Будова кабелю ШВВП

0

Кабель ШВВП знайшов поширене використання в побуті. Цей кабель можна залучити навіть для прихованої у стіні електричної мережі, бо він має плоску форму. Також його використовують для підключення до електричної мережі невеликих за потужністю приладів. Найпоширеніше застосування кабелю ШВВП — це оздоблення освітлення, тому він має певні особливості будови.

Конструктивні особливості кабелю ШВВП

Як всі інші марки кабелів, ШВВП має одну з ними будову.

  1. Центральні струмопровідні жили.

  2. Внутрішню захисну оболонку.

  3. Зовнішню захисну оболонку.

Здебільше саме поперечний перетин центральної струмопровідної жили має значення для застосування кабелю.

Маркування кабелю ШВВП

Маркування кабелю містить чотири літери: ШВВП, що вказує на можливе використання цього кабелю. Якщо першої літери немає, то матеріалом для центральних струмопровідних дротів є мідь. У рідкісних випадках застосовується алюміній. Розшифровка:

  • ш — шнур;

  • в — полівінілхлоридна внутрішня ізоляція;

  • в — зовнішня полівінілхлоридна ізоляція;

  • п — плаский.

Центральні струмопровідні жили

Майже всі види кабелів мають мідні центральні струмопровідні жили. Кабель ШВВП не став винятком. Кабель може містити 2 або 3 жили, причому кожна центральна жила складається з декількох менших за діаметром дротів. Це придає кабелю гнучкість, яка відрізняє його від других видів кабелів. У разі використання алюмінієвих дротів, зовнішня їх частина покривається тонким шаром міді. Це дає кращу можливість для з’єднання двох дротів, але значно погіршує гнучкість кабелю. У такому разі його можна використовувати стаціонарно.

Внутрішня захисна оболонка

Внутрішня захисна оболонка виготовлена з полівінілхлориду, який досить гнучкий й перешкоджає процесу горіння. В залежності від призначення струмопровідної жили, внутрішня захисна оболонка має оздоблення різних кольорів:

  • синій — нульовий дріт;

  • жовто-зелений — заземлення;

  • коричневий або червоний — фаза.

Читайте також:  Переваги друку кишенькових календарів в онлайн-друкарні Poligrafika.com.ua

Зовнішня захисна оболонка

Зовнішня захисна оболонка також виконана з полівінілхлориду, тому кабель ШВВП досить гнучкий та розрахований на велику кількість вигинів. Виходячи з маркування, кабель ШВВП завжди має плоску форму, незалежно від кількості струмопровідних дротів. Це якнайкраще підходить для укладання його під тиньк для не потужної прихованої мережі або для подовжувача. Для випадку подовжувача забороняється використовувати його для декількох споживачів енергії.

Залишити відповідь