Хто такий Пан-Прочухан який через суд зміг закрити 426 сайтів

0

Олександр Пан: Що відомо про українця, який через суд зміг закрити 426 сайтів

Вінничанин кілька років судився з різними виданнями, а потім склав список “кривдників” і пішов до суду.

Олександр Пан із Вінницької області зміг через суд закрити 426 сайтів. Усі вони в різний час писали про його нібито шахрайські схеми, роботу в “МММ” і афери на біржах. Про те, хто такий Олександр Пан і як йому вдалося “перемогти” інтернет пише Oбозреватель.

Був “Прочуханом” став “Паном”: за що вінничанин закрив 400 сайтів

Олександр Пан звинуватив кілька сотень електронних ЗМІ в шахрайстві з використанням електронно-обчислювальної техніки. Написав заяву в поліцію, домігся того, щоб відкрили кримінальне провадження, і через кілька тижнів пішов до Голосіївського районного суду. Там суддя Катерина Плахотнюк одним рішенням закрила понад 400 сайтів для українців. Серед них як регіональні ресурси, так і російський РБК, “Живий журнал”.

Олександр Пан

Що цікаво, Олександр Пан, як розповіли співрозмовники в суді, особисто складав список сайтів. Спочатку їх було менше за 70, а потім він розширив перелік. Ми спробували зв’язатися з позивачем, але на численні дзвінки він так і не відповів.

Пан – друге прізвище. Раніше він був Прочуханом (так він підписаний і в реєстрі GetContact). У мережі можна знайти сотні публікацій про діяльність Пана-Прочухана. Всі вони зводяться до звинувачення у великому шахрайстві, участі в МММ як десятника, створення нових пірамід і т.д. Тут варто зазначити, що без вердикту суду всі ці звинувачення голослівні.

Складно повірити, що про одного Олександра Прочухана, який не займається політикою, не відомий широкій аудиторії, написало понад 400 сайтів. Але це дійсно так. Наприклад, у найбільшому економічному ресурсі Росії РБК ще в 2018-му вийшла стаття з назвою “Все пропало: хто влаштував одну з найбільших афер на ринку Forex”. У ній згадується і прізвище українця.

Олександр Миколайович і зараз, судячи з реєстрів, займається бізнесом. І щоб поширена про нього інформація не заважала, він вирішив закрити в Україні всі ресурси, які щось про нього писали. І суддя Катерина Плахотнюк його прохання виконала: зобов’язала Національну комісію з держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) сповістити провайдерів, що вони повинні заблокувати доступ до 426 сайтів.

Суддя Катерина Плахотнюк

Рішення, ймовірно, скасують, але прецедент створено

Читайте також:  Сустанон 250 - что такое и как правильно принимать

У пресслужбі Голосіївського суду повідомили, що зараз йде розслідування за фактом можливого здійснення шахрайських дій. І розслідують не роботу Пана, а його скаргу на сотні сайтів. У реєстрі судових рішень постанову суду про блокування сайтів досі не опублікували, розголошувати фабулу служителі Феміди відмовилися.

Водночас у поліції підтвердили: Пану просто не сподобалося, що про нього написали. З рішенням судді Плахотнюк не згодні ані в поліції, ані в прокуратурі. Найближчим часом його збираються скасувати. Але сам факт того, що будь-який український суддя після скарг може обмежити діяльність ЗМІ, – тривожний сигнал.

“Прокуратура про це рішення суду не знала, до відома нас не ставили. Навіть про те, що воно передано до виконавчої служби, ми не знали. Ми готуємо постанову про скасування цього рішення”, – розповіли у пресслужбі прокуратури Києва.

Заступник глави МВД Антон Геращенко додав, що з паном Паном проведуть бесіду. Щоправда, він у цій ситуації лише вдало скористався вадами української судової системи. Районні суди вже відкликали ліцензії в авіаційних компаній, визнавали незаконною націоналізацію банків. А тепер ще й закрили більш ніж 400 сайтів.

Також Пана-Прочухана вже  додано в чистилище центру Миротворець

Залишити відповідь