Як правильно використовувати деревні паливні брикети для топки чавунної печі?
Опалення за допомогою чавунної печі обирає все більше власників приватних будинків та дач. Таке обладнання ефективне та довговічне, якщо звертатися за покупкою до надійних постачальників, як наприклад інтернет-магазин vash-komyn.com. Іноді власників будинків хвилює питання забезпечення дровами, адже можуть виникати ситуації, коли їх не вистачає. Це не проблема − піч на дровах може опалюватися й деревними брикетами, які завжди доступні. Слід зважати, що деревні брикети у випадку з чавунними печами не можна замінювати торф’яними чи вугільними – їх температура горіння набагато вища, й на такі навантаження агрегати не розраховані.
Деревні брикети вважаються універсальними, й підходять для будь-яких опалювальних конструкцій. При згорянні вони видають приблизно 4,5 ккал на кг, й забезпечують тривале горіння. При цьому вартість доступна, й не потрібні додаткові зусилля, як у випадку з дровами – стандартні поліна треба пиляти, рубати, сушити. З брикетами таких незручностей не виникає. Достатньо їх придбати та покласти на зберігання у сухому приміщенні.
Щодо мінусів такого палива, це повільне горіння. Щоб прогріти будинок у сильні морози, знадобиться час. Жару від брикетів менше, ніж від дров твердих порід. Тому користуватися готовими паливними матеріалами доречно у прохолодне міжсезоння, при м’яких зимах або при тимчасовій відсутності дров, як альтернативу їм.
Алгоритм дій: як правильно використовувати таке паливо?
Розпалювання може здійснюватися за двома схемами. Перша з них включає такі етапи:
- Пересвідчитися у нормальній тязі.
- Покласти на колосник тріски, папір чи кору у невеликій кількості. За інструкціями виробників, застосовувати рідину для розпалу не можна.
- Додати порцію брикетів та запалити вогонь.
Регулювання процесу горіння здійснюється як зазвичай при експлуатації печі, шляхом збільшення чи зменшення подачі повітря в топку. Не слід закладати в пічне та камінне обладнання надто багато палива відразу. Найкраще покласти середній його обсяг, й зробити проміжки між брикетами, аби забезпечити їх обдування повітрям. Те, скільки матеріалу знадобиться для отримання певної температури нагрівання, з’ясовується протягом кількох запалювань печі.
За іншим способом, попередньо закладається в топку трохи дров, вони підпалюються. Жару від дров вистачає, щоб загорілися брикети. Щоб вони горіли швидше, їх закладають нещільно. Коли ж швидкий обігрів не потрібен, для тривалого горіння паливо розміщується щільніше.
Для безпеки експлуатації печі необхідно дотримуватися тих же правил, що й при опаленні дровами. Печі-каміни чи інше опалювальне обладнання, де горить вогонь, не можна залишати без нагляду. Не слід допускати сильне відчинення піддувала, повного завантаження топки паливом.
Як зберігати брикети для опалення?
Перш за все, необхідно створити умови без підвищеної вологості – контакт з нею викликає деформацію та розбухання, погіршує властивості, призводить до псування. Оптимально зберігати паливо в сухому та добре провітрюваному приміщенні.
Коли запаси планується зберігати на вулиці, слід користуватися піддонами, знизу підклавши водонепроникні матеріали на кшталт поліетилену. Зверху також брикети накриваються матеріалом, що захищає від вологи.
Тривале знаходження палива під впливом ультрафіолетового випромінювання теж є причиною деформації. Тому бажано, щоб воно утримувалося в затіненому місці. Також обов’язково продумати питання пожежної безпеки – біля відкритого вогню матеріал може спалахнути.