Бичихіна Олена Анатоліївна – НАБУ розшукує підозрювану у справі «ПриватБанку»

0

Національне антикорупційне бюро України розшукує підозрювану у кримінальному провадженні № 12017040000000531 від 06.03.2017 за фактом розтрати коштів ПАТ КБ «ПриватБанк».

Бичихіна Олена Анатоліївна підозрюється увчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого частиною 5 Статті 191 КК України.

 

 

Справа «ПриватБанку»: нові підозри у розтраті 8,2 млрд грн

 

15 березня 2021 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили про підозру у розтраті 8,2 млрд грн колишнім голові правління, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій ПАТ КБ «ПриватБанк». Дії всіх осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 1, 2 ст. 366 КК України. Підозри погодила Генеральний прокурор.

Слідство встановило, що у грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПАТ КБ «ПриватБанк» тодішній голова правління банку розпорядився перерахувати 314,9 млн дол. США (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам.

Для прикриття фактичної розтрати коштів «ПриватБанку» і надання вигляду законності цій злочинній схемі колишні високопосадовці банку підробили банківські документи та провели фіктивне кредитування пов’язаної з банком юридичної особи. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

Зазначена схема є другим епізодом злочинної діяльності топменеджменту «ПриватБанку», який викрили детективи НАБУ. Перший стосувався схеми з виведення майже 140 млн грн через підконтрольну колишнім бенефіціарам фінустанови страхову компанію.

Загалом на сьогодні до кримінальної відповідальності в обох епізодах притягнуто п’ятеро осіб: колишній голова правління «ПриватБанку», два його заступники та два керівники департаментів. Ексочільник «ПриватБанку» є підозрюваним в обох епізодах.

Читайте також:  Алексей Романько главный коррупционный лесник Сумщины

На майно підозрюваних осіб наразі накладено тимчасовий арешт для відшкодування завданих збитків.

Досудове розслідування триває, проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії.

Слідство встановлює інших осіб, що можуть бути причетними до вчинення злочинів.

Теги: НАБУ,Детективи НАБУ ,ПриватБанк,Національне антикорупційне бюро України,Бичихіна Олена Анатоліївна,Бичихіна Олена ,Бичихіна,Бичихіна Приват,дело Приватбанка ,розыск,Елена Бычихина,присвоение,Генеральний прокурор.,присвоение и растрата имущества,Коломойский

 

Залишити відповідь