Голова бюджетного комітету Ради “слуга” Арістов зустрівся у ресторані з найбільшим підрядником “Великого будівництва”, – “Схеми”

0

Журналісти зафіксували нардепа від фракції “слуг Юрія Арістова та бізнесмена Олександра Бойка, якого пов’язують з ТОВ “Південь-Магістраль” – найбільшим вигодонабувачем “Великого будівництва”, у одному з ресторанів міста Києва

Про це йдеться в новому матеріалі проєкту “Схеми”, передає “Радіо Свобода“.

Журналісти “Схем” стверджують, що зафільмували зустріч глави бюджетного комітету Ради, депутата від “Слуги народу” Юрія Арістова з бізнесменом Олександром Бойком, пов’язаним з фірмою “Автомагістраль-Південь” – найбільшим отримувачем бюджетних грошей на відбудову доріг у рамках державної програми “Велике будівництво”.

За словами журналістів, зустріч пройшла в ресторані “Адріатік” 8 квітня.

На кадрах журналістів депутат і бізнесмен разом спускаються з третього поверху ресторану і з різницею у декілька секунд залишають заклад, закритий для пересічних відвідувачів на час карантину.

У коментарі журналістам бізнесмен Бойко заявив, що “Арістова не знає”. Голова бюджетного комітету Верховної Ради Юрій Арістов заявив у коментарі, що “не уявляє, хто такий пан Бойко”.

Олександр Бойко – одеський бізнесмен, засновник компанії “Шляховик-97”, що є найбільшим постачальником будівельних матеріалів і будівельної техніки для “Автомагістраль-Південь”.

“Автомагістраль-Південь” із початку 2020 року виграла тендерів на будівництво доріг по всій Україні сумарно на близько 37 млрд грн, ще 8 млрд грн – на експлуатаційне утримання доріг. Ця компанія – лідер серед усіх приватних підрядників державної програми “Велике будівництво”, отримує близько третини усього фінансування.

Журналісти з проєкту “Наші гроші” назвали фактичним контролером “Автомагістралі” саме Олександра Бойка. На початку березня стало відомо, що бізнесмен Олександр Бойко отримав від Антимонопольного комітету України дозвіл на концентрацію більше ніж 50% у статутному капіталі компанії “Автомагістраль-Південь”. Сам він в інтерв’ю на “Голосі Столиці” називав цю фірмою “нашою компанією”.

“Від бюджетного комітету Верховної Ради у тому числі залежить фактичний розподіл коштів. Умовно, ти можеш перемогти на тендері, а тобі ці гроші на ремонт дороги по факту не розпишуть. Із протоколів засідань бюджетного комітету відомо, що його голова Юрій Арістов особисто неодноразово розглядав перерозподіл коштів «Укравтодору» на будівництво різних доріг, навіть попри незгоду Рахункової палати”, – розповів журналіст-розслідувач Юрій Ніколов, який систематично досліджує освоєння бюджетних коштів на проєкт реконструкції доріг “Велике будівництво”.

 

Залишити відповідь