Дипломатичний детектив: що приховує імовірний почесний консул Лівану в Україні | –

0

Авіакомпанія «Браво»: яке відношення цей перевізник має до вищих ешелонів українського політикуму? Та чому родич одного з її власників пересувається автівкою з дипломатичними номерами України? Домовитися про інтерв’ю з акціонером «Браво» було дуже непросто, адже щоб віддати компанії запит на коментар, нам довелося викликати поліцію.

Та факти, які зрештою вдалося довідатись, неабияк інтригують. Детальніше – у сюжеті Альони Середи.

Як дізналися журналісти «у», ліванець Марун Мехреж разом із братом Родрігом буває присутнім на зустрічах найвищого державного рівня.

На фото, яке зробили півроку тому у Бейруті, позують разом народні депутати України, Сергій Соболєв, права рука Юлії Тимошенко, Леонід Ємець, вже екс-депутат від «Народного фронту» та Мустафа Джемілєв від «Європейської Солідарності». Від ліванської сторони – президент, прем’єр, посол України в Лівані і… Родріг Мерхеж.

Фото зустрічі зроблено пів року тому в Бейруті

Щоправда, про ці перемовини у ЗМІ – анічичирк. А відповідь Верховної Ради нас взагалі здивувала: «Повідомляємо, що Управління не залучається до підготовки та оформлення візиту народних депутатів України Джемілєва М., Ємця Л.О. і Соболєва С.В. до Ліванської Республіки та, відповідно, не володіє офіційною інформацією щодо цієї поїздки».

Та найцікавіше: Марун Мерхеж не приховує, що планує стати почесним консулом Лівану в Україні. А повноваження й можливості такої посади теж чималі.

Як зазначає адвокат Дмитро Кострюков, під консульство виділяється один чи декілька кабінетів, і якщо таке консульство знаходиться в якомусь офісному центрі чи іншій будівлі, то апріорі правоохоронні органи не можуть провести обшуки і в інших компаніях, оскільки ці компанії знаходяться на території будівлі консульства.

«Але для чого їх відкривають? Щоб отримати цей спеціальний статус, це автомобілі, кореспонденція, обшук, архів. Для цього це відкривається», – наголошує юрист.

Читайте також:  Юрий Атаманюк: возвращение «заднеприводного атамана»

Додамо, що протягом нашого розслідування з Інтернету поступово зникали статті про діяльність сім’ї Мерхеж. А після зйомки в аеропорту з сайту «Українсько-середземноморських авіаліній» в розділі інформації про керівництво щезло прізвище власника авіакомпанії, пана Родріга.

Команда «у» зробила висновки та вислухала всі сторони історії, однак відповіді на деякі запитання дізнаємося згодом.

Залишити відповідь