Грай та розвивайся. Користь настольних ігор про які ви не знали
Пам’ятаєте, у дитинстві ми постійно грали? Щось вигадували для себе та своїх друзів, з головою поринали в уявні світи і щиро насолоджувалися цим процесом. Ми ставилися до гри як до серйозного заняття і дивувалися, чому дорослі не хочуть до нас приєднатися.
А потім щось змінилося. З’явилася установка, що гра – це щось непотрібне. Легковажне. Від чого краще відмовитись. Ці думки ми переносимо і на настільні ігри.
Однак гра — важливий і, безумовно, корисний елемент у житті кожної дитини та у житті кожної дорослої. Просто з віком ми стали трохи раціональнішими, і щоб переконатися в користі, нам потрібно побачити конкретні факти. Що ж, розбираймося.
Настільні ігри покращують роботу мозку
Упс! Дещо несподівано це чути, але ігри дійсно сприятливо впливають на роботу нашого мозку. По-перше, за час гри ви дізнаєтеся багато нового – починаючи від правил та умов, закінчуючи цікавими фактами, які ви обговорюватимете з іншими гравцями. А нова інформація – це їжа для розуму. Корисна їжа.
По-друге, гра стимулює зони мозку, які відповідальні за наші думки та спогади, а отже, завдяки іграм ми тренуємо наші навички у вирішенні проблем та прийнятті складних рішень. Іншими словами, настільні ігри роблять наш мозок сильнішим – йому простіше впоратися з будь-якими викликами. Чи то складнощі на роботі, чи повсякденні труднощі — ігрові підходи допоможуть з ними впоратися.
Крім того, настільні ігри скорочують можливість виникнення хвороби Альцгеймера і допомагають уникнути раннього недоумства.
У грі вам постійно доводиться вигадувати нові ідеї та розробляти стратегії, а значить, ви безпосередньо працюєте зі своїми креативними здібностями. А без творчих навичок зараз нікуди!
Ну і не можна не відзначити, що на час гри ви сховаєте подалі свій смартфон та інші гаджети, щоб вони вас не відволікали. А в наш час таке трапляється рідко. Ваш мозок вам подякує.
Аксесуари до настільних ігор
Справжні професіонали такім речам як аксесуари до настільних ігор, приділяють особливо пильну увагу. І в цьому немає нічого дивного. Навіть найдрібніша деталь здатна зробити ігровий процес максимально захоплюючим, цікавим і комфортним.
«Про що мова?» — зможете купити:
- Кубики і жетони. Кубики продаються поштучно і в наборах. Мінімальна кількість граней — 4, максимальна — 100. Жетони найчастіше виготовляються з пластика і дерева.
- Тематичний інвентар: лічильники рівнів, підставки для карт і мініатюр, фігурки преміум-класу, фарби і пензлі, монети, міпли і багато іншого.
- Для збереження компонентів: протектори і коробочки для карт, органайзери, фіксатори, мішки, мішечки й сумки.
Ігри веселять та розслаблюють
Сміх – це приємний побічний ефект настільних ігор та один із факторів, чому людям взагалі подобається грати. Ми насолоджуємося процесом і сміємося – хіба це не здорово? Коли ми добре проводимо час, скорочуємо виникнення стресу. Як покаують дослідження, 53% людей грають у настільні ігри, щоб позбутися стресу. І їм це вдається!
Пояснити це досить просто: ви зосереджені на грі, а робочі моменти та рутинні проблеми залишаються десь осторонь. А коли після жвавої гри ви повертаєтесь у звичні турботи, вони вже не виглядають такими втомливими та непідйомними.
Крім того, під час гри учасники отримують викид ендорфіну – природний гормон щастя та задоволення. І завдяки появі цього гормону в крові ми почуваємося більш зосередженими та залученими, отримуємо більше задоволення від процесу гри. Ось таке коло приємних та корисних властивостей!
Ігри зближують людей та зміцнюють відносини
Хтось грає в настілки один? Ні! Вся суть настільних ігор – взаємодія з оточуючими. Не має значення, чи граєте ви зі старими друзями, родичами, колегами, чи розіграли партію з людьми, яких бачити вперше в житті, — настільні ігри допоможуть вам весело провести час і краще пізнати інших людей.
У багатьох випадках “настілки” – це ідеальний привід зустрітися з колегами та друзями, щоб поспілкуватися з ними у неформальній обстановці. І пограти.
Деякі ігри поставлять вас у становище конкурентів, інші допоможуть розкрити підприємницькі нахили або приміряти цікавий образ. Ми переживаємо нетиповий, часом екстремальний досвід та робимо це разом з іншими гравцями. Ми забуваємо про побоювання і сором і розкриваємося один перед одним. Як у дитинстві.
Ігри допомагають випробувати нові емоції, поглянути з іншого боку на себе та своїх друзів, розслабитися та отримати оригінальні ідеї. Грайте та розвивайтеся!