Чи можна ставити гаряче в холодильник?

0

Коли виникає необхідність швидко охолодити гарячу страву або напій, дуже часто люди, не замислюючись, використовують для цього свій холодильник. І така необхідність з’являється не раз і не два, а регулярно в нашому повсякденному житті, яке тече на дедалі більших з кожним роком швидкостях.

Але що станеться з вашим холодильником, якщо поставити в його основну або морозильну камеру тарілку гарячого супу або чашку щойно звареної кави? Чи є інший, більш розумний спосіб прискореного охолодження вашої їжі та напоїв, коли ви поспішаєте у справах? Відповідають представники провідних компаній з ремонту холодильного обладнання у Львові.

Чому не можна ставити гаряче в холодильник: думка фахівців

Дійсно, багато людей вважають, що якщо вони кілька разів охолодили в холодильнику свою ранкову каву, і прилад не вийшов з ладу, значить, можна продовжувати в тому ж дусі. Наприклад, помістити туди каструлю гарячого борщу або супу. Якісний холодильник від будь-якого відомого бренду дійсно може пережити і це. Але, на жаль, ненадовго. Насправді ставити гаряче в холодильник категорично не рекомендується, якщо в ньому не передбачена функція HotBox, і ось чому.

Коротко про принцип роботи холодильника

Простими словами, цей прилад “забирає” тепло з поміщених у нього продуктів і виводить це тепло назовні. Саме тому задня стінка працюючого холодильника завжди гаряча. Поглинання тепла з продуктів здійснюється за допомогою холодоагенту (фреону), який циркулює в замкнутій системі холодильника, а керують цим процесом компресор і термостат. Компресор “ганяє” холодоагент по системі, а термостат запускає і зупиняє роботу компресора для підтримання встановленої в налаштуваннях температури.

Конструкцію стінок і дверцят холодильника влаштовано таким чином, щоб надійно захищати внутрішній простір камер від зовнішнього середовища завдяки термоізоляційним матеріалам і герметичним прокладкам. Проте, навіть найдосконаліший, з технічного погляду, прилад здатний безвідмовно працювати лише в обмеженому температурному діапазоні – від +6 до + 35 градусів Цельсія. Ось чому широко поширена думка про те, що якщо холодильник поставити в неопалюваному приміщенні, він працюватиме краще і прослужить довше, навіть якщо ставити туди гаряче, – є невірною. На запитання “чи можна зберігати холодильник на морозі” – ми відповімо категорично – “ні”! А тепер повернемося до основного питання.

Що станеться, якщо поставити в холодильник гаряче?

Існує щонайменше 7 причин, чому не можна ставити в холодильник продукти з температурою, вищою за кімнатну.

  • Порушення температурного режиму

Щойно ви ставите в холодильник гарячий продукт, у його герметичному просторі відбувається температурний стрибок. Різке підвищення градуса не тільки подасть посилене навантаження на складові частини приладу, а й призведе до порушення режиму зберігання продуктів, які вже перебувають у холодильнику. У результаті термін придатності цих продуктів різко скоротиться, або вони можуть і зовсім зіпсуватися. А якщо ви поставили гаряче в морозилку, це може призвести до розморожування продуктів, що зберігаються в ній, і утворення крижаної кірки на дні камери.

  • Поломка компресора
Читайте також:  Правила вибору якісного ДБЖ для котла

Компресор – це, можна сказати, серце холодильника. Як і серце будь-якої живої істоти, він має свій термін дії, і так само як серце людини, гостро реагує на стрес. Різке підвищення температури від поставленої в холодильник каструлі гарячого супу також є “стресом” для компресора, який починає працювати з подвоєною силою. А результат частого стресу, як усі ми знаємо, може виявитися сумним.

  • Поломка термостата

Термостат холодильника – це пристрій, який реагує на коливання температури всередині приладу, і який, в міру потреби, вмикає і вимикає компресор. Якщо регулярно поміщати в холодильник гаряче, термостат досить швидко вийде з ладу.

  • Порушення герметичності капілярної трубки

Капілярна трубка холодильника – це свого роду його кровоносна система, в якій замість крові циркулює холодоагент. Як і кровоносні судини, стінки трубки є крихкими, і будь-яке різке температурне коливання може порушити їхню герметичність. Результат – витік фреону і заміна капілярної трубки, яка аж ніяк не дешево коштує.

  • Високе споживання електроенергії та навантаження на електропроводку

Будь-який електроприлад, що надмірно активно експлуатується, споживає додаткову частку електроенергії – це знає кожен. Якщо вас не лякають величезні рахунки за електроенергію, подумайте ось про що. Кожен сучасний будинок оснащений великою кількістю всіляких електроприладів. Багато з них дають високе навантаження на електропроводку і прилади, що відповідають за напругу електромережі. І якщо ваша система електропостачання не розрахована на такі надпотужні навантаження, то холодильник, який так активно працює, може стати причиною короткого замикання. А воно, своєю чергою, може стати причиною безнадійної поломки всіх увімкнених електроприладів і навіть пожежі.

  • Пошкодження полиць холодильника

Попри те, що полиці сучасних холодильників виготовляються з високоміцного скла та пластику, все ж ці матеріали зовсім не призначені для того, щоб на них ставили каструлю з окропом. Тому, якщо ви помістите в холодильник гаряче, можете попрощатися з бездоганним зовнішнім виглядом нутрощів вашого агрегату.

Усі знають, що станеться, якщо налити окріп у холодну склянку. Так само може тріснути і скляна полиця холодильника. А пластмасові полички під впливом високих температур неодмінно втратять свою прозорість і білизну і покриються неприємною сіточкою з тріщин.

Читайте також:  Пеленальный столик. На что обратить внимание при приобретении

Пошкодження полиць холодильника

  • Утворення конденсату

Процес охолодження завжди супроводжується випаровуванням. І що вища температура охолоджуваної речовини, то активніше з неї випаровується волога. Конденсат утворюється, наприклад, коли ви подихаєте на холодне віконне скло. Для скла це цілком нешкідливо, воно лише на деякий час втратить оптичні властивості. Але тільки не для холодильника і продуктів, що зберігаються в ньому! Конденсат підвищує вологість у камері холодильника, а це порушує умови правильного зберігання деяких видів продовольства. Крім того, конденсат стає причиною утворення криги та інею на стінках камери холодильника. А вони, своєю чергою, погіршують теплообмін, від якого безпосередньо залежить якість охолодження.

Чи можна охолоджувати гарячі продукти в холодильниках No frost?

Безсумнівно, ці моделі холодильників досконаліші й оснащені надійним захистом від перегріву. Проте немає жодної гарантії, що через неналежну експлуатацію вони не вийдуть з ладу. Це чітко прописано в інструкції та гарантійному зобов’язанні виробника. Тому, якщо ви все ж ризикнете регулярно ставити в холодильник No frost гаряче, можливо, вам доведеться одного разу розщедритися на серйозний ремонт приладу. І звісно, значний рахунок за послуги електропостачання вам також забезпечено.

Можливості холодильників з функцією HotBox

Незважаючи на всі описані вище застереження, багато людей, особливо ті, для яких час – це гроші, продовжують охолоджувати свої продукти в холодильниках. І тут виробники знайшли технічну можливість допомогти таким людям, запровадивши технологію HotBox. Це означає, що в холодильнику є невеликий відсік, куди можна помістити, наприклад, чашку з гарячим напоєм. У той самий момент вмикається потужний вентилятор, що дає змогу охолодити продукт за короткий час без шкоди для холодильного приладу.

Такі моделі вже зараз випускають багато відомих виробників холодильного обладнання. Вони дорожчі за інші моделі, але для людей, які цінують свій час, холодильники з HotBox – це справді потрібна і корисна річ.

Альтернативні способи охолодження гарячих продуктів

І все ж, виникають ситуації, коли просто життєво необхідно швидко охолодити будь-який продукт. Наприклад, ви зварили суп у сильну спеку, і якщо залишити його остигати на ніч, до ранку він може просто скиснути. Або інший варіант. Ви спізнюєтеся на важливу ранкову зустріч або на іспит, але не можете вийти з дому з ясною головою, не випивши чашку кави. А кава занадто гаряча, щоб швидко її проковтнути. І тут на допомогу приходять старовинні методи, які чудово працюють.

  • 1-й спосіб. Поміщаємо ємність із гарячим у велику ємність, наповнену крижаною водою. Якщо у вас є достатня кількість кубиків льоду – додайте їх до води, щоб прискорити процес. За відсутності льоду, можна поставити цю “композицію” у ванну і запустити у велику ємність струмінь холодної води з-під крана. Тільки робити це потрібно акуратно, щоб вода не потрапила в продукт, який ви охолоджуєте, адже кришка має бути неодмінно відкрита, інакше процес триватиме дещо довше. Цей метод найкраще підходить для охолодження гарячої їжі у великих об’ємах, наприклад каструлі борщу, компоту, печені тощо.
  • 2-й спосіб підходить для охолодження невеликих порцій – тарілки їжі або чашки напою. Досить перемістити продукт у широкий і неглибокий посуд. Збільшивши площину випаровування, ви прискорите процес охолодження.
  • 3-й спосіб хороший для чашки чаю, кави, какао тощо. Перелийте напій в іншу, холоднішу чашку. А поки напій віддає їй тепло, охолодіть першу чашку під краном із холодною водою. Потім поверніть напій у першу, вже остиглу чашку, і можна пити!
Читайте також:  Twitter запустит платные подписки за $ 3/месяц

поставити в холодильник гаряче

У холодну пору року користуйтеся погодними умовами, щоб остуджувати ваші продукти на балконі або лоджії. Також можна поставити їх для охолодження на підвіконня, де температура завжди нижча, ніж у кімнаті. Це, звісно, не найшвидший спосіб, але деяким стравам потрібно як слід “настоятися”, щоб набути більш витонченого смаку.

І наостанок ще одна корисна порада. Якщо у вас у будинку живуть домашні улюбленці, вони можуть захотіти поласувати стравою, яку ви залишили вистигати природним шляхом. Під кришкою продукт залишиться в безпеці, але буде остигати незрівнянно довше, ніж без неї. Але вихід є завжди! Щоб ваші улюбленці не змогли дістатися до смакоти, накрийте її друшляком або ситом.

Бережіть вашу техніку і ваші продукти харчування, дотримуючись наших порад. Довіряйте тільки експертам! Тим самим ви заощадите ваш час і, звичайно ж, гроші.

Ці рекомендації нам надав майстер із ремонту холодильників Анталій із сервіс центру https://lviv-remont.com.ua.

Залишити відповідь