдиним активом у виробництві (на відміну від вихідного коду), двійкові файли стали дверима для хакерів, щоб проникнути в організацію.

Наскільки DevSecOps вкорінений у повсякденній діяльності вашої компанії?

Це означає, що єдиний спосіб «майбутнього» — це цілісна інтегрована наскрізна зосередженість на двійкових файлах, яка починається з курування програмного пакета за межами організації та включає в себе передові технології безпеки, які охороняють те, що відбувається в конвеєрі. DevOps і DevSecOps тепер єдині, і обидва зосереджені на двійковому файлі як активі, який потрібно захистити, щоб захистити кінцевий результат.

Читайте також:  Покупаем корм для боксера

Тепер оновлення програмного забезпечення безпеки та хмарні обчислення є найближчими пріоритетами!

Отже, що буде далі в цій бінарній індустрії? Безсумнівно, є багато «майбутнього», яке прийде швидко або вже є тут. Генеративний штучний інтелект швидко змінить наш світ! За деякими оцінками, 80-90% додатків матимуть компоненти штучного інтелекту лише за кілька років.

Вплив інновацій у ШІ на пріоритети інвестицій у ІТ у 2023 році

Інтеграція можливостей ШІ та MLOps у платформу JFrog революціонізує робочі процеси DevOps і DevSecOps у кожній галузі. Прогрес у безпеці додатків і автоматизація завдань безпеки переорієнтує те, за що відповідають розробники, і що їм потрібно активно враховувати. Гіпермасштабування, створене за допомогою хмарних обчислень, продовжить революціонізувати наші погляди на використання програмного забезпечення. 50 мільярдами пристроїв IoT потрібно буде керувати й оновлювати автоматично й бездротово. І, неминуче, є деякі речі, які ми не можемо навіть уявити сьогодні. Усе це за замовчуванням належатиме розробникам і службам DevOps, як це завжди було, вимагаючи від них не лише керування своїм середовищем, але й проактивного керування співіснуючими платформами, які забезпечують повні рішення для доставки програмного забезпечення для багатьох внутрішніх осіб. Організаціям доведеться керувати єдиним джерелом записів, яке служить організації – це масштабований, захищений надійний локальний центр DevOps, DevSecOps і MLOps.

6540ddc16b223.webp

Зосереджуючись на командах розробників, проблемах підприємства та бінарному підході до конвеєра, команда JFrog вже готова поділитися деякими з перших у світі рішень для DevOps, DevSecOps і MLOps! Вона зараз вважається лідером на всіх трьох фронтах, надаючи нові продукти та послуги, які готують усіх  до того, що буде далі.

А ви знайомі з рішеннями JFrog? Ознайомитись з ними можна на сайті розробника та отримати тестові версії. Крім того, представник розробника, компанія Ідеалсофт, може запропонувати вам он-лайн зустріч з представниками розробника.

Читайте також:  Евгений Казьмин – пособник оккупантов. Куда смотрит СБУ?

Долучайтесь! Готуймося до майбутнього разом!

Залишити відповідь