10 цікавих архітектурних пам’яток України

0

В цьому огляді ми розскажемо про найкращі архітектурні пам’ятки України. 10 цікавих архітектурних пам’яток України

Києво-Печерська Лавра, Київ

Архітектурні пам’ятки Києва відкривають наш огляд. Києво-Печерська Лавра з якої нарешті вигнали кремлівську агентуру – РПЦ (в Україні), це один із перших монастирів Київської Русі який був заснований 1051 р., на плато під яким розташовуються численні печери, також освоєні ченцями та пристосовані для життя. Численні набіги та руйнування, яким зазнав монастир, було усунуто під час реставрації і зараз це одна з найвеличніших будівель у всій Україні.

Софія Київська, Київ

Національний софійський заповідник, що складається з фортеці, трьох церков та низки історичних пам’яток, зародився в серці Києва на початку XI ст., і з того часу встиг побувати в руках різних конфесій. Саме його центральна частина – Софійський собор був першим будинком в Україні, внесеним до списку спадщини ЮНЕСКО. Як і Києво-Печерська Лавра, він зазнав нападів та пограбувань, але у XX ст. був повністю відновлений та відкрився для туристів.

Дендропарк «Софіївка», Умань

Водоспади та підземні річки, фонтани та розкішні сади – все це «Софіївка», відома далеко за межами України. Цей прекрасний парк був створений у XVIII столітті графом Потоцьким, щоб порадувати свою дружину, гречанку Софію. Тут завжди можна зустріти молодят, а кількість відвідувачів перевищує п’ять мільйонів на рік.

Кам’янецький замок, Кам’янець-Подільський

Замок є дуже популярним у сусідній державі. Цей військовий форт кілька століть охороняв місто від нападів і був захоплений лише двічі за всю свою історію. За радянських років, втративши своє захисне призначення, замок став музеєм. На жаль, місцева влада не має коштів на його підтримку, і стіни замку повільно, але вірно руйнуються.

Читайте також:  Покупать мебель для дома следует разумно - основные правила

Хотинська фортеця, Хотин

Фортеця, що існувала на березі річки ще в V ст., XIII ст. стала кам’яною і з того часу постійно розширювалася. Декілька країн боролися за володіння нею, і фортеця переходила з рук в руки, безперервно обростаючи не тільки гарнізонами та укріпленнями, а й житловими забудовами. У XX ст., як і багато подібних будівель, була перетворена на музей і стала використовуватися для зйомок фільмів, наприклад, для екранізації знаменитого роману Дюма про неповторний гасконець.

«Запорізька Січ», острів Хортиця

У національному заповіднику «Хортиця» у 2005 р. розпочалося будівництво справжньої «Запорізької Січі», що дає повне уявлення про життя козаків. На території величезного комплексу можна оглянути будинки, господарські будівлі, храми, побачити процес заїздки коней або вирушити до давніх язичницьких святилищ.

Херсонес, Севастополь

В тимчасово-окупованому рашистами Криму є місто, що засноване у VI ст. до нашої ери на Чорноморському узбережжі. Місто було давньою грецькою колонією, яка брала активну участь у торгівлі, розвивала науку, спорт і мореплавання. Сотні тисяч туристів щорічно відвідували український Херсонес, щоб побачити розкопаний лише у ХІХ ст. місто, старовинні храми та знаменитий дзвін, відлитий з турецьких гармат.

Шахський палац, Одеса

Палац, збудований у неоготичному стилі, з’явився за наказом польського аристократа Зенона Бржозовського у середині ХІХ ст. Ця будівля, яка стала одним із неофіційних символів Одеси, у радянські роки була віддана під численні міністерства і жодного разу не ремонтувалася. Лише 2000 р. у палаці розпочалася реставрація, яка зайняла 4 роки. До речі, своє ім’я він отримав завдяки шаху у вигнанні Мохаммаду Алі, який мешкав у цьому палаці на початку XX ст.

Ескі-Кермен, поряд з Бахчисараєм

Неподалік Бахчисараю в тичасово-окупованому Криму, розташувалося середньовічне місто-фортеця Ескі-Кермен. Це популярне печерне місто було засноване візантійцями у VI ст. і служив важливим укріпленням. Але, з приходом татаро-монгольської орди, місто було зруйноване і вже не змогло повернути колишню велич. Зараз на місці стародавнього укріплення можна побачити печерні житла, широкі вулиці та рештки святилищ.

Читайте також:  Що треба знати про рюкзаки Thule

Академічний театр опери та балету, Одеса

Міський театр, відкритий в Одесі в 1794 р., радував шанувальників мистецтва всього півстоліття, а після згорів вщент. Розробка нового проекту та будівництво зайняли не один рік, але будівля, що відкрилася у 1887 р., вразила всіх своєю красою та сучасністю. Електрика та парове опалення, що були рідкістю на ті часи, зробили вартість будівництва величезною, але ті, хто відвідав театр, йшли впевнені в тому, що витрати були недаремними. Остання реконструкція, що завершилася 2007 р., повернула театру його потьмянілу велич і знову перетворила на національну пам’ятку. Також радимо переглянути архітектурні пам’ятки Львова, але це окрема історія. Цим пам’яткам треба присвятити цілу статтю.

Залишити відповідь