Депутати у розшуку: в Ізюмі мер з 18 обранцями утекли з сесії міськради | –

0

28 квітня на сесію міськради Ізюма на Харківщині  викликали поліцію для розшуку зниклих депутатів. Про це повідомив керівник Ізюмського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» і депутат міської ради Юрій Козлов.

Сесія міської ради Ізюма. Фото: Офіційний сайт Ізюмської ОТГ

Планову одинадцяту сесію Ізюмської міської ради зірвано: міський голова Валерій Марченко і 18 місцевих депутатів просто утекли з засідання після перерви.

«Було заплановано сесію, заплановано близько 60 важливих питань. Утім Марченко і його найближче оточення зімітували якісь дії, влаштували провокації і зірвали сесію», – розповідає Юрій Козлов на своїй сторінці у фейсбуці.

«Що відбулось? З метою одразу зірвати сесію Мацокін виступив з провокаційною пропозицією зняти питання з 3 по 30… Ми категорично проти, ми налаштовані працювати. І це підтверджується тією кількістю депутатських запитів, які ми виносимо на сесію. Ці запити стосуються дуже важливих питань», – зазначив ізюмський депутат-антикорупціонер.

Опозиційні до мера депутати підняли, зокрема, болюче питання відключення багатоквартирних будинків від газопостачання.

Нагадаємо, як повідомляв «», нещодавно багатоповерхівку в Ізюмі від’єднали від газопостачання через аварійний стан мереж, за які не знайшли відповідальних. Люди 2 доби були без газу, гарячої води та можливості користуватися газовими плитами. Опозиційні до міського голови депутати тоді розв’язали питання відновлення газопостачання. Вони ж підготували проєкт рішення, покликаний розв’язати питання «безхозних» газових труб в Ізюмі. Утім проєкт на сесію не винесли. За словами Козлова, в Ізюмі півтори сотні будинків стоять в черзі на від’єднання від газу.

«Плювати на відключення домів, плювати на величезні тарифи. Головне – виділяти землю. Одним з питань було виділення землі сину Мацокіна. Це більш важливі питання. До речі, там були і інші члени родини», – коментує ситуацію Козлов.

Читайте також:  Дмитрий Коновал и Дмитрий Шувал провернули грандиозную аферу AssetG Finance. Большое разоблачение

Він зазначив, що майже усі пропозиції, підготовлені опозиційними до мера депутатами, ігноруються. Саме тому ізюмські «опозиціонери» запровадили інший механізм розгляду важливих питань – депутатські запити.

За словами представника «Стоп корупції» в Ізюмі, на кожну сесію він і його колеги готують по 30-40 депутатських запитів. Саме їх і хотіли позбутися промерські обранці.

«Віталій Марченко порушив регламент і Закон України «Про місцеве самоврядування». Першими ідуть депутатські запити. Ніхто не має права визначати термін розгляду депутатського запиту і актуальний він чи ні. В даному випадку вони спровокували, щоб зірвати сесію», – зазначив місцевий депутат в інтерв’ю Юрію Козлову.

івець зазначив, що така ситуація триває з першої сесії новообраної Ізюмської міської ради.

«Ми сьогодні намагаємось донести у грунтовних наших депутатських запитах ті питання, які ці посадовці у протиправний спосіб не виносять на розгляд. Це стосується і ОСББ, і тарифів, і перевезень, й інших питань», – додав Юрій Козлов.

Не витримавши, лояльні до міського голови Ізюма обранці зачитали з аркуша заяву про переривання сесії і залишили залу засідань.

«Це означає, що заяву було підготовлено заздалегідь. І сесію зірвати вони планували», – коментує ситуацію одна з депутаток.

Антикорупціонер розповів, що після перерви лояльних до мера депутатів не змогли відшукати. Їх не знайшов навіть ізюмський мер Валерій Марченко. На питання, де саме перебувають більшість депутатів, відповів, що «з’ясовується».

«Депутат Анатолій Фомічевський звернувся до поліції з заявою про розшук 18 депутатів, які зникли зі службових місць. Заяву зареєстровано, поліція розпочала розшук людей.  Телефоном і на камеру багато депутатів, що втекли з засідання, відверто говорили, що не бажають ухвалювати рішення, брати участь в ухваленні місцевих рішень в інтересах громади міста. Дехто злякався, що втрачає авторитет, репутацію і не бажає взагалі відвідувати службові робочі місця депутатів. Подейкують, що більш як 3 депутатів з 18 хочуть скласти мандати і втекти за кордон: до Ізраїля, Німеччини, Росії, Фінляндії», – зазначив в коментарях до відео ізюмський депутат Сергій Потапенко.

Читайте також:  Справу з «підробленим» ЗНО затягують навмисно – прокурор ГПУ

«Розігнати таких шарлатанів усіх. Хоча, думаю, під таким тиском вони самі ламатися розпочнуть», «вони вважають своїми обов’язками лише ділити бюджет, розпродавати землі і ділянки», – коментують інформацію користувачі соціальних мереж.

Сесію перенесли на 18 травня. Ізюмці сподіваються, що до того часу вдасться відшукати загублену більшість міської ради.

Зазначимо, івець і депутат Юрій Козлов займає опозиційну до більшості у міськраді Ізюму позицію. Він активно викриває факти дерибану міського бюджету, разом з колегами проводить перевірки роботи комунальних підприємств Ізюма.

Залишити відповідь