Каомодзі: японські смайлики та їх значення

0

Відмінності жителів Європи та Азії стосуються не лише менталітету, культури та традицій, а й особливостей листування у месенджерах. Короткі текстові повідомлення європейців рясніють більше жовтими смайлами, а жителі Азії вважають за краще передавати свої емоції за допомогою каомодзі — набору символів, розділових знаків, які в сукупності дають ємну інформативну картинку.

Текстові символи каомодзі: причини популярності

Японські текстові смайлики – emoji, каомодзі в дослівному перекладі означають “обличчя в картинці” і ґрунтуються не тільки на візуальному сприйнятті набору знаків, але і на досить складній системі ієрогліфів кандзі. У порівнянні з європейськими японські символи каомодзі здатні передавати не тільки емоції, що миттєво випробовуються, а й дії, рухи або стан відправника. Ще одним значущим відмінністю є те, що читаються каомодзі в анфас, тобто. одержувачу не потрібно проектувати зображення в потрібну площину (подумки перевертаючи смайл), щоб зрозуміти, що хоче сказати співрозмовник.

Наприклад, так підморгує смайл ;-). А ось так це можна зробити за допомогою каомодзі – (^~). За допомогою додаткових символів, тому ж набору знаків в каомодзі можна надати гендерні (соціально-статеві) риси, додавши кіску (^~) ≈. Еволюціонувати той самий малюнок може нескінченну кількість разів. Можна додати ручки в каомодзі і отримати натяк на обіймашки з поцілунком (?(?)) ♡.  Або ж радість майбутньої зустрічі.

Каомодзі: як зрозуміти, про що говорять смайли із символів

У мережі налічується понад десяток тисяч комбінацій каомодзі. Здавалося б, все складно, але є кілька моментів, які допоможуть зрозуміти, про що хоче сказати співрозмовник за допомогою каомодзі, потрібно просто знати, на що дивитися.

Каомодзі: очі

Основою європейського смайлу є рот та міміка. Відкрита, радісна посмішка чи припущені кутки губ легко сприймаються жителями. У Азії ж, особливо у Японії, це прийнято. Тут з дитинства вчаться жорстко контролювати будь-який вияв емоцій. Тому можна сказати – в Азії про почуття говорять очі, які по праву вважають дзеркалом душі. Каомодзі: Wikipedia

Читайте також:  Starlink в містах України

Тому невипадково, що у каомодзі виразні, насамперед, очі, рот вторинний, а багатьох эмоджи просто відсутня. Аніме та манга стали популярними у всьому світі також завдяки виразно прописаним очам, які говорять не менше, а часом і більше, ніж жести та міміка. Очима в каомодзи можуть бути знаки 0, <, >, `, *, -, o. Для більшої виразності можуть використовуватися додаткові символи каомодзі, що означають сльозу радості або кокетливе збентеження:

(◕‿◕); (^▽^); (´▽`); (๑˘︶˘๑); (◡‿◡ *)

Каомодзі: рот

Як вважають японки, рот також зробить символ більш кованим (милим), наприклад, що зображає аніме захоплення. Прописуються такі смайли символами омега (ω), довгим або коротким тире (-), нижнім підкресленням (_), перевернутою дужкою (︶).

Каомодзі: обличчя

Щоб зрозуміти значення, яке передають смайлики, достатньо запам’ятати одне – обличчя виділяється простими дужками. Все, що за їхніми межами — підсилювач. Якщо є ще одна дужка – це ще одна людина. Для наочності, ось кілька варіантів каомодзі:

(つ . •́ ʖ •̀ .)つ; ヽ(∀° )人( °∀)но; ヾ( ̄ー ̄(≧ω≦*)ゝ ヽ(><ヽ) ―⊂|=0헤(^‿^ )

Для посилення ефекту каомодзі можуть використовуватися латинські літери, які найчастіше є мультимовними, можуть позначати хропіння людини, звуки тваринного світу: ( ̄o ̄) zzZZzzZZ; (=ω=)..nyaa.

Каомодзі: дії

Японські смайли цікаві тим, що можуть зображати дії, наприклад, біг. Цікаво, але за допомогою нескладних комбінацій текстових символів можна передати якісні характеристики цього бігу – повільний, супершвидкісний:

C= C= C= C=┌(`-‘)┘; ─=≡Σ((( つ><)つ).

Дивно, але за досить обмеженої кількості символів каомодзі можна передати малюнком абсолютно все. І тут мова не про загальноприйняті, такі як серце символ, а про зброю, листи, тварин, птахів і риб. Використовуючи лише японські каомодзі, можна розповісти про все у світі.

Читайте також:  Tenderbot - серьезный шаг к конкурентным закупкам и уничтожению коррупции в Казахстане

Каомодзі: емоції

Щоб навчитися читати та використовувати основні каомодзі, достатньо зрозуміти основу з емоцій: Задумливий смайлик (ง ื▿ ื)ว Сумний смайл каомодзі (-_-) Злий смайликヽ( д*) Байдужість у каомодзі ┐( ̄~ ̄)┌ Радість<( ̄︶ ̄)> Кохання (´♡‿♡) Замішання в каомодзі ¯\_(ц)_/ Співпереживання ヽ(~_~(・_・ ); Сум .゜゜(´O) ゜゜。

Зрозумівши основні моменти значень смайликів, можна легко складати свої власні емоджі, не заглядаючи на сайти з колекціями каомодзі.

Це досить захоплююче заняття, саме в ці моменти розумієш, чому жителі Азії говорять дуже скупо, але ємно за змістом. Приклад складання текстових смайлів каомодзі добре ілюструє сам процес – спочатку доводиться ретельно обміркувати, що саме ти хочеш передати словами, а потім також уважно і вдумливо поставитися до самої передачі емоцій та інформації.

Залишити відповідь