«ГлобалМани» (GlobalMoney) помогла поставщику газа схемой «минимизировать» налоги на 140 млн грн. и обналичить средства — Нацполиция

0

Печерский райсуд г. Киева частично удовлетворил ходатайство
старшего следователя по особо важным делам Главного следственного управления Национальной полиции Украины и продлил до 17 июля 2022 года срок досудебного расследования в уголовном производстве №32020100110000021 от 05.05.2020 г., по признакам правонарушений, предусмотренных ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч.ч. 3, 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 205-1 КК Украины. Об этом сообщается в Едином государственном реестре судебных решений.

Согласно материалам дела, ООО «ГлобалМани» (GlobalMoney, код 36425142) помогало уйти от налогообложения и вывести безналичные средства в наличные поставщику природного газа ООО «Синергия Газ Энерджи» (код 40044588), используя при этом несколько фиктивных фирм и подставных лиц.

Правоохранители установили нарушение налогового законодательства Украины на общую сумму 139,697 млн грн и штрафные санкции на сумму почти 32,198 млн грн.

«Согласно предварительно полученным сведениям, должностными лицами ООО «Синергия Газ Энерджи» (код 40044588) для вывода средств в теневой, то есть неконтролируемый государством оборот, используется оператор системы электронных денег на территории Украины ООО «ГлобалМани» (код 36425142).

В частности, начиная с января 2020 года ООО «Синергия Газ Энерджи» осуществляет перечисление средств в адрес ООО «ЛВФ-ЮГ» (ООО «ЛИТОМОБИЛ») (код 41502904), ООО «ФРИ – СТАР» (код 41495028), однако с указанными предприятиями в налоговой отчетности не задекларировано ни одной товарной операции. В дальнейшем полученные от ООО «Синергия Газ Энерджи» средства ООО «ЛВФ-ЮГ» (ООО «Литомобил») (код 41502904), ООО «Парк Дистрибьюшн» »(код 41495028) перечисляет их в адрес ООО «Ультра-Сим» (код 42490874). В свою очередь, ООО «Ультра-Сим» (код 42490874) перечисляет средства в адрес ООО «ГлобалМани» (код 36425142), которое в свою очередь вследствие фактического обналичивания средств наличными возвращает их фактическим владельцам года ООО «Синергия Газ Энерджи». Таким образом, сторона обвинения считает, что в результате совершения таких операций осуществляется вывод средств в теневой оборот», — говорится в материалах дела.

Как сообщали СМИ, правоохранительные органы и ранее обвиняли «ГлобалМани» в незаконных финансовых операциях и переводе средств в Российскую Федерацию, в том числе через запрещенные в Украине платежные системы Qiwi и Contact, что является основанием для отмены Нацбанком регистрации МПС GlobalMoney в Украине.

Кроме того, в декабре 2020 года Государственная фискальная служба Украины (ГФС) сообщила о разоблачении незаконной схемы по продаже бытовой техники в сети «АЛЛО» при прямом содействии компании «ГлобалМани» (GlobalMoney) с использованием электронных денег. Схему по такому «проводу» на 800 млн грн за 4 месяца детально описал журналист Евгений Плинский. Однако, это дело, как и другие расследования правоохранителей по отмыванию доходов и уклонения от уплаты налогов в особо крупных размерах, в которых замешена компания «ГлобалМани» (GlobalMoney) не были доведены до конца.

Читайте також:  The Dynamic Dubai Real Estate Market: Best Areas and Key Developments

По данным журналистов, этому способствует коррупция среди чиновников и правоохранителей.

Журналисты называют реальным собственником платежной системы «ГлобалМани» короля «обнала» Вячеслава Стрелковского, имеющего российское и чешское гражданство. Супруга Вячеслава Стрелковского Диана сдавала дом, в котором проживали помощник президента Мария Левченко, уволенный замминистра МВД Гогилашвили и начальник ГУР МО Кирилл Буданов. Вячеслав и Диана Стрелковские имеют в Чехии общий бизнес с Владимиром Карповым, который является основным владельцем «ГлобалМани».

Поліція розслідує справу “Глобалмані” про незаконне виведення мільярдів до Росії: що відомо про власників та діяльність компанії

Головне управління Національної поліції в Києві звернулося до голови НБУ Кирила Шевченка, щоб скасувати реєстрацію МПС “Глобалмані” в Україні. Правоохоронці інкримінують фінустанові відмивання грошей та ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Зокрема, ТОВ “Глобалмані” протягом 2019−2020 років відмило та вивело до Росії 6,5 мільярда гривень злочинних доходів. У цій справі фігурують також компанії-партнери “Глобалмані” – ТОВ “Вест петрол маркет” та ТОВ “Фінансова компанія “Актівітіс”. Обидві структури пов’язані з мережею українських автозаправних комплексів WOG.

Компаньйони по схемам 

Відомо, що “Вест петрол маркет” та “Актівітіс” ухилялись від сплати податків й раніше. Про це свідчить досудове розслідування кримінального провадження № 32018000000000048, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.07.2018 року. Там фігурують, зокрема, “Банки Альянс” та “Глобус”.

Цю справу веде Державна фіскальна служба. Але результатів роботи дефеесників немає жодних. Причому всі знають, як заповзято та безкомпромісно можуть працювати фіскали. Зокрема, 30 липня 2021 року вдень посеред вулиці двоє співробітників ДФС заштовхали директора ТОВ “Техноложик” Юлію Шевчук до авто, показали якийсь документ та почали погрожувати та вимагати від жінки підпису під вже готовою заявою щодо діяльності її компанії.

А от щодо справи “Вест петрол маркет” та “Актівітіс” не чути нічого, окрім гнітючої тиші. Можливо, річ у тім, що колишній головний державний ревізор-інспектор Офісу великих платників податків ДФС Роман Березовський у 2017 році перейшов працювати до ТОВ “Актівітіс ЛТД?”. Цікаво, що основною роботою за сумісництвом у декларації він вказав ТОВ “Гетсімпорт Трейдінг. Універсальний торговий оператор”, яке також є фігурантом справи ДФС. 

Приклади відмивання великої суми грошей з можливістю виведення коштів до Росії великої бізнес-групи через “Глобалмані” вже були. Так, у грудні 2020 року мережу магазинів “АЛЛО” та “Глобалмані” підозрювали у змові з метою ухилення від сплати податків за допомогою використання електронних гаманців. Тоді було виведено 800 мільйонів гривень. Також стало відомо, що в цій схемі, окрім “Глобалмані”, також був задіяний АТ “Банк Альянс”. Раніше ЗМІ повідомляли, що “Банк Альянс”, який виступає розрахунковим банком та емітентом електронних грошей “Глобалмані”, може бути причетний до фінансування російських терористів на Донбасі.

Читайте також:  Вячеслав Стрелковский - король «обнала» и налоговых схем. У кого живут семьи Гогилашвили и Буданова

Учасником схем “Глобалмані” був B-Efekt A.S. (Чехія). Ця компанія має спільних керівників з “Глобалмані”, здійснює переказ коштів до Росії через платіжні системи Qiwi та Contact, які перебувають під санкціями в УкраїніДо компанії B-Efekt A.S. мають відношення колишні акціонери банку “Траст”, визнаного НБУ неплатоспроможним. Зараз ФГВФО через суд домагається відшкодування 380 млн гривень від ексакціонерів банку “Траст”.

Російський слід

Втім, у тому, що “Глобалмані” виводила з України до Російської Федерації величезні кошти, немає нічого надто дивного, позаяк усі бенефіціари компанії орієнтовані на Росію.

“Глобалмані” створили у 2009 році. Її засновниками були ексміністр економіки України за часів Віктора Януковича Юрій Колобов, сумнозвісний бізнесмен Юрій Іванющенко(відомийякЮраЄнакіївський)тайогонайближчийпоплічникІванАврамов (“наглядач” за Одесою). Зрозуміло, що перераховані персонажі не можуть сьогодні розпоряджатися бізнесом в Україні. За них це роблять їхні керуючі партнери Вадим Стрелковський та Олег Міщенко.

Стрелковського називають “королем конвертів” в Україні. У численних публікаціях ЗМІ розповідається про порушені кримінальні справи стосовно його фірм. Проти нього РНБО мала запровадити санкції у квітні, втім, цього так і не сталося.

Цікаво, що інтелектуальні права, торгові марки, патенти тощо для всієї цієї бізнес-групи оформляє переважно одна й та сама юристка – Олександра Гурич. Пані Гурич виступає керівником та підписантом ТОВ “Ю.Т.С.”, бенефіціаром якої виступає громадянин Росії — Саркіс Мейбатов. В РФ його називають банкіром, який розорює мешканців окупованого Криму. Він також є членом московського регіонального осередку партії “Справедлива Росія”.

У 2015 році суд у Москві відправив під домашній арешт Мейбатова та члена ради директорів Маст-банку Євгена Ростовцева, яких підозрювали у незаконному переводі у готівку 8,8 мільярдів рублів. У цілій низці юридичних осіб Мейбатов виступає партнером одіозного бізнесмена та депутата Держдуми Росії Костянтина Рикова – великого прихильника президента РФ Володимира Путіна .

Тест для силовиків

Активно лобіює інтереси “Глобалмані” Антимонопольний комітет України. Так, на захист сумнівної платіжної системи встав глава Північного міжобласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький. На своїй сторінці у Facebook, він заявив, що “Глобалмані” начебто стала жертвою чорного піару з боку конкурентів.

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик у своєму блозі на ЦЕНЗОР.НЕТз’ясував, що давнім соратником власника “Глобалмані” Олега Міщенка є Олександр Ніколайчук, дружина якого – Іляна Ніколайчук багато років працює у центральному офісі АМКУ на посаді головного експерта. Також блогер пропонує ДБР поцікавитися, чому доходи Хмельницького вдесятеро менші задекларованих ним активів?

Читайте також:  Секс-игрушки для пар сделают секс потрясающим

У відповідь антимонопольник оприлюднив гнівний пост, в якому заявив, що “АМКУ проводили перевірку звинувачень щодо “Глобалмані” та не знайшли доказів щодо роботи компанії на окупованих територіях”, – написав Хмельницький. Щоправда, про родинні зв’язки працівників “Глобалмані” та АМКУ він чомусь скромно промовчав.

Хай там як, проте публічна заява Хмельницького повністю нівелюється чинним розслідуванням Нацполіції щодо “Глобалмані” та її сателітів.

Цілком природно, що діяльність на окупованих територіях та співпраця з фінансовими установами країни-агресора дуже не подобається українським ветеранам АТО/ООС. Упродовж серпня ветерани з ГО “Вибачте, що живі” влаштували кілька акцій проти “Глобалмані”. Так, 19 серпня було проведено потужний пікет біля БЦ “Ренесанс”, де знаходиться офіс компанії. А наступного дня ветерани прийшли під будівлі СБУ та РНБО та вручили правоохоронцям документи, котрі свідчать про незаконну діяльність “Глобалмані”.

Тягар токсичних операцій “Глобалмані” вже настільки важкий, що від компанії почали відмежовуватися засновники. Сьогодні навіть Іванющенко та Аврамов не бажають мати нічого спільного з цією платіжною системою. А бізнес-центр “Ренесанс”  розірвав договір оренди з компанією “Глобалмані”. При цьому БЦ “Ренесанс” належить Вадиму Григор’єву, який є співвласником двох дочірніх структур “Глобалмані” – “Глобал-Інвест” та “Глобал-Сервіс“. Саме він викупав нерухомість підсанкційного російського банку ВТБ в Києві.

Справа “Глобалмані” – це тест на спроможність підтримувати законність у державі одразу для кількох правоохоронних органів. Звинувачень проти компанії багато й на будь-який смак. Впровадження санкцій – це прерогатива РНБО, співпраця з ОРДЛО – СБУ, а ухилення від сплати податків на мільярди гривень має зацікавити ДФС та Нацполіцію. Не виключено, що до справи долучиться НАБУ, позаяк є великі підозри, що у справі замішані працівники АМКУ, ДФС та інших правоохоронних органів.

Залишити відповідь