Чому не працює холодильник: типові несправності та їх діагностика

0

Доволі багато несправностей холодильника можна усунути без допомоги майстра. А для проведення найпростішої діагностики зі «спецінструменту» потрібно мати лише омметр (мультиметр). І якщо ви хочете самостійно знайти та ліквідувати несправність свого холодильника, вам 100%е допоможуть наші подальші інструкції. Головне — не забудьте вимкнути прилад та від’єднати електрокабель, тому що техніка безпеки має бути перш за все.

Як зрозуміти, що з холодильником щось не так

Перші «симптоми», які говорять про те, що з вашим холодильником щось не так:

  1. Пропало освітлення всередині.
  2. Чути сторонні звуки (стукіт, гул тощо).
  3. З’явилась калюжа під днищем пристрою.
  4. В морозильному відділенні намерзла «шуба» із льоду.
  5. Холодильне відділення надмірно охолоджується або навпаки — гріється.
  6. При вимкненому чи ввімкненому моторі не працює система охолодження.
  7. Після ввімкнення пристрою він автоматично вимикається через деякий час.

Ці всі прояви різні по «масштабу» несправності. Наприклад, якщо в холодильнику перестало працювати освітлення, дуже часто для розв’язання проблеми достатньо просто замінити лампочку. Але якщо мова про гучні шуми чи перегрів, ці проблеми потребують вже більш ґрунтовного підходу та використання спеціального інструменту для діагностики. А часто — доставлення приладу в сервісний центр, де фахівці проводять професіональний ремонт холодильників.

Найчастіші несправності холодильників та їх прояви

Можна виділити 5 найбільш поширених та серйозних несправностей, при яких потрібно провести діагностику та ремонт холодильника:

  1. Перестав вмикатись.
  2. Працює декілька хвилин і вимикається.
  3. Занадто слабо морозить.
  4. Занадто сильно морозить.
  5. Підтікає.

Розглянемо ці проблеми детальніше.

1. Не вмикається

Якщо холодильник раптово перестав вмикатись, необхідно послідовно перевірити:

  1. Напругу в мережі.
  2. Внутрішнє освітлення камери та підключення пристрою до електромережі.
  3. Терморегулятор.
  4. Кнопку розморожування.
  5. Захисне і пускове реле.
  6. Компресор.
  7. Контакти всієї електросхеми.
  8. Блок керування.
Читайте також:  Що таке гральні автомати та як в них грати онлайн

Що може стати причиною несправності:

  1. Зламаний терморегулятор. Щоб перевірити вузол, зніміть його клеми і замкніть їх між собою. Якщо після цього пристрій запустився, потрібна заміна терморегулятора.
  2. Надмірно низька/висока напруга. Старі моделі холодильників досить не чутливі до перепадів напруги. А от нові моделі зазвичай працюють у діапазоні від 200 до 220 В. І коли напруга в електромережі менша чи більша, пристрій просто перестане вмикатися. Потрібно перевірити напругу в розетці.
  3. Пошкодження кабелю живлення чи вилки, розетки. Якщо пристрій не вмикається та всередині не горить лампочка, перш за все потрібно перевірити кабель, вилку та розетку. Для цього використовується мультиметр.
  4. Вихід за ладу кнопки розморожування. Від’єднайте клеми кнопки та замкніть між собою. Якщо прилад ввімкнувся, потрібно міняти кнопку.
  5. Проблема з захисним чи пусковим реле. Для перевірки елементу потрібен омметр. Клеми знімаються з деталі та проводяться заміри. Якщо значення опору відхиляються від штатних, потрібна заміна вузла. Доволі часто стається обрив на провідниках, тому додатково потрібно перевірити і їх.
  6. Окислення контактів. Може спостерігатися буквально на будь-якій ділянці електричної схеми. Якщо знайшли окислення, достатньо зачистити провідники/клеми та перевірити стан приладу.
  7. Несправність електродвигуна. Для перевірки вузла потрібно заміряти опір на усіх трьох провідниках. Якщо він менший за 20 Ом, можливе міжвиткове замикання. Вихід — заміна елементу.

ремонт холодильников

2. Деякий час працює, а потім вимикається

Що може бути причиною цієї несправності:

  1. Дефект у котушці пускового реле. Елемент перевіряється омметром. А у разі виявлення відхилень від оптимальних показників, замінюється на новий.
  2. Проблема із пластинами захисного реле. Елемент потрібно «продзвонити» омметром та в разі відхилень від оптимальних показань замінити на новий.
  3. Несправність у пусковій обмотці двигуна. Для діагностики та ремонту цього вузла потрібен професіонал.
Читайте також:  «ГлобалМани» (GlobalMoney) помогла поставщику газа схемой «минимизировать» налоги на 140 млн грн. и обналичить средства — Нацполиция

3. Слабо морозить

Чому таке може статися:

  1. Падіння ефективності компресора. Діагностика та ремонт вузла може проводитися виключно спеціалістом..
  2. Розгерметизація камери. Варто переконатися, що ущільнювач прилягає до стінок приладу і дверцят максимально щільно. У разі виявлення проблем, ущільнювач потребує заміни. Також розгерметизація камери може статися через неправильне положення дверцят. Щоб усунути проблему, потрібно відрегулювати спеціальні тяги, які знаходяться під нижньою панеллю дверцят (залежно від моделі).
  3. Зламався терморегулятор. Елемент потрібно замінити або відрегулювати — тут вже краще проконсультуватися з майстром.

4. Морозить занадто сильно

Що може стати причиною несправності:

  1. Не вимкнена кнопка швидкого заморожування. Щоб усунути проблему, потрібно просто вимкнути режим швидкого заморожування.
  2. Терморегулятор встановлено на максимум. Перевести терморегулятор у положення менш інтенсивного охолодження і переконатися, що він нормально тримається в цьому положенні.

Онлайн консультація з ремонту побутової техніки

5. Підтікає

Коли в холодильнику або під ним з’являється вода, насамперед подивіться, чи працює він узагалі. Адже якщо охолодження немає, то не дивно, що все в морозильній камері розтануло, і агрегат потік. Також причинами несправності можуть бути неполадки в дренажній системі, знос гумового ущільнювача, або неправильне встановлення холодильника.

Крім описаних вище неполадок можуть спостерігатись інші проблеми в роботі приладу. Наприклад:

  • клацання;
  • вихід з ладу компресора;
  • дефект терморегулятора;
  • витік фреону по контуру обігріву дверей;
  • дефект вентилятора холодильника;
  • заклинювання мотора-компресора;
  • корозія випарника холодильника;
  • дефект системи відтаювання;
  • засмічення фільтра осушувача;
  • прокол випарника холодильника;
  • та подібні.

Знайти причину цих проблем неможливо без досвіду, спеціальних знань та інструментів. Тому якщо з вашим холодильником відбувається щось із цього списку, потрібно звертатись до експертів.

Залишити відповідь