Чому та де саме є потреба у використанні одноразових рукавиць у сфері харчової промисловості?

0

Під час приготування чи продажу продуктів, особливо, коли йде мова про фастфуд, треба використовувати рукавички. Такий захист є важливим та необхідним. На руках знаходиться велика кількість мікроорганізмів, і навіть обробивши їх милом та антисептичними засобами, не можливо створити повний захисний бар’єр. Саме тому, у сфері харчової промисловості, в пригоді стають рукавиці нітрилові, оскільки вони є зручним та практичним варіантом. Які саме рукавички для роботи з їжею підходять та як їх використовувати? Саме про це піде мова далі в матеріалі.

646e5e6eb46da.webp

Що дає використання захисних одноразових рукавичок та чому це важливо?

Використання одноразових рукавичок є важливим у таких випадках:

  • під час роботи на кухні, щоб убезпечити потрапляння бактерій та шкідливих мікроорганізмів, які знаходяться на шкірі рук на харчові продукти;
  • у процесі роботи з усіма видами сирого м’яса, яке містить багато патогенних мікроорганізмів;
  • для захисту від виникнення алергії на певні продукти (перець, сіль, маринади тощо).

Одягнені рукавички допоможуть уникнути захворювань системи травлення, оскільки хвороботворні бактерії не зможуть потрапити до людського організму на шляху від шкіри рук до приготованої їжі.

Рукавички мають бути виготовлені з відповідного матеріалу з дотриманням механізмів виготовлення та обов’язково мати гарантію якості.

Різні матеріали для виготовлення

Обираючи рукавички для роботи з продуктами, необхідно враховувати особливості матеріалу, з якого вони виготовлені:

  • Вініл. Цей матеріал дає можливість працювати з гарячими продуктами, адже він чудово витримує високі температури. Це може бути приготування на грилі або смаження. При цьому варто знати, що такі рукавички не вирізняються високим рівнем зносостійкості, тому на довгий час їх не вистачить.
  • Поліетилен. Якщо треба швидко одягти чи поміняти рукавички, то цей матеріал буде найкращим вибором. Не обтягують руку, легко знімаються, чудово підходять для роботи з салатами, їжею швидкого приготування або для пакування продуктів. Недоліком є те, що поліетиленові рукавички недовготривалі, можуть легко порватися, також не призначені для роботи з гарячими стравами.
  • Латекс. Вироби для захисту рук із цього матеріалу щільно прилягають до шкіри та добре охоплюють контури руки. Використовують їх для делікатної роботи, наприклад, під час прикрашання тістечок чи тортів. Але треба пам’ятати, що на латекс може виникати індивідуальна алергічна реакція, тому варто бути впевненим, що рукавички з цього матеріалу не зашкодять шкірі рук.
  • Нітрил. Цей матеріал більш тривкий, оскільки швидко не псується та не рветься. Великою перевагою також є те, що нітрил, на противагу латексу, не викликає алергії. Нітрилові рукавички XS вирізняються своєю багатофункціональністю, оскільки підходять для приготування будь-яких страв.
Читайте також:  GMP+ International – нідерландські посібники російських окупантів та їх українські посіпаки

Важливо знати, що для кожного етапу роботи на кухні підійдуть різні види захисту для рук. Окрім того, кожен обирає найбільш комфортний варіант для себе з урахуванням усіх характеристик рукавичок, їх розміру та матеріалу, з якого вони виготовлені.

Залишити відповідь